שתף קטע נבחר

נציג סוריה באו"ם לא הפסיק לצעוק - והמיקרופון כובה

הנציג זעם על דו"ח שהוצג בוועדה לזכויות האדם באו"ם, שקבע כי איראן מפרה אותן. צפו בעימות בין הנציג הסעודי לסורי כשבתווך האשמות בנוגע למתרחש בתימן

 

עימות חזיתי בין נציג סוריה באו"ם לעמיתו מערב הסעודית וליו"ר ועדת זכויות האדם, הוביל להפסקת הישבה, שבה דנו בדו"ח מיוחד על מצב זכויות האדם באיראן. הוועדה התכנסה בשבוע שעבר, נוכח הגשת הדו"ח שהאשים את איראן בהפרת זכויות אדם.

 

הנציג הסורי נאם במליאה ותקף בחריפות את הדו"ח בטענה שהוא שקרי ומבוסס על מידע שהועבר על ידי "גופי מודיעין של מדינות שרוצות לערער את השלום והיציבות באיראן". עוד אמר כי מוטב שהדו"ח יעסוק בהפרות זכויות אדם שמבצעת ערב הסעודית. זו לדבריו "הורסת את תימן".

 

הנציג הסעודי שנכח בדיון לא נותר חייב, קטע את דבריו של הסורי והצהיר שהדיון צריך להתמקד באיראן ולא במדינות אחרות.

 

בשלב זה נראה היה כי הנציג הסורי איבד את עשתונותיו והחל לצעוק על מנהלי הישיבה שנתנו את זכות הדיבור לנציג הסעודי. הוא המשיך לצאת להגנתה של איראן, אך מזכיר הישיבה נאלץ לעצור אותה כדי להרגיע את הרוחות ואף איים להזעיק מאבטחים.

 

מדובר היה באירוע חריג, שכן לא בכל יום דיפלומטים צורחים בדיונים, משתיקים עמיתים או מאיימים לקרוא לאבטחה. לאחר שקריאותיו של יו"ר הוועדה לנציג הסורי לא הועילו, כיבו לו את המיקרופון אך הוא המשיך בצעקות.

 

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, התייחס לדבריו של הנציג הסורי ואמר: "אין גבול לציניות של איראן ושלוחותיה. נציגו של המשטר הסורי הרצחני שטובח בעמו יוצא להגנתה של מפיצת הטרור הגדולה בעולם", אמר דנון והוסיף: "סקילה למוות של אזרחים, עינוי עיתונאים ונישואי ילדות לגברים מבוגרים הם רק חלק קטן מהפשעים המזעזעים שאיראן מבצעת בעם האיראני. היא לא רק מבצעת פשעים נגד אזרחיה, אלא מפיצה אלימות והרס במזרח התיכון כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים