שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מוטב מאוחר מלעולם לא: גם עובדי הקבלן יקבלו מענק לסבסוד ארוחות מהמדינה
  החשב הכללי באוצר הודיע היום על העברת מענק חד פעמי בסך 2,048 שקל לסבסוד ארוחות עובדי הקבלן המועסקים על ידי משרדי הממשלה, זאת לאחר שלפני יותר מחצי שנה קיבלו עובדי המדינה המועסקים בהעסקה ישירה מענק דומה בסך 2,600 שקל

  לאחר שבחודש מרס האחרון סיכמו באוצר ובהסתדרות על הענקת סבסוד ארוחות ל 40 אלף עובדי מדינה המועסקים בהעסקה ישירה, הודיע היום (ג')החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, על העברת מענק בסך 2,048 שקלים (בכפוף לחלקיות משרתו של העובד) לעובדי קבלן בתחומי השמירה, האבטחה והניקיון המועסקים במשרדי הממשלה, בגין סבסוד ארוחות בשעות העבודה.

   

  על פי ההודעה, המענק יועבר לעובדים כבר במשכורת חודש נובמבר ולכל המאוחר בחודש דצמבר הקרוב. גובה המענק נקבע לאחר הפחתת החלק היחסי של הרכיבים שהופחתו לעובדי המדינה כפי שקבע אגף הממונה על השכר והסכמי העבודה באוצר.

   

  באוצר אמרו כי החל מתחילת 2018 יזכו עובדי הקבלן לסבסוד ארוחות קבוע, בדומה לשאר העובדים המועסקים על ידי המדינה, אך התשלום יבוצע בצורה שונה מעט, בשל אופי העסקתם.

   

  שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן (צילום: עופר מאיר)
  שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן(צילום: עופר מאיר)

  ההסכם שנחתם במרס על ידי שר האוצר משה כחלון, הממונה על השכר ערן יעקב, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, קבע כי שיעור המינימום של הסבסוד יהיה 16.8 שקל לכל יום עבודה, והסדיר הספקת ארוחות לכל מקומות העבודה בשירות המדינה שבהם אין חדר אוכל, וזאת באמצעות בחירת ספקים בהליך תחרותי שינוהל על ידי הסמנכ"לים במשרדי הממשלה השונים.

   

  בתקופת הביניים ועד להנחיית החשב הכללי לסיום ההליך המכרזי, סוכם כי כל עובד המועסק בהעסקה ישירה יקבל מענק חד פעמי בסך 2,600 שקל, כפיצוי בגין עיכוב היישום.

   

  "אין זה ראוי כי במדינת ישראל 2017 יהיו עובדים ששווים פחות"

  מיד לאחר החתימה על ההסכם במרס, פנה אלכס טנצר, יו"ר המטה למען עובדי קבלן למשרד האוצר, וקבל על כך שהסבסוד לא ניתן גם לעובדי הקבלן המועסקים על ידי המדינה. טנצר אמר היום כי: "הוכח שלחץ מעובדי הקבלן יכול להביא לתוצאות, אך עדיין איני מבין מדוע המענק של עובדי הקבלן  נמוך יותר ב-552 שקלים מזה של עובדי המדינה".   

  באוצר הדגישו כי "המענק נועד לשפר את תנאי עבודתם של עובדי הקבלן נוכח המאפיינים ותנאי העסקתם הייחודיים של אלפי העובדים, בהתאם להסכם הקיבוצי המיוחד שנחתם בדצמבר 2012 הנוגע לזכויות עובדי קבלן".

   

  שר האוצר, משה כחלון: "למדינת ישראל כלכלה חזקה ויציבה מספיק לאפשר מהלכים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית. המענק הינו חלק משיפור תנאי

  העסקתם של עובדי קבלן ומהווה צעד משמעותי בדרך לשוויון חברתי. אין זה ראוי כי במדינת ישראל בשנת 2017 יהיו עובדים ששווים פחות מעמיתיהם".

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, בירכו על הודעת משרד האוצר, ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר כי "ההסתדרות תמשיך לפעול למען שיפור תנאי ההעסקה של עובדים מוחלשים, תוך עמידה איתנה על זכויותיהם ובמקביל לצמצום צורות העסקה פוגעניות במשק. אני רוצה להודות לשר האוצר כחלון, לממונה על השכר במשרד האוצר ערן יעקב וליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, על התגייסותם לנושא. מהלך זה משקף ערכים של שוויון ומהווה צעד נוסף לצמצום פערים בחברה הישראלית". 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מוטב מאוחר מלעולם לא: גם עובדי הקבלן יקבלו מענק לסבסוד ארוחות מהמדינה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים