שתף קטע נבחר

מחדל אבטחה באילת: התפרצו לכיתה וירו לעבר המורה באקדח אוויר

חשד: שני נערים נכנסו לתיכון ע"ש רבין באילת, שאינם לומדים בו, ניגשו לאחת מכיתות הלימוד וירו לעבר המורה באקדח אוויר מסוג "איירסופט". המורה נפגעה בגב מכדור פלסטיק ונגרמה לה חבלה קלה. השניים נעצרו. מחר: שביתה בחינוך העל יסודי בעיר

  

האקדח שבו השתמשו החשודים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
האקדח שבו השתמשו החשודים(צילום: דוברות המשטרה)

תקרית חמורה בבית ספר באילת. שני נערים כבני 17 נעצרו היום (ה') לאחר שנכנסו לבית הספר התיכון על שם רבין בעיר, וירו במורה כדורי פלסטיק באמצעות אקדח אוויר מסוג "איירסופט". המורה נפגעה מאחד הכדורים בגבה ונגרמה לה חבלה קלה. בעקבות התקרית, ישביתו מחר בצוותא הסתדרות המורים וארגון המורים את הלימודים בחינוך העל יסודי בעיר.

 

לפי הדיווח שהתקבל במשטרה, שני הקטינים נכנסו לבית הספר, שאינם לומדים בו, כשאחד מהם חמוש באקדח "איירסופט". השניים המשיכו ונכנסו לכיתת לימוד ואז על פי החשד אחד מהם ירה במורה וחברו תיעד את האירוע. לאחר מכן נמלט מהמקום.

 

שני החשודים נעצרו תוך זמן קצר על ידי המשטרה ויובאו מחר לבית משפט השלום באילת לדיון בהמשך מעצרם. חברת האבטחה המספקת שירותי שמירה לבית הספר זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ותיבדק התנהלות החברה והמאבטח במקום.

 

מהמשטרה נמסר: "קיבלנו דיווח על אירוע חריג ופעלנו במהירות הנדרשת על מנת לאתר את החשודים ולהביאם לחקירה, הגם שמדובר במעשי קונדס מבחינת החשודים ואקדח שהינו נשק חם. אנו רואים בכך מעשה תקיפה חמור ומזהים כשל נקודתי בו נכנסים שני קטינים למוסד חינוכי עם אקדח 'איירסופט'".

 

"למה ממתינים - שמורה יירצח?"

כאמור, שני ארגוני המורים החליטו להשבית במשותף את כל החינוך העל יסודי. "היום נחצה עוד קו אדום. לא יתכן שדמם של מורים יהפוך להפקר", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד. "לא יתכן שדמם של מורים יהפוך להפקר. מדי יום אנו עדים לאלימות הולכת וגוברת כלפי עובדי הוראה ולמערכת אין פתרונות. אנו קוראים למשרד החינוך לכנס את כלל הגורמים ולפעול בדחיפות למציאת פתרונות לרבות באמצעות תגבור האבטחה בבתי הספר והחמרת ענישה".

 

יו"ר ארגון המורים רן ארז הוסיף: "מעשי האלימות של תלמידים כלפי מורים הולכים ומחריפים ועדיין לא נעשה דבר. אנו דורשים משר החינוך שיזרז את החקיקה שנועדה להפוך את המורים לעובדי ציבור כך שהענישה בגין מקרים אלו תוחמר. למה ממתינים, שמורה ירצח?".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מגנה בחריפות את אירוע התקיפה באילת ורואה אותו בחומרה רבה. המשרד עומד על כך שרשויות החוק ימצו את הדין עם התוקפים, ויוודא שיתקיים בירור מעמיק מול חברת האבטחה. לנוכח חומרת האירוע, התכנסו בעיריית אילת מנהלי בתי הספר התיכוניים וצוותי הייעוץ בעיר, וגיבשו תוכנית לפעילות חינוכית. מורים אינם הפקר!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
האקדח שבו השתמשו החשודים
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים