שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר במליאת הכנסת: שכר המינימום יעלה ל-5,300 שקל
  מליאת הכנסת אישרה את הפעימה האחרונה של העלאת שכר המינימום בקריאה שנייה ושלישית. ההעלאה תחול כבר על שכר חודש דצמבר ותשולם בפועל בתחילת 2018. לפי הערכת האוצר עלות ההעלאה תהיה בטווח של 500-400 מיליון שקל בשנה

  בשורה למועסקים: מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק העלאת שכר המינימום מ-5,000 שקל ל-5,300 שקל. שכר המינימום השעתי יעלה מ-26.9 שקלים ל-28.5 שקלים, ושכר המינימום היומי יעלה מ-231 ל-245 שקלים. לפי הערכת האוצר, עלות ההעלאה תהיה בטווח של 500-400 מיליון שקל בשנה. 

   

  שר האוצר משה כחלון (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  שר האוצר משה כחלון(צילום: אוהד צויגנברג)

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

   

  אושר: שכר המינימום יעלה ל-5,300 שקל החל מדצמבר

   

  על פי החוק, ההעלאה תיכנס לתוקף ב-1 בדצמבר 2017 ותשולם לעובדים בתחילת 2018. העלאת שכר המינימום היא חלק מההבנות בין ההסתדרות לבין המעסיקים שסוכמו במרץ 2015 בנוגע להעלאת שכר המינימום בפעימות.

   

  החל מאפריל 2015 ועד לינואר 2017 עלה שכר המינימום ב-3 פעימות, כשהאחרונה הייתה העלאה ל-5,000 שקל.

   

  שר האוצר משה כחלון, אמר בתגובה: "זהו עוד צעד שלנו לצמצום פערים בחברה וחיזוק העובדים. אנחנו ממשיכים להעלות את שכר המינימום לטובת העובדים ומשפחותיהם. במשך שנים דיברו על העלאת שכר המינימום, בשנתיים האחרונות אנחנו רואים מעשים".

   

  יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אלי אלאלוף, ציין ש"יחד עם העלאת קצבאות הנכות והשלמת ההכנסה לקשישים, אני צופה שנראה כאן השפעה חיובית ביותר על ממדי העוני בשנים הקרובות".

   

  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר היום כי "העלאת שכר המינימום באלף שקלים היא היא התשובה המוחצת לכל מי שהטיל ספק ביכולתה ובנחישותה של ההסתדרות

  לחולל שינוי חברתי. זאת בשורה ל-800 אלף משפחות שחייהן מושפעים מכך באופן ישיר. בתקופה של שנתיים וחצי בלבד, שכר המינימום בישראל עלה ב-23%. מדובר בהעלאה היסטורית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים