שתף קטע נבחר

בכפוף לשימוע: ראש מועצת מטה יהודה יועמד לדין

בהודעת הפרקליטות למשה דדון נטען כי נשקלת העמדתו לדין בין היתר בגין חשד לעבירות מין בעובדות המועצה ושוחד בהיקף של מיליוני שקלים. חלק מכספי השוחד לראש מועצת מטה יהודה הוסתרו באריזת יין כ"שי לחג"

 

דדון. יועמד לדין בכפוף לשימוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דדון. יועמד לדין בכפוף לשימוע(צילום: מוטי קמחי)

עוד הסתבכות של אישיות בשלטון המקומי: פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ה') לראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, כי נשקלת העמדתו לדין פלילי בכפוף לשימוע בגין עבירות מין, שוחד, מרמה, הלבנת הון, העלמת מס, שיבוש מהלכי משפט והדחת עדים. פרקליטיו הגיבו: "ידיו של מר דדון נקיות".

 

בהודעה שהעבירה הפרקליטות לבאי כוחו של דדון נטען כי מהראיות שאספה המשטרה עולה שראש המועצה קיים יחסי מין עם כמה עובדות מועצה, ובהמשך התערב בתנאי העסקתן של עובדות אלה תוך ניגוד עניינים. לפי הפרקליטות, בשתיים מן העובדות הוא ביצע לכאורה עבירות מין במספר רב של הזדמנויות, תוך התעמרות מתמשכת מצדו באחת מהן.

 

עוד נטען כי דדון דרש לפי החשד מאנשי עסקים ויזמים שפעלו בתחומי המועצה כספי שוחד בהיקף של מיליוני שקלים, ואף לקח כספי שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים במסגרת תפקידו. הוא גם חשוד שניצל את מעמדו ותפקידו ופעל לקדם אינטרסים כלכליים של אנשי עסקים ויזמים אלה במועצה.

 

בהודעת הפרקליטות צוין כי לפי הראיות שנאספו, דדון פעל בשנים 2015-2010 תוך משוא פנים, העדפה וסטייה מן השורה, בשיטתיות ובעקביות למן יחס מועדף ל"קבלן הבית" של המועצה, שבמהלך התקופה זכה במכרזים במועצה האזורית מטה יהודה וביצע עבודות בשווי של כ-170 מיליון שקל. כך, לפי החשד, פעל דדון לזכיית אותו קבלן במכרזים ולקידום אינטרסים כלכליים של הקבלן במועצה.

 

בנוסף נטען כי בכמה מקרים לקח דדון לפי החשד מהקבלן כספי שוחד בסך מאות אלפי שקלים. הכספים הועברו לכאורה לדדון באמצעות שליח בכמה אירועים כשהם מוסתרים באריזת יין כ"שי לחג", ונמסרו בחניון המועצה בשעת לילה. כמו כן הועברו הכספים גם ב"תיק מסמכים" שנמסר במהלך מפגש במסעדת יוקרה. מאז מעצרו הושעה דדון מתפקידו במועצה.

עו"ד חימי ()
עו"ד חימי

 

עו"ד אמיר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
עו"ד אמיר(צילום: יריב כץ)

פרקליטיו של דדון - עורכי הדין אבי חימי, ציון אמיר ומירי הרט - מסרו בתגובה: "ידו של מר דדון נקיות וללא רבב סופסוף הגיע המועד להוכיח את חפותו".

 

החקירה בנושא התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 של המשטרה. את התיק מלווים עורכי הדין רבקה אלקובי ונתי בן חמו מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים