שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אין שאטלים בחינם: 5 ימים בלי רכבות מהצפון לת"א
  מיום שלישי צפוי כאוס תחבורתי: עקב עבודות תשתית לא יהיה ניתן להגיע מהצפון לת"א ברכבת - תחנות קיסריה, חדרה, נתניה, בית יהושע והרצליה ייסגרו. הנסיעה דרומה תחל בת"א מרכז. הסעות חינמיות לא יינתנו. הרכבת: המענה - תגבור אוטובוסים בתשלום

   

  היום ומחר עוד יוכלו תושבי הצפון להגיע לתל אביב ברכבת - אבל מיום שלישי ועד השבוע הבא הם יצטרכו למצוא דרכים חלופיות. עקב עבודות תשתית ייסגר מיום שלישי לפנות בוקר עד יום ראשון (5 נובמבר) לפנות בוקר מקטע בנימינה-תל אביב, והרכבות יסיימו את נסיעתן בתחנת חיפה חוף הכרמל או בתחנת בנימינה. באותם ימים ייסגרו תחנות קיסריה-פרדס חנה, חדרה מערב, נתניה, נתניה ספיר, בית יהושע והרצליה. הרכבות לדרום יחלו את נסיעתן בתחנת תל אביב מרכז.

   

  בהודעת הרכבת נאמר כי לנוסעים דרומה מומלץ להגיע לתחנת חיפה חוף הכרמל ולהחליף לאוטובוס. בניגוד לפעמים קודמות הפעם לא יהיו שאטלים חינמיים - וברכבת אמרו כי המענה לכאוס התחבורתי הצפוי יתבטא בתגבור מערך האוטובוסים בתשלום. רכבות הלילה לנתב"ג יחלו ויסיימו את נסיעתן בתחנת בנימינה. תנועת הרכבות תחזור לסדרה מיום ראשון בשבוע הבא - רכבת היוצאת מתחנת נהריה לתחנת נתב"ג בשעה 03:13 ומתחנת נתב"ג לתחנת נהריה בשעה 03:38 יהיו הראשונות שיפעלו אחרי ההפסקה.

  תחנת סבידור בתל אביב. לקראת שיבושים (ארכיון) (צילום: אביב נודלמן) (צילום: אביב נודלמן)
  תחנת סבידור בתל אביב. לקראת שיבושים (ארכיון)(צילום: אביב נודלמן)

  בהודעת הרכבת נאמר כי "כחלק מההיערכות לדור הבא, במטרה להסיע יותר נוסעים אל יותר תחנות בהרבה יותר רכבות, יתקיימו עבודות תשתית נרחבות ויסודיות במקטע בנימינה-תל אביב אוניברסיטה וכן בתחנת חדרה-מערב".

   

  ברכבת אמרו כי בד בבד תימשך העבודה לחיבור רכבת השרון (531) לרשת המסילות הארצית. בין היתר יחובר תוואי המסילה החדש, יפורקו מקטעי מסילות קיימות, תוכן תשתית למבנה התחתון של המסילה החדשה, וכן יונחו 750 מטרים של מסילה חדשה. בנוסף לזה יתבצעו עבודות לשינוי תוואי המסילה לצורך הרחבת כביש 20 (נתיבי איילון) והוספת נתיב נוסף במקטע. כל אלו יובילו לסגירת קו הרכבת המרכזי, מהלך שישפיע על המוני נוסעים.

   

  סוגיית העבודות הצפויות נחשפה ב-ynet בחודש אוגוסט האחרון. מדובר אגד נמסר בתגובה: "משרד התחבורה נערך בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם אגד לקראת הערכות לתגבור משמעותי של קווי האוטובוס. בימים הקרובים המשרד יפרסם מידע לציבור, הכולל תוכנית מפורטת על אודות התגבור הצפוי של קווי אגד לרווחת הנוסעים".

   

  בשל העבודות, חברת אגד תתגבר את קווי האוטובוסים: בין חיפה לתל אביב יתוגברו הקווים 901, 910 ו-980. בין ת"א לבנימינה, לקו 872 יצטרף גם קו 873 במתכונת מתוגברת. בין ת"א לחדרה הקווים 852 ו-872 יפעלו כרגיל וקו 701 יפעל במתכונת מתוגברת. באגד מדגישים כי שינויים נוספים בתנועה יורגשו ביום ג', בעת מרוץ הלילה של תל אביב. חופשי-חודשי של רכבת ישראל בציר חיפה-ת"א יכובד בקווים 701, 873, 901, 910, 980.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Raz Linkovski
  תחנת הרכבת סבידור מרכז בתל אביב
  צילום: Raz Linkovski
  מומלצים