שתף קטע נבחר

אחרי 6 שנים ו-12 קורבנות רצח: סולחה במגזר הערבי

בעוד המגזר הערבי סופר 58 קורבנות באירועים אלימים מתחילת השנה, התכנסו ביישוב ג'ת נציגי שש משפחות מסוכסכות כדי לחתום על סולחה. קרובי הנרצחים מייחלים לרגיעה: "הגענו להחלטה לא לפגוע באחרים"

 

חותמים על הסולחה בג'ת ()
חותמים על הסולחה בג'ת

זה החל כסכסוך ב-2011, הידרדר לקרב עקוב מדם, וכעת עולה הציפייה לרגיעה: ביישוב ג'ת שבמשולש נערך אתמול (שבת) אירוע גדול שבמסגרתו חתמו חמש משפחות עם בניו של סלים ותד המנוח על הסכם סולחה. בכך מקווים המעורבים לסיים את הסכסוך שגבה בשש השנים האחרונות את חייהם של 12 בני אדם. הנרצחים השתייכו לכל המשפחות שחתמו על ההסכם.

 

בהסכם הסולחה נכתב: "כל המשפחות המעורבות הגיעו להחלטה לסיים את הסכסוך ולא לפגוע באחרים ולכבד את ההחלטה שנחתמה". קרוב משפחה של אחד הנרצחים אמר: "תודה לאל שהגענו לסולחה, זה הזמן לסיים את הסכסוך, נמאס לנו מהסכנה שנשקפה לחיי חפים מפשע. הצעד הזה נותן לנו אפשרות לחיות באווירה בטוחה ללא אלימות ורציחות. אני מקווה שכל המשפחות המסוכסכות במגזר יעשו כמונו".  

"חיכינו שהסכסוך הזה יסתיים" ()
"חיכינו שהסכסוך הזה יסתיים"


בחברה הערבית בירכו על המהלך. עלי, שמתגורר בג'ת, אמר: "אני מאוד שמח על הסולחה הזאת, זה נהדר. כולנו חיכינו שהסכסוך הזה יסתיים כמה שיותר מהר. כבוד גדול לכל מי שעמד מאחורי הסולחה ובמיוחד לוועדת הסולחה שעבדה קשה עד שההסכם הזה נחתם". שורה של שייחים ומכובדים בחברה הערבית ניהלו את הוועדה שבמסגרתה נחתמה הסולחה.

 

מתחילת שנת 2017 נרצחו במגזר הערבי 58 בני אדם, בהם תשע נשים. חלק מהתיקים עדיין תחת צווי איסור פרסום ולא דווח על עצורים בתיקים אלה. בשבוע האחרון אירעו במגזר שני מעשי רצח: הרוקח סארי פדילי (26) נורה למוות בטירה, ואילו בלקיה שבנגב נרצח תושב היישוב ביריות במהלך קטטה.

 

עיריית טירה הכריזה היום על שביתה כללית בכל בתי העסק, בתי העסק והמקומות הציבוריים כמחאה על המשך מעשי הרצח והפשיעה. בעירייה ציינו כי אם המעשים האלה יימשכו, יישקל סיום המשך פעילות תחנת המשטרה בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים