שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שארל אזנבור קיבל מדליית הוקרה מהנשיא ריבלין

  השאנסונר הצרפתי האהוב, שנמצא בארץ לרגל הופעתו בתל אביב, קיבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין מדליית הוקרה על פעילות משפחתו בזמן השואה ובחירתה להסתיר יהודים שנרדפו על ידי הנאצים. את הפרס בחר לקבל בישראל, לאור חיבתו המוצהרת למדינה

  זמר השאנסונים הצרפתי שארל אזנבור קיבל היום (ה') מדליית הוקרה מנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על פעילותה ההומנטרית של משפחתו בזמן השואה, אז הסתירה בביתה יהודים ואנשים נוספים שנרדפו בידי הנאצים. אזנבור בן ה-93, שנחת אתמול בישראל לקראת הופעתו בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב בשבת הקרובה, לקח גם הוא חלק בפעילות ההצלה יחד עם אחותו. את הפרס בחר לקבל בישראל לאור זיקתו למדינה ולעם היהודי והוא הוענק לו בבית הנשיא בירושלים.

   

  "אנו קוראים בתלמוד שכל המציל חיים כאילו הציל עולם ומלואו", אמר נשיא המדינה לזמר במעמד הענקת המדלייה. "אתה ובני משפחתך, הצלתם עולמות רבים בימים החשוכים ביותר של מלחמת העולם השנייה, בצרפת הכבושה בידי הנאצים. אתה והוריך המנוחים סיכנתם את חייכם כדי להגן על יהודים, ארמנים ואחרים מפני הנאצים. המשפחה שלך, היא באמת דוגמה איך עם אומץ רב, אנו יכולים לעשות את ההבדל. הענקת המדלייה לכם מביעה הכרה בגבורה של משפחתכם. המשפחה שלך היא דוגמה מופלאה לאומץ, ידידי היקר, העם היהודי לא ישכח אותך לעולם, ויהיה אסיר תודה לך ולמשפחתך, לעד".

   

   

  מימין: אזנבור, נשיא המדינה ריבלין ואשתו נחמה (מארק ניימן/ לע"מ) (מארק ניימן/ לע
  מימין: אזנבור, נשיא המדינה ריבלין ואשתו נחמה(מארק ניימן/ לע"מ)

  אזנבור השיב לנשיא המדינה כי הוא מתרגש להיות בישראל. "לכל ארץ אליה אני מגיע יש עיר שאהובה עלי במיוחד, וכאן זוהי ללא ספק ירושלים". עוד סיפר הזמר על שורשיו הארמנים, וקישרם לזהות היהודית: "ליהודים ולארמנים יש הרבה במשותף, בחיובי ובשלילי, בשמחה ובעצב, במוזיקה ובדרך שבה אנו יוצרים אומנות. אני לא רגיל לשאת נאומים, אני טוב יותר בלשיר. אני מודה לפרופסור יאיר אורון על המדליה הזו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מארק ניימן/ לע"מ
  שארל אזנבור ורובי ריבלין
  מארק ניימן/ לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים