שתף קטע נבחר

פעם שנייה בתוך חודשים: עוד מנהרה מתחת לבית ספר של אונר"א בעזה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים עודכן בזמן אמת על פרטי המנהרה שזהות כוריה טרם ידועה. ביוני נחשפה מנהרה של חמאס בבית ספר אחר ברצועה

אנשי אונר"א, סוכנות הסעד של האו"ם לפליטים פלסטינים, גילו בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים מנהרה שנחפרה מתחת לבית ספר בעזה. המנהרה בבית הספר, ששייך לארגון ברצועה, התגלתה לפני שבועיים. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, עודכן על פרטי המקרה בזמן אמת, אולם לא ברור בשלב זה למי שייכת המנהרה. מקרה דומה אירע בתחילת יוני השנה, כשנחשפה מנהרה של חמאס מתחת לבית ספר אחר בעזה.

 

מייד עם גילוי המנהרה סגרו אנשי אונר"א את בית הספר ונקטו את כל הצעדים הנדרשים, כולל איטום החלל שהתגלה מתחת למבנה. בית הספר שב לפעול ביום רביעי שעבר אחרי עשרה ימים שבהם הוא היה סגור.

בית הספר שבו נחשפה מנהרת חמאס ביוני ()
בית הספר שבו נחשפה מנהרת חמאס ביוני

בד בבד פנו גורמים באונר"א לגורמים הרלוונטיים כדי להביע מחאה על ההפרה של מדיניות הנייטרליות של האו"ם בשטח ששייך לסוכנות. "נוכחותה של מנהרה מתחת למתקן של אונר"א, שנהנית מחסינות החוק הבינלאומי, אינה מקובלת. היא מעמידה את הילדים ואת אנשי הסגל בסכנה", קבלו.

 

כאמור, ב-1 ביוני גילתה סוכנות אונר"א כי חלק מתוואי מנהרת הזרוע הצבאית של חמאס עובר מתחת לבית ספר השייך לה ברצועת עזה. אז היה מדובר בבית ספר לבנים של אונר"א שנמצא במרכז רצועת עזה, מזרחית לדיר אל-בלח ומע'אזי.

 

ממידע שהגיע אז ל-ynet עלה כי המנהרה שנחשפה הייתה בעומק של שניים עד שלושה מטרים מתחת לפני הקרקע של בית הספר, והתוואי שלה המשיך לעומק רצועת עזה ולכיוון גדר המערכת עם ישראל. עוד נודע אז כי אנשי הסוכנות של האו"ם פנו לגורמים בחמאס, עדכנו אותם על כך, והוסכם בין הצדדים שהחלק שעובר מתחת לשטח בית הספר ייהרס וייאטם בידי אנשי אונר"א.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר שבו נחשפה מנהרה ביוני
מומלצים