שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תנועת החרם לניק קייב: אל תופיע בישראל
  אחרי החזית הרצינית שפתחה תנועת ה-BDS מול רדיוהד לקראת הופעתה בארץ בקיץ האחרון, את התקפותיה החדשות היא מפנה כלפי ניק קייב. "הישאר נאמן לתמיכתך באלו אשר מתנגדים להתקפות של ישראל בעזה. הישאר נאמן לחופש", נכתב לו על ידי רשימה מכובדת של אנשים בהם רוג'ר ווטרס והבמאי קן לואץ'

  אחרי שניסתה (ונכשלה) במניעת הופעתה של רדיוהד בישראל הקיץ, ה-BDS, תנועת החרם על ישראל, מצאה לעצמה מטרה חדשה: הזמר ניק קייב, שמתוכנן להופיע בארץ בחודש הבא, זכה גם הוא היום (ב') למכתב מרוג'ר ווטרס, ובו פנייה אליו שיבטל את שתי הופעותיו לאור מדיניותה של ישראל ויחסיה עם הפלסטינים.

   

   

  עכשיו תורו. קייב (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  עכשיו תורו. קייב(צילום: GettyImages)

  "אל תסע לשם - לא כל עוד האפרטהייד ממשיך", נאמר במכתב, עליו חתומים שלל השמות שבדרך כלל מופיעים בפניות של ה-BDS (ווטרס, במאי הקולנוע קן לואץ', סולן להקת טי וי און דה רדיו טונדה אדפימבה ות'רסטון מור, שבעצמו ביטל הופעה בישראל לפני שנתיים). "הישאר נאמן לתמיכתך באלו אשר מתנגדים להתקפות של ישראל בעזה. הישאר נאמן לחופש". כמו בכל מכתב, גם הפעם נטען כי הופעה בישראל משמעותה אישור לפעולות הצבא והממשלה.

   

  "כמו אומנים אחרים שהוסיפו את תל אביב לסיבוב ההופעות שלהם, אתה יכול להגיד שאתה מתנגד לנתניהו", נכתב. "אבל זה לא משנה אם אומן מגבה את הממשלה הישראלית או לא. זו העובדה שהוא מוכן להופיע בישראל שמשנה. זה נתפס כאישור פומבי לסטטוס קוו. זו הסיבה שמשרד החוץ הישראלי חגג את ביקורה של רדיוהד בישראל בחודש יולי האחרון, בעת שהתקשורת (הישראלית) הכריזה על ההופעה כ'פעולת ההסברה הטובה ביותר שישראל קיבלה לאחרונה'".

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המוזיקאי, שנהג לפקוד את ישראל לעתים תכופות בשנות ה-90, לא הגיב לדברים. בכך מצטרף נסיך האופל לרשימה מכובדת של אמנים שהתמודדו עם הפצרות להחרים את ישראל. לצדו נמנים גם ג'ון בון ג'ובי (שווטרס הטיח בו כי הוא "תומך בשורפי תינוקות"), וכאמור, להקת רדיוהד, שהסכסוך שלה עם ווטרס סוקר בקיץ האחרון. עם זאת, המקרה האחרון של ביטול מטעמים אידיאולוגיים הגיע מצידו של הראפר פיוצ'ר, שהיה אמור להופיע בארץ בשבוע שעבר.

   

  קייב יופיע בהיכל "מנורה מבטחים" בתל אביב ב-19 וב-20 בנובמבר.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  הטבות למנויים
  מומלצים