שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  15 מיליון שקלים יוענקו לסטודנטים בתוכנית חונכות
  התקציב המתוכנן של משרד המדע מיועד ליותר מ-1,500 סטודנטים שיקבלו מלגה שנתית של 9,000 שקלים. הסטודנטים ילמדו מדעים בפריפריה

  עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, משיק משרד המדע והטכנולוגיה את תוכנית החונכות ללימודי מדעים, שרושמת השנה שיא חדש בסכום שיחולק לסטודנטים: יותר מ-15 מיליון שקלים לעומת 5 מיליון שקלים בשנה שעברה.

   

  התקציב המתוכנן מיועד ליותר מ-1,500 סטודנטים שיקבלו מלגה שנתית של 9,000 שקלים, גידול של כ-2,000 שקלים למלגה בהשוואה לשנה שעברה, תמורת חונכות לתלמידי תיכון בתחומי המדעים השונים.

   

  תוכנית החונכות מיועדת להנגיש ולחזק את לימודי המדעים בקרב בני הנוער במיוחד בפריפריה ובקרב אוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. במסגרת התוכנית, מקבלים תלמידי ותלמידות חטיבות ותיכון חונכות אישית מסטודנטים משנה שנייה בתואר ראשון ומעלה, בתחומי המדעים המדויקים כגון כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב, מתמטיקה, ביולוגיה, וכן באנגלית.

   

  Personality

  הסטודנטים עוברים הכשרה מתאימה וכן ליווי על ידי המוסד האקדמי בו הם לומדים ונדרשים להיקף של 120 שעות חונכות במהלך השנה. בין המוסדות המשתתפים בתוכנית: האוניברסיטה העברית בירושלים, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת אריאל בשומרון, המכללה האקדמית ספיר, המרכז האקדמי לב, אקדמיית אלקאסמי, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון SCE, ועוד.

   

  שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר כי "תוכנית החונכות של המשרד מאפשרת לסטודנטים מוכשרים לקבל תמיכה ממשרד המדע ולהשקיע בחונכות לתלמידי ותלמידות תיכון שהם העתודה של הסטודנטים של מדינת ישראל. באמצעות התוכנית, אנו מעודדים את הדור הבא של החוקרים ואת הדור הבא של הסטודנטים. אנו מעצמת מדע ותפקידנו לדאוג לשמר את המצב ולהעצים אותו".

   

  לרשימת המוסדות: https://www.gov.il/he/Departments/General/science_tutoring

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים