שתף קטע נבחר

מלנומה: דרכי הטיפול החדשות במחלה

מהי מחלת המלנומה, איך מאבחנים ואיך השתנה הטיפול בה בשנים האחרונות?

בשיתוף

Bristol - Myers Squibb


בשנים האחרונות נרשמה התפתחות חשובה ביכולת לטפל במלנומה, כך למשל בשילוב של תרופות אימונותרפיות.

 

פרופ' יעקב שכטר, מייסד ומנהל מכון אלה למלמבאום למלנומה ואימונואונקולוגיה, מרכז רפואי שיבא תל השומר מסביר: "מלנומה זה גידול ממאיר של העור שדומה באופן חיצוני לנקודת חן. ההבדל הוא שנקודת חן היא נקודת חן, אבל למלמנומה יש פוטנציאל כגידול ממאיר לשלוח גם גרורות לתוך הגוף. זה קורה אמנם לא בכל החולים אבל ב-15 אחוז מהחולים שעוברים טיפול כירורגי מתאים לכריתת המלנומה, מתפתחת בהמשך מלנומה גרורתית.

 

"הגישה  הטיפולית למחלה השתנתה בחמש-שש שנים האחרונות מהטיפולים הקלאסיים שהשתמשו בעיקר בכימותרפיה ובטיפול קרינתי, אנחנו היום לא משתמשים בזה בכלל. אנחנו עוברים לשני כיוונים עיקריים של טיפול:

 

"טיפול ביולוגי - טיפול ממוקד או מוכוון מטרה כלפי מוטציות ספציפיות, טיפול מאוד מאוד יעיל, וטיפול אימונותרפי שהטכנולוגיות שלה מפעילות את מערכת החיסון. השילוב של כמה תרופות כאלה יחד נותן מספרי ריפוי שלא היו קיימים לפני כמה שנים"

  

 

רוצים לקבל מידע בנושאים בריאותיים שונים? אתם מוזמנים ממש עכשיו להיכנס אל עמוד הבית

 

המידע והתכנים הנמסרים ונאמרים בתכנית זו, ניתנים כמידע כללי בלבד, והם אינם מהווים ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי אישי או לבדיקה וטיפול רפואיים הולמים. על חולים להתייעץ באופן אישי עם רופא מומחה, המכיר את ההיסטוריה הרפואית שלהם, על מנת למצוא עבורם ולהמליץ בפניהם על דרך טיפולית המתאימה למחלתם.

 

בשיתוף

Bristol - Myers Squibb

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טיפול ממוקד מטרה למלנומה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים