שתף קטע נבחר

העיתונאית סילבי קשת: טומי לפיד הפיל אותי על השטיח וקרע את שמלתי

בפוסט שפרסמה בפייסבוק טענה העיתונאית הוותיקה כי הותקפה מינית על ידי לפיד בדירתה בלונדון ב-1963: "הוא הפיל אותי על השטיח. נחבטתי בראשי והוא קרע את שמלתי הצרה. נתתי לו ברכייה איפה שכואב". יאיר לפיד בתגובה: "אין איך להגיב לסיפור מלפני 54 שנה"

העיתונאית סילבי קשת פרסמה אמש (יום ה') פוסט בפייסבוק שבו טענה כי הותקפה מינית ע"י יוסף (טומי) לפיד, שהלך לעולמו ב-2008. בפוסט טוענת קשת כי במהלך מפגש עם לפיד בלונדון ב-1963, ביקש האחרון לעלות לדירתה ואז הפיל אותה אל השטיח וקרע את שמלתה. לדבריה, היא הכתה אותו והצליחה לסלקו מהמקום. הערב חשפה גם מגישת החדשות אושרת קוטלר במהלך שידור חי כי אלכס גלעדי הציע לה הצעה מגונה בתחילת דרכה המקצועית כשהיה מנכ"ל קשת וקיבל אותה לעבודה.

 

קשת סיפרה כי נתקלה בלפיד, שהיה באותה תקופה כתב "מעריב" בלונדון, במהלך מסיבה. "שמחנו לראות זה את זו", כתבה ובהמשך הוסיפה: "התחלתי להשתעמם ואמרתי לחברתי שאני הולכת הביתה. טומי שאל אם נוכל לחלוק מונית. 'בהחלט', אמרתי לו שאני גרה בקנזינטון. 'אני לא רחוק משם', אמר. הגענו עד לדירה שגרתי בה וטומי אמר: 'נזכרתי שאני מוכרח לטלפן לאנשהו. אני יכול לעלות איתך?' כמובן".

 

הפוסט שכתבה סילבי קשת ()
הפוסט שכתבה סילבי קשת

טומי לפיד. "החזיר את הכסף לשמלה שנקרעה" ()
טומי לפיד. "החזיר את הכסף לשמלה שנקרעה"

"עלינו, הסרתי את מעילי והוא קשקש משהו לתוך האפרכסת", הוסיפה קשת. "פתאום נפנה אליי, הפיל אותי על השטיח. נחבטתי בראשי וקרע את שמלתי הצרה. כשניסה לפתוח את רוכסנו, נתתי לו ברכייה איפה שכואב, וכשהתכווץ הוספתי גם דקירה עם העקבים הגבוהים".

 

"אינני יודעת מניין היו לי הכוחות - הייתי קטנה וצנומה, אבל הכעס נותן המון כוח. בעודנו מכווץ קמתי, רצתי למטבח וגם שפכתי עליו קומקום מלא מים. לקחתי את מעילו וזרקתיו מהחלון. הוא הסתלק בבושת פנים", הוסיפה.

 

"למחרת כתבתי לו למערכת כי קרע לי שמלה חדשה שעלתה לי כך וכך. אמנם אין לי קבלה, ואם לא ישים לי בתיבת הדואר את הסכום אני מספרת לאשתו החדשה. הוא החזיר לי את הכסף".

 

לדבריה, "את נקמתו ביטא כעבור שנים רבות כאשר שמו לי את הפצצה בפקודת גנדי. 'מה את מתפלאה', שאל בטורו. 'את הרי מניחה כל יום שישי פצצה במפתן ביתו של פוליטיקאי'".

 

מלשכתו של ח"כ יאיר לפיד, בנו של טומי, נמסר בתגובה לטענות: "לצערנו, אין לנו איך להגיב לסיפור מלפני 54 שנה".


פורסם לראשונה 02/11/2017 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
טומי לפיד
צילום: אורי פורת
מומלצים