שתף קטע נבחר

עיראק: הנפת דגל ישראל - עבירה פלילית

השלטון בבגדד זעם על תמונות הכורדים שמניפים את דגלי ישראל במהלך העצרות בעד עצמאות החבל, ותגובתו לא איחרה לבוא: הפרלמנט אישר צעדים משפטיים נגד כל מי שיניף בפומבי את דגל "הישות הציונית"

דגל ישראל בעצרת תמיכה בעצמאות כורדיסטן, ארביל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דגל ישראל בעצרת תמיכה בעצמאות כורדיסטן, ארביל(צילום: רויטרס)

 

דגל המריבה: הפרלמנט העיראקי הצביע היום (יום ג') ברוב קולות על חוק שקובע שהנפת דגל ישראל בפומבי היא עבירה פלילית. לפי החוק, כל מי שיניף את דגל "הישות הציונית" בחוגים ציבוריים יוגדר כפושע וייפתחו נגדו הליכים פליליים.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה של יו"ר סיעת "האזרח" בפרלמנט בבגדד. בישיבה עצמה נכח גם יו"ר הפרלמנט סלים אל-ג'בורי והשתתפו בה 166 מחוקקים.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

העיתוי של ההצבעה בפרלמנט העיראקי נגד דגל ישראל איננו מקרי. אחד הדברים שהכעיסו מאוד את הרשויות העיראקיות באחרונה היה הנפת דגל ישראל במהלך עצרות תמיכה בעצמאות כורדיסטן העיראקית.

 

מדינת ישראל הביעה תמיכה בעצמאות הכורדית, שזכתה לאישור במשאל עם שנערך בחודש ספטמבר, והכורדים הניפו את הדגל הישראלי בעצרות שלהם כאות תודה לישראל על תמיכתה.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

התגובה העיראקית, כאמור, לא איחרה לבוא. הפוליטיקאים בבגדד האשימו את ישראל בסיוע לכורדים להגשים את שאיפותיהם הלאומיות. גם נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, התייחס בבוז ובזלזול לכך שתושבי החבל הכורדי הניפו את דגל ישראל והאשים את ישראל ואת מנגנוני הביטחון שלה בהתערבות במשאל העם הכורדי.

 

חבל כורדיסטן לא הגיב רשמית לתמיכה הישראלית בעצמאותו, אך התמונות של הדגל הישראלי בעצרות הכורדיות התקבלו בזעם מצד העיראקים, ואלה הגיבו אפוא באיסור על הנפת הדגל הישראלי בכל המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
דגל ישראל בעצרת של הכורדים
צילום: AFP
מומלצים