שתף קטע נבחר

הצתה בכלביית לוד: חתולים ותוכי נשרפו למוות

שמונה גורי חתולים ותוכי נשרפו למוות לאחר שאלמוני הצית את מרפאת החיות בכלבייה העירונית בלוד. ככל הנראה מדובר בנקמה. "לא ניכנע לאלימות ומתוך ההרס נבנה משהו טוב יותר", אמרה ד"ר אור רז, הווטרינרית העירונית ל"ידיעות אחרונות"

בשעת חצות בשבת שעברה קיבלה הווטרינרית ד"ר אור רז טלפון מפתיע ובו בשורה כואבת: "הכלבייה עולה באש". כוחות הכבאות הגיעו מיד למקום אך הנזק הכבד כבר נעשה: המקום נשרף כליל, וחיות רבות נספו ונפצעו מהעשן ומהאש. 

 

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

 

מדובר באחת הכלביות הגדולות בארץ ומהבודדות שלא ממיתות את בעלי החיים בהן שלא נלקחים לאימוץ. הכלבייה לוקחת על עצמה לשקם את החיות הפצועות ובאמצעות טיפול מביאה למזור של מחלות רבות.

 

החשד: נקמה בעקבות החרמת בעלי חיים

מחקירת האירוע עולה כי מדובר בהצתה של אלמוני ששם לעצמו למטרה לשרוף את המרפאה ואת המשרד השוכנים יחד במבנה. "מדובר כנראה באדם שרצה לנקום בנו כי החרימו לו בעל חיים שהוא התעלל בו", אמרה אתמול הווטרינרית ד"ר רז העובדת במקום 18 שנה והוסיפה: "למרות הקושי הנפשי הכרוך בהוצאת גופות החתולים, אנחנו עם הפנים קדימה ומתוך ההרס נבנה משהו טוב יותר. לא ניתן למצית פרס וניכנע לאלימות".

ההודעה שפירסמה עיריית לוד על סגירה זמנית של הכלבייה בעקבות השריפה ומותן של החיות (צילום: עמוד הפייסבוק של עיריית לוד) (צילום: עמוד הפייסבוק של עיריית לוד)
ההודעה שפירסמה עיריית לוד על סגירה זמנית של הכלבייה בעקבות השריפה ומותן של החיות(צילום: עמוד הפייסבוק של עיריית לוד)

 

החתול "שומר מסך" בעל 3 רגליים לא הצליח להימלט

לאחד החתולים שמצא את מותו בשריפה קוראים "שומר מסך". הוא חתול ותיק שנמצא במקום כבר שלוש שנים ומתפקד עם שלוש רגליים בלבד. בשל נכותו אף אחד לא היה מעוניין לאמץ אותו והוא הפך לבן בית במקום. "הוא אהב הכי הרבה לרבוץ על השולחן שלי במשרד, על הניירת ומול מסך המחשב, וזו הסיבה שבחרתי בשמו", הסבירה ד"ר רז ואמרה בכאב: "זה קשה ופוצע את הלב שהוא לא איתנו עוד, מדובר במעשה לא אנושי".

 

 (צילום: כלביית לוד) (צילום: כלביית לוד)
(צילום: כלביית לוד)

 

מיד אחרי ששמע על ההצתה הנחה ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, לשקם את הכלבייה, ומאז עובדי העירייה פועלים מסביב לשעון כדי להחזיר את המרפאה לפעילות מלאה של ניתוחים וטיפולי רפואיים לחיות. גם תלמידי בית־הספר נרתמו למשימה ויצאו למבצע תרומות לשיקום ההרס.

 

"מדובר בכלבייה שהיא מופת במסירות ובטיפול בחיות שבאות בשעריה", אמר רביבו. "הכלבייה אף זכתה באות הוקרה על פעולותיה להצלת חיים של בעלי חיים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הצתה בכלביית לוד
צילום: יריב כץ
מומלצים