שתף קטע נבחר

"האופנובנק 2" הורשע ברצח מאבטח

גבי קורסונסקי הורשע ברצח המאבטח יניב אנגלר בסניף בבאר יעקב וב-14 מעשי שוד בבנקים באזור השפלה. אביו של הנרצח: "מקווה שיישב בכלא כל חייו"

 

 

רצח ומעשי שוד אלימים - בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע בצהריים (יום ה') את שודד הבנקים שכונה "האופנובנק 2" - גבי קורסונסקי (35) מראשון לציון. הוא הורשע ברצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל, שניסה למנוע ממנו להיכנס לסניף בנק בבאר יעקב, שאותו שדד. כמו כן הורשע ב-14 מעשי שוד שבוצעו בשנים 2012-2010 באזור המרכז. 

קורסונסקי בהארכת מעצרו, 2014 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
קורסונסקי בהארכת מעצרו, 2014(צילום: עידו ארז)
 

 "אני מקווה שיישב בכלא כל ימי חייו. נראה מה יהיה בגזר הדין", אמר אשר אנגלר, אביו של המאבטח שנרצח, לאחר ההרשעה. קורסונסקי, יש לציין, זוכה מעבירות של נשיאת נשק וירי במקום מגורים בשבעה ממקרי השוד, ובשבעה מקרים נוספים הורשע באותם סעיפים. אימו של הנרצח, חנה, פרצה בבכי: "זה קשה. השופטים קבעו שבטוח שזה הוא. אני שמחה מאוד שהרשיעו אותו. ילד כזה הלך סתם, זה קשה מאוד".  

לבוש קבוע במעשי השוד ()
לבוש קבוע במעשי השוד

 

לאחר הכרעת הדין מסרו הפרקליטים מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) אלון טנקג'י וחגית זכאי-סלע: "בית המשפט הרשיע היום את גבי קורסונסקי בסדרה של מעשי שוד מזוין בסניפי בנק וברצח במהלך ביצוע אחד ממעשי שוד. מדובר בשודד סדרתי אשר פעם אחר פעם הגיע לסניפי בנק באזור תל אביב והמרכז וביצע בהם מעשי שוד. הנאשם הטיל את אימתו על האזור עד שלאחר חקירה מאומצת ומורכבת נתפס בעת ביצוע שוד בנס ציונה. בהכרעת הדין אימץ בית המשפט את עמדת הפרקליטות וקבע כי הנאשם הוא אותו שודד אשר רצח את יניב אנגלר ז"ל, מאבטח שכל חטאו היה שניסה למנוע מהנאשם מלהיכנס לסניף בנק ולשדוד אותו. אנו מקווים כי ההרשעה היום תביא מעט מזור למשפחתו".

 

עו"ד ליאור שטלצר, שייצג את גבי קורסונסקי מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר: "מר קורסונסקי טוען גם היום, בדיוק כפי שטען לכל אורך הדרך, כי הוא אינו השודד הסדרתי המכונה 'אופנובנק'. מייד אחרי מעצרו הודה בביצוע שני מעשי שוד בלבד, שחזר אותם ושיתף פעולה באופן מלא, אך הכחיש בתוקף כי ביצע מעשי שוד נוספים. הראיות נגד קורסונסקי התבססו על ראיות נסיבתיות המייחסות לו את כל מעשי שוד הבנקים הלא מפוענחים מהעשור האחרון, מבלי שנמצאה כל ראיה ישירה שקושרת אותו לאחד מהם.

 

בית המשפט קיבל את טענתנו כי מרבית מעשי השוד כלל לא בוצעו עם נשק חי, אך יחד עם זאת בחר להרשיע את מר קורסונסקי. אנו נלמד את הכרעת הדין לעומק ונשקול את המשך צעדינו".

עו"ד שטלצר ()
עו"ד שטלצר

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז צוין כי השיטה של השודד האלים הייתה קבועה: בכל פעם נהג להגיע לסניף הבנק שבחר לשדוד, הסתיר את פניו ולבש פריטי לבוש ייחודיים. אם בסניף הבנק נמצא מאבטח, הוא נהג להשתלט עליו באיומי אקדח וליטול ממנו את נשקו. אז היה נכנס לסניף, יורה לעבר התקרה, מאיים, שודד את הכסף ונמלט לרוב בקטנוע. סך השלל של קורסונסקי היה כ-900 אלף שקל.

 

המקרה החמור ביותר הסתיים ברצח: ב-15 באוגוסט 2011 החליט לשדוד את בנק הפועלים ברחוב איילה בבאר יעקב. הוא חבש קסדה שחורה, כיסוי שחור לפנים וכפפות ונשא אקדח. הוא הגיע לבנק בקטנוע גנוב בעל לוחית זיהוי מזויפת. המאבטח אנגלר ביצע בדיקות ביטחוניות בכניסה. השודד הגיע לשם, ואילו אנגלר ניסה למנוע כניסתו בגופו. השודד נאבק בו, שלף אקדח וירה במאבטח שלוש פעמים מטווח קצר. המאבטח נפל, וקורסונסקי נטל את אקדחו, דילג עליו אף שהתבוסס בדמו, נכנס לבנק וירה באוויר. הוא צעק: "זה שוד", לקח 6,000 שקלים ונמלט בקטנוע. המאבטח נפטר. אחת הראיות במקרה זה הייתה שעל לוחית הזיהוי הגנובה נמצאו שתי טביעות אצבע של קורסונסקי.

 

זירת רצח המאבטח בבאר יעקב (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת רצח המאבטח בבאר יעקב(צילום: אבי מועלם)

גם לאחר המקרה הוא המשיך במעשי השוד. קורסונסקי נלכד בסופו של דבר בתחילת דצמבר 2012 לאחר שוד מזוין נוסף שביצע בסניף בנק מזרחי טפחות ברחוב רוטשילד בנס ציונה. חוקרי ימ"ר מרכז סברו מייד לאחר מעצרו כי הוא שביצע את סדרת מעשי שוד הבנקים ושהוא שרצח את המאבטח אנגלר.

 

בין היתר נתפס לבסוף בגלל דפוס התנהגות סדרתי שלא השתנה כמעט באף לא אחד מממעשי השוד. "ידענו שהוא יחזור לבנקים שהוא שדד בעבר", הסביר אז מפקד מחוז מרכז ניצב בנצי סאו.

 

בדירת מגוריו נתפסו פריטים מפלילים, בין היתר קסדה שחורה, קפוצ'ון אפור שבו השתמש באחד ממעשי השוד, כובע מצחייה, שני זוגות כפפות ואקדח קליבר. מלבד השוד בנס ציונה שבו נתפס הודה קורסונסקי בשוד אחד שביצע בבת ים, אך מאז שמר בחקירה על זכות השתיקה. במשפט הכחיש שביצע את הרצח ואת מעשי השוד הנוספים מלבד השניים שבהם הודה. 

 

הפרקליטות הציגה ראיות נסיבתיות שקושרות אותו לדבריה לשאר המקרים. עו"ד ליאור שטלצר ייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
גבי קורסונסקי
צילום: עידו ארז
מומלצים