שתף קטע נבחר

אימון ספורט ושינה בכנסת: הלו"ז של אדלשטיין נחשף

לבקשת התנועה לחופש המידע פרסם יו"ר הכנסת את יומנו. בין היתר ניתן לראות כי את הבוקר הוא מקדיש לפעילות גופנית וממשיך לפגישות. אחת לשבוע הוא מקפיד להתראיין ברדיו וגם ביום חתונתו הוא ניהל יום עבודה רגיל לחלוטין

 

יו"ר הכנסת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יו"ר הכנסת(צילום: גיל יוחנן)

יו"ר הכנסת חושף את היומן: אחרי שכמה שרי ממשלה כבר הקצו את יומן הלו"ז שלהם לעיון התנועה לחופש המידע, גם יולי (יואל) אדלשטיין חושף את יומנו. היומן, שנחשף לראשונה, מפרט לא מעט שעות של ניהול המליאה, לינה בכנסת, פגישות מקצועיות בלשכה, יום המוקדש לפעילות פוליטית ומיעוט פגישות עם אנשי תקשורת ועיתונאים.

 

היומן מתייחס לשנה האחרונה, כלומר מראשית 2016 ועד 2017. אדלשטיין מקפיד לשריין זמן בלו"ז לפעילות גופנית ולטיפוח אורח חיים בריא, כמו הליכה, ריצה וטניס שולחן. את היום, אגב, פותח יו"ר הכנסת בתפילה. כמו כן, בחלוף השנה הרבה לארח בכנסת את מקביליו מפרלמנטים שונים בעולם, נאם בכנסים שונים ושהה 51 ימים בחו"ל במסגרת עבודתו.

 

בהנחיית מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, המתייחסת לפרסום יומני השרים, הושחרו ביומנו של אדלשטיין לא מעט פגישות ופעילויות מעצם היותו אישיות מאובטחת וסמל שלטון. לפיכך אי אפשר לפרסם את מיקום פגישותיו ולעיתים גם את שמות האנשים שעימם הוא נפגש. גם ענייניו הפרטיים של אדלשטיין, המופיעים בפתח כל יום, הושחרו.


 

מעיון במאות עמודי לו"ז של אדלשטיין שנחשפו עולה כי סדר יומו של יו"ר הכנסת מתחיל בסביבות 6:30 בבוקר, בדרך כלל באימון ספורט וארוחת בוקר, ובסביבות השעה 9:30 בבוקר הוא עושה את דרכו מהרצליה לירושלים. במהלך נסיעותו מעיין אדלשטיין בעיתונים, מקיים שיחות טלפון עם גורמים מקצועיים ואחת לשבוע אף עורך ריאיון טלפוני עם אחת מתחנות הרדיו.

 

בחירה אקראית של ימים בלו"ז של אדלשטיין מראה כי סדר היום שלו זהה ברוב הימים, בשינויים קלים. לדוגמה, ב-20 ביוני 2016, יום חתונתו, ניהל אדלשטיין לו"ז כמעט רגיל. הוא פתח את היום בטקס חילופי מנכ"לים בכנסת, לאחר מכן ניהל ישיבת הסכמות וישיבת נשיאות ואחריהן כינס את צוות לשכתו לפגישת עבודה. לאחר מכן יצא לתפילת מנחה ואחריה שוריינו שעתיים מנוחה עבורו. בשעה 16:00 פתח את דיוני המליאה וניהל אותה למשך שעה ולאחר מכן יצא למסיבת חתונתו, שהתקיימה בחוות רונית.

 

גם יום למחרת חתונתו ניהל יו"ר הכנסת לו"ז כמעט רגיל. ב-11:00 בבוקר כבר שוריינו פגישות עבודה עם צוות משרדו. אחר כך שהה בכנסת ופתח את המליאה ב-16:00, אז ציין את יום העיוור. בערב פקד שתי חתונות שאליהן הוזמן, האחת בפתח תקווה והשנייה בקיסריה.

 

ב-22 בינואר השנה, לדוגמה, פתח את המליאה בשעה 11:00 בבוקר, קיים פגישה עם אנשי דת בנושאים שעל הפרק, לאחר מכן פגש את נציגי הסוכנות היהודית. בהמשך היום שוריין ביומנו זמן למפגש עם שגרירת רומניה ואחריה צילום ומפגש עם חברי פרלמנט רומנים, השתתפות בסדר ט"ו בשבט של הכנסת ופגישה עם ח"כ משולם נהרי, שהתפטר והגיש לאדלשטיין את מכתב ההתפטרות. לאחר מכן יצא לניחום אבלים בהרצליה.

 

מעיון בלו"ז עולה כי בשעת הצהריים הוא נוהג להקדיש זמן לארוחת צהריים בלשכתו - עם אוכל שהביא מהבית - ואילו בערבים, כשהמליאה פעילה, הוא נשאר לישון בכנסת בחדר פנימי ולא עוזב לביתו או לבתי מלון בירושלים.

 

אף שברוב ימי השבוע אדלשטיין מארח משלחות זרות ומקיים פגישות מקצועיות, נראה שבימי חמישי הוא מקדיש כמעט בקביעות מחצית היום ויותר לפגישות פוליטיות הקשורות למפלגת הליכוד: פעילים פוליטיים, ראשי ערים וחברי מרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
יולי אדלשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים