שתף קטע נבחר

צו הקפאת הליכים לזכיינית מותג האופנה סליו בישראל

ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים לחברת "אופנה צרפתית לגבר", זכיינית חברת סליו הצרפתית. החברה הנמצאת בבעלות חברת פישמן רשתות צברה חובות של כ-52 מיליון שקל, והיא מעסיקה 220 עובדים. 27 סניפי סליו ימשיכו לפעול כרגיל. עם זאת 2 סניפי המותג ETAM, המוחזקים אף הם בידי החברה, ייסגרו מיידית

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ד') צו הקפאת הליכים לחברת "אופנה צרפתית לגבר" - הזכיינית בישראל של מותג חברת סליו (CELIO) הצרפתית. החברה פועלת תחת זיכיון מול חברת סליו ונמצאת בבעלות חברת פישמן רשתות.

 

מבקשת הקפאת ההליכים שהגישה החברה עולה כי היא צברה חובות כוללים בסך של כ-52 מיליון שקל. 27 סניפי רשת סיליו בישראל ימשיכו לפעול כרגיל.

 

צו הקפאת ההליכים יספק לחברה שקט תעשייתי, ונושיה לא יוכלו לפתוח כנגדה בהליכים משפטיים. השופט איתן אורנשטיין מינה כנאמנים לחברה את עורכי הדין אלונה בומגרטן ורון חכים, שינהלו מעתה את ענייניה.

 

השופט כתב בהחלטתו כי "החברה עוסקת בשיווק בגדי ומוצרי הלבשה לגבר ממותג צרפתי הידוע בשם סליו. לחברה 27 סניפים של המותג סיליו ברחבי הארץ והיא מעסיקה 220 עובדים. כנטען בבקשה לחברה חובות בסך של כ-20 מיליון שקל לנושים השונים וכן חוב לבעלת המניות בסך של למעלה מ-32 מיליון שקל".

 

לפי בקשת הקפאת ההליכים נקלעה החברה לקשיים בנסיבות שונות ולא היה סיפק בהזרמת כספים על ידי בעלי המניות. בבקשה נטען כי יש צורך במתן הצו - אחרת תקרוס החברה ולא יהיה מנוס אלא לפרקה. השופט אישר לנאמנים לגבש תוכנית הבראה לחברה והסדר נושים להצגה.

עורכי הדין אלונה בומגרטן ורון חכים (צילום: אורן שליו ויח"צ) (צילום: אורן שליו ויח
עורכי הדין אלונה בומגרטן ורון חכים(צילום: אורן שליו ויח"צ)
 

במסגרת בקשת הקפאת ההלכים נטען כי "מינוי הנאמנים יאפשר לפעול בהליך מהיר בפניה להציע הצעות לרכישת החברה או פעילותה, וכן לנסות להחיות ולהשלים את המו"מ לעסקת מכירת פעילותה של החברה לבעל זיכיון והספק היחיד של החברה, חברת סליו", נטען.

 

הליכי פשיטת הרגל של פישמן מקשים על גיוס הון

חברת אופנה צרפתית לגבר הוקמה בשנת 2000 ועוסקת בשיווק ביגוד ומוצרי הלבשה לגברים ממותג חברת סליו הצרפתית. החברה פועלת תחת זיכיון מול חברת סליו. בעלת המניות של החברה היא כאמור חברת פישמן רשתות ומסיבה זו צורף המנהל המיוחד של אליעזר פישמן כצד לבקשה.

 

"הליכי פשיטת הרגל של אליעזר פישמן אינם תורמים כמובן ליכולת לגייס הון, וממילא לבעלת המניות של החברה אין אמצעים ויכולת להמשיך ולהזרים כספים לחברה או להגיע לתהליך הבראה עצמאי", נטען בבקשה. לבקשה צורף תצהיר של אייל פישמן, בנו של אליעזר פישמן שהינו דירקטור בחברה שביקש שיוצא לה צו הקפאת הליכים.

 

עוד עולה מהבקשה כי בשנת 2014 התקשרה החברה בהסכם שיתוף פעולה עם חברת ETAM הצרפתית במסגרתו הפכה להיות הזכיין הבלעדי של המותג בארץ. מלבד 27 סניפי המותג סיליו ברחבי הארץ מחזיקה החברה גם ב-2 סניפים של המותג ETAM. סניפי המותג ETAM עתידים להיסגר היום עקב החלטתם על הפסק הפעילות בארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולקציה של סליו
צילום: עוז מועלם
השופט איתן אורנשטיין
צילום: עוז מועלם
מומלצים