שתף קטע נבחר

הנציבות תבדוק: "בכיר מאוד בפרקליטות הטריד מינית"

לפי הדיווח בחדשות 2, בכירה בפרקליטות מסרה לנציבות שירות המדינה כי הבכיר השתמש בביטויים שגרמו לאי נעימות גדולה בקרב עובדות. אחרי בחינת המידע יוחלט אם לפתוח בחקירה

בכיר מאוד בפרקליטות המדינה הטריד לכאורה מינית עובדות שכפופות לו. כך נטען במידע שהעבירה בימים האחרונים הממונה על מעמד האישה בפרקליטות. לפי הדיווח הערב (יום ה') בחדשות 2, המידע על ההטרדה המילולית הועבר לבדיקת נציבות שירות המדינה.

 

בדיווח צוין כי הבכיר, שמשמש באחד התפקידים החשובים והמשמעותיים בפרקליטות, השתמש בביטויים שגרמו לאי נעימות גדולה בקרב העובדות. העובדות טענו בפני הממונה על מעמד האישה כי הפרקליט מנבל את פיו ויוצר עבורן סביבת עבודה מטרידה.

 

עוד נאמר כי הבכירה שהעבירה את המידע בנושא אף מסרה כי הפרקליט הבכיר מנהל קשר אישי עם אחת הפרקליטות במשך שנים, ואף על פי שיש לו איתה קשר אישי – הוא ממשיך לשבת בדיונים ובפגישות שקשורים בקידומה ובתנאיה.

 

המידע הועבר כאמור לנציבות שירות המדינה, שבוחנת אותו ותחליט בקרוב אם לפתוח בחקירה נגד הבכיר. 

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "לנציבות הגיע מידע אודות פרקליט בכיר. המידע הועבר לבירור ראשוני של אגף החקירות".

 
הדברים הערב מתפרסמים כמה חודשים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי החליט לגנוז את תיק החקירה המשמעתית בעניינו של עו"ד אורי קורב, פרקליט מחוז ירושלים לשעבר שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין בפרקליטה שעבדה עמו בעבר. חודשיים לפני ההחלטה הודיע מנדלבליט כי לא נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את קורב לדין פלילי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים