שתף קטע נבחר

נסגר תיק עבירת המין נגד ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ

כמעט שנה אחרי שהמשטרה קבעה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד גיל שפר לביצוע של מעשה מגונה באמנית זרה, הודיעה הפרקליטות כי התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות. "בחינת חומר הראיות נעשתה באופן מדוקדק ויסודי"

 

שפר. התיק נסגר (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
שפר. התיק נסגר(צילום: משה מילנר, לע"מ)

התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות: הפרקליטות הודיעה היום (ג') לבאי כוחו של גיל שפר, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה שנחשד במעשה מגונה של אמנית זרה, כי התיק נגדו נסגר. בהודעת הפרקליטות בנושא נמסר כי "לאחר בחינת חומר הראיות בתיק באופן מדוקדק ויסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות". הודעה מטעם הפרקליטות נמסרה גם למתלוננת.

 

באוקטובר בשנה שעברה הוגשה תלונה במשטרה, שבה נטען כי שפר, המשמש כיום קונסול כבוד של יפן בישראל, ביצע לכאורה מעשים מגונים כלפי האישה בעת שהסיע אותה ברכבו, וכן כי לקח אותה בניגוד לרצונה למפגש חברתי ומנע ממנה להגיע לביתה, תוך הפעלת לחץ ובאופן שגרם לה לחוש כלואה.

 

המשטרה פתחה בחקירה שבמסגרתה נחקר שפר באזהרה. כמו כן נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה מגוונות. עם סיום החקירה קבעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית לכאורה בנוגע לביסוס עבירת המין מצדו של שפר.

 

בהודעה שפרסמה המשטרה בנושא בתחילת השנה נאמר כי "ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של מעשים מגונים. לא התבססה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של כליאת שווא".

 

היום כאמור, הודיעה הפרקליטות כי התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות. עו"ד גיל פרידמן, פרקליטו של שפר, מסר בשמו: "מברך על ההחלטה לסגור את התיק".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
גיל שפר
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים