שתף קטע נבחר

סקרים: הליכוד נחלש אך מוביל, פער קטן בין הגושים

על פי סקר חדשות 10, הליכוד זוכה ל-26 מנדטים ומקדים את יש עתיד (22) והמחנה הציוני (19). רוב חוסם לכאורה לגוש השמאל. סקר חדשות 2: הליכוד עם 24 מנדטים, גבאי מקדים את לפיד. בשני הסקרים: רק 4 מנדטים לש"ס

 

נתניהו, לפיד וגבאי. ראשי המפלגות המובילות (צילום: רויטרס, מוטי קמחי) (צילום: רויטרס, מוטי קמחי)
נתניהו, לפיד וגבאי. ראשי המפלגות המובילות(צילום: רויטרס, מוטי קמחי)

 

הליכוד ממשיך להוביל, אבל גוש הימין-חרדים שבראשותו הוא עומד הולך ומצטמצם. כך עולה משני סקרי מנדטים שפורסמו הערב (ד') בערוצים המסחריים, על רקע תחילת מושב הכנסת והמאבק סביב "חוק נתניהו" לאיסור חקירת ראש ממשלה מכהן.

 

על פי סקר "החדשות" (חדשות 2), אם הבחירות היו נערכות כעת, הליכוד היה זוכה ל-24 מנדטים - שישה פחות מבכנסת הנוכחית. המחנה הציוני בראשות אבי גבאי קיבל 21 מנדטים בסקר זה, שערכו ד"ר מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון מדגם - מנדט אחד יותר מיש עתיד של יאיר לפיד. הבית היהודי ונפתלי בנט מקבלים 12 מנדטים, בדיוק כמו הרשימה המשותפת.

 

בהמשך נמצאות כולנו של משה כחלון (8 מנדטים), יהדות התורה (8), ישראל ביתנו (6), מרצ (5) וש"ס שמקבלת ארבע מנדטים בלבד, מעט מעל אחוז החסימה. בסך הכול, גוש הימין-חרדים זוכה ל-62 מנדטים לעומת 58 של גוש השמאל-מרכז.

 

גם בסקר המנדטים של ערוץ 10 הליכוד מוביל ומקבל 26 מנדטים, אך בסקר זה גוש הימין אינו זוכה לרוב מוחלט. לפי הסקר, שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס בעזרת חברת "פרויקט המדגם" בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון וחברת "סטאטנט" בהנהלתו של יוסף מקלדה במגזר הערבי, יש עתיד היא המפלגה השנייה בגודלה, עם 22 מנדטים.

 

המחנה הציוני יורדת בסקר זה ל-19 מנדטים ומקדימה את הרשימה המשותפת (12) והבית היהודי (11). מרצ מתחזקת בסקר זה ל-8 מנדטים ומקדימה את כולנו (7), יהדות התורה (6), ישראל ביתנו (5) וש"ס, שזוכה גם בסקר זה רק לארבעה מנדטים. בסך הכול, בסקר זה לגוש השמאל יש גוש חוסם לכאורה של 61 מנדטים - אבל גבאי כבר הצהיר כי לא יישב בממשלה אחת עם הרשימה המשותפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, מוטי קמחי
נתניהו, לפיד וגבאי
צילום: רויטרס, מוטי קמחי
מומלצים