שתף קטע נבחר

20 שנות מאסר לאחיו של מבצע הטבח בטולוז

אחיו של מוחמד מראח, שרצח ארבעה יהודים בבית הספר "אוצר התורה" ושלושה חיילים, הורשע בקשר לארגון טרור וכי גרם לאחיו להפוך לקיצוני. הוא זוכה מסיוע לביצוע המתקפה ב-2012

אחיו של מוחמד מראח, המחבל שרצח ארבעה יהודים ושלושה חיילים בטבח בטולוז נידון היום (ה') ל-20 שנות מאסר. בית המשפט הרשיע את עבד אל קדר מראח בן ה-35 בעבירות טרור, אך לא הרשיע אותו בסיוע לביצוע הטבח בבית הספר היהודי ב-2012.

 

עבד אל קדר, צרפתי ממוצא אלגי'ראי, הורשע שגרם לאחיו הקטן להפוך לאיסלאמיסט קיצוני והורשע בקשר לארגון טרור. לאורך המשפט הוא הכחיש שסייע למוחמד לתכנן את הטבח.

המחבל מוחמד מראח (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המחבל מוחמד מראח(צילום: AFP)
 

עבד אל קדר נעצר זמן קצר אחרי הטבח ומאז נשאר במעצר. הוא הכחיש קשר למתקפה וטען שלא ידע שאחיו מתכנן אותה. עורך דינו הביע הערב שביעות רצון מההחלטה שלא להרשיע אותו בסיוע לאחיו.

 

מראח ירה למוות בשלושה חיילים ולאחר מכן רצח שלושה ילדים יהודים בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז ואת אביהם הרב. בהמשך צרה המשטרה על ביתו והוא נהרג בקרב יריות. הוא אמר שאת הטבח עשה בשם ארגון הטרור אל קאעידה.  

זירת הפיגוע ב-2012 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זירת הפיגוע ב-2012(צילום: AFP)
 

התביעה דרשה לגזור על מראח מאסר עולם, וטענה שהוא דתי קיצוני שהנחה אותו וסייע לו. בין השאר הזכירו קטנוע שגנב ששימש את אחיו בטבח בדרום מערב צרפת.

 

משפטו של עבד אל קדאר, כצפוי, היה טעון. המלטיפה אבן זייטן, אמו של אחד החיילים שנרצחו, בכתה בהקראת גזר הדין וקיוותה שמראח "חושב על משפחות" הקורבנות מדי לילה.

 

בנוסף נידון נאשם אחר, פתח מלכי, ל-14 שנות מאסר על תפקידו באספקת נשק, תחמושת ואפוד מגן למראח. הטבח בטולוז בישר על תחילתו של גל פיגועים איסלאמיסטיים בצרפת, שגבה מאז את חייהם של יותר מ-240 בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים