שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חתיכת היסטוריה: כרזות של תיאטרון המטאטא עומדות למכירה
  כרזה לערב שכולו עוסק באהבה, פרסומת להצגות לכבוד פורים, וגם כרזה לאופרטה "ארץ החיוכים" - תיאטרון המטאטא היה קול תרבותי בועט וחי ביישוב היהודי החל משנות ה-20, כעת כרזות פרסומיות נוסטלגיות של הצגות התיאטרון עומדות למכירה פומבית

  הוא היה במה לסאטירה פוליטית, והעניק פן הומוריסטי למתרחש ביישוב היהודי החל מסוף שנות העשרים - כעת כ-30 כרזות פרסום נוסטלגיות של תיאטרון המטאטא עומדות למכירה פומבית. הכרזות, שהודפסו בין השנים 1928-1938, מכריזות על הרפרטואר שמציע התיאטרון, ובהן כרזה לחגיגות פורים של התיאטרון, כרזה לאופרטה "ארץ החיוכים", וגם כרזות שונות המלוות באותיות כשכל אות מייצגת את אחת מתוכניות התיאטרון. הכרזות, שנשמרו במצב כללי טוב, עומדות למכירה בבית המכירות הפומביות קדם, ויוצעו במחיר התחלתי של 5000 דולר.

   

  "המטאטא" הוקם כקואופרטיב שהכנסותיו חולקו שווה בשווה בין חבריו, והגרעין הראשוני של שחקניו כלל חברים שפרשו מתיאטרון "הקומקום", שהוקם ב-1927 ונסגר במהרה. התיאטרון הגיב על מאורעות פוליטיים בחיי הארץ, הציג מערכונים סאטיריים בענייני עלייה, עבודה עברית, השפה העברית, תוצרת הארץ ועוד. את החומר להצגות "המטאטא" כתבו סופרים ומשוררים כמו עמנואל הרוסי, אלכסנדר פן, נתן אלתרמן ואברהם שלונסקי. מייסדו ומנהלו הראשון של התיאטרון היה יצחק משה דניאל, שהיה בעל ניסיון בניהול תיאטראות בבוקרשט ובסופיה.

   

  החל מתוכניתו "המנון לתוצרת הארץ" מ-1933, שנחשבה למחזמר הראשון בארץ ישראל, הציג המטאטא בכל תוכנית שורת מערכונים שהתרכזו בנושא אחד, ורבים משיריו ופזמוניו הפכו נפוצים ביישוב. עם השנים הוא הלך ודעך, עד שלבסוף נסגר ב-1954.

   

  כמה מהכרזות העומדות למכירה:

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים