שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר בדק: איך נראים חייזרים

  אוניברסיטת אוקספורד מפרסמת מחקר שמציע דרך חדשה לחשוב על התפתחותם של חוצנים - באמצעות תורת האבולוציה ומנגנון הברירה הטבעית

  תרבות מדע-בדיוני בספרים, קולנוע וטלוויזיה, הרגילה אותנו לחשוב על חייזרים באופן מאוד מסויים: היצורים התבוניים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות הפופולרית לא דומים בשום אופן לבני המין האנושי, הם משונים למראה, בעלי גוון אחיד ואיברים בלתי מובחנים, כמעט מפלצות. אבל עכשיו, מחקר חדש מציע דרך אחרת לדמיין איך נראים חייזרים - והיא קרובה הרבה יותר למראה שלנו, בני האדם.

   

  אבולוציה של חייזרים (צילום מסך) (צילום מסך)
  אבולוציה של חייזרים(צילום מסך)

   

  חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד מפרסמים מחקר חדש בכתב העת הבינלאומי לאסטרוביולוגיה (International Journal of Astrobiology), ובו הם טוענים כי תיאוריית האבולוציה יכולה לשמש גם להבנה טובה יותר של התפתחותם של יצורים חוצנים. לטענת המחקר, כפי שמנגנון הברירה הטבעית עיצב בעלי חיים ואת הגזע האנושי, הוא עשוי לעצב גם יצורים שאינם משתייכים לקטגוריות הללו - כלומר, חייזרים.

   

  בבסיס המחקר ניצבת ההשערה כי צורות חיים אחרות - חייזרים, עוברים תהליך אבולוציוני בדומה לזה של בני האדם, וכי בחלוף הזמן הם הופכים להיות יצורים חזקים ומותאמים יותר לתנאי המחייה - לצורכי הישרדות.

   

  סם לוין, חוקר במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת אוקספורד, ציין כי "משימה משמעותית ביותר עבור אסטרוביולוגים היא לנסות ולשער כיצד נראות צורות חיים אחרות. לצד זאת, תהליך הניבוי הזה הוא קשה ובעייתי. יש לנו רק צורת חיים אחת שאפשר ללמוד ממנה - זו שעל פני כדור הארץ, ומתוכה עלינו להסיק מסקנות גם על חיים מחוץ לכדור הארץ. הגישות הקודמות בתחום המחקר הזה הן מאוד מכאניות - פשוט לוקחים את כל מה שידוע לנו לגבי חיים על כדור הארץ בתחומי הביולוגיה, גיאולוגיה וכימיה למשל - ומנסים לשער השערות על בסיס זה לגבי חייזרים".

   

   

  אז יש או אין חייזרים?

  אז יש או אין חייזרים?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לוין מספר כי זו גם הייחודיות המרכזית של המחקר הנוכחי: "מה שאנחנו עושים במחקר הזה הוא שונה לחלוטין. אנחנו משתמשים בתיאוריית האבולוציה כדי לבסס את ההנחות וההשערות שלנו - במנותק ממה שקורה על כדור הארץ. זה הופך את המחקר לתקף יותר, מפני שחיזוי על בסיס תיאורטי מאפשר ליישם את ההבנות האלה גם בקרב חייזרים עשויים מסיליקון, שאין להם DNA ושנושמים חנקן, לדוגמה".

   

  הפרסום באתר אוניברסיטת אוקספורד: http://www.ox.ac.uk/news/2017-10-31-aliens-may-be-more-us-we-think

   

  למאמר המלא

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים