שתף קטע נבחר

דרעי: "מנסים להרוס את ש"ס, היה ניסיון הפיכה"

על רקע החקירה נגדו ונגד רעייתו, פתח יו"ר ש"ס במתקפה חריפה על יריביו והבהיר: "חבל לכם על הזמן, אני נשאר לעמוד בראשות ש"ס. בית לא עוזבים"

 

דרעי וישי (צילום: אהרון והב, חדשות 24) (צילום: אהרון והב, חדשות 24)
דרעי וישי(צילום: אהרון והב, חדשות 24)

יו"ר ש"ס יוצא למתקפה, על רקע החקירה נגדו ונגד רעייתו: בכנס פתיחת מערכת הבחירות לרשויות המקומיות של ש"ס במלון רמדה ירושלים, שנערך בפני מאות אנשי התנועה, האשים השר אריה דרעי גורמים בניסיון "לבצע הפיכה בש"ס", ותקף בחריפות את יריבו ויו"ר המפלגה הקודם אלי ישי, מבלי להזכיר אותו בשמו.

 

״אני פותח כעת בירושלים את מערכת הבחירות של ש"ס לרשויות המקומיות שייערכו בעוד כשנה", אמר דרעי. "בחודשים האחרונים היה ניסיון לבצע הפיכה בש"ס, מצד כמה אנשים שכבר כמה שנים מנסים להרוס את התנועה רק משיקולים אישיים. בעקבות חקירת המשטרה נגדי ונגד אשתי שתקנו כדי לכבד את החקירה. היו כאלה שהפיצו שמועות שאני אוטוטו מתפטר, אוטוטו פורש. הם דאגו כביכול לצייר עצמם כמי שדואגים לתנועה כשבעצם רצו לדאוג לעצמם".

 

דרעי הזכיר את הבחירות לפני 18 שנה, אז ישי הוביל את ש"ס: "האנשים האלה עשו כבר הפיכה בשנת 1999 - אחרי 17 מנדטים שש"ס קיבלה, אנשים מתוכנו גרמו לכך שאהוד ברק אמר רק לא ש"ס וגרמו בכך להרס התנועה. ראש הישיבה, מרן חכם שלום, אמר לי לאחרונה בשיחה אישית בינינו - 'רבי אריה, תזכור. כמה שקשה יותר אתם עושים דברים נכונים. אני אומר לכולכם ולכל אותם אנשים שמנסים להרוס את התנועה באופן חד משמעי - חבל לכם על הזמן. אני נשאר לעמוד בראש תנועת ש"ס, אמשיך להנהיג ולהוביל את ש"ס תחת מועצת החכמים כי בית לא עוזבים".

 

דרעי נחקר מעת לעת ביחידת להב 433 של המשטרה. הוא חשוד בעבירות טוהר המידות ובעבירות מס. באחרונה עלה שמו של דרעי בהקשר לניסיון למנות בלוד רב עיר המקורב למיליארדר מיכאל מירילשוילי, בניגוד לעמדת ראש העיר. אריה דרעי וש"ס, כך חושדים, פעלו נמרצות לבחירת רב ממוצא גאורגי המקורב למיליארדר מירילשוילי. זאת בשעה שבין החשדות שנחקרים נגד דרעי, עומדים סכומי כסף גדולים שהעבירו מירלשוילי ובנו לעמותה של אשת השר, יפה דרעי.

 

בעיריית לוד טענו כי באמצעות אנשיו הפעיל דרעי מסע לחצים אדיר, בין היתר על נציגי ש"ס בעיר, על מנת למנות את הרב יצחק מוזגרשווילי לרב העיר. משהבינו בש"ס שאין להם רוב, נדחו פעם אחר פעם ישיבות הוועדה לבחירת רב העיר. מסמכים המצביעים על הקשר לכאורה בין דרעי לבין מירילשוילי בעניין הועברו גם למבקר המדינה ולידי חוקרי להב 433, בכדי להראות כיצד לכאורה ביקש דרעי לעזור למירילשוילי.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יו"ר ש"ס דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים