שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שברולט אקווינוקס וטראוורס חדשים בישראל

  יבואנית שברולט משיקה בישראל שני רכבי פנאי חדשים. האקווינוקס יתמודד מול רכבי פנאי בגודל בינוני עם תג מחיר של החל מ-150 אלף שקל. הטראוורס המציע מקום לעד שמונה יוצע במחיר של החל מ-250 אלף שקל

  UMI, יבואנית שברולט משיקה בישראל שני רכבי פנאי חדשים. האקווינוקס בעל חמישה מקומות ישיבה יוצע במחיר של החל מ-150 אלף שקל (30 אלף שקל פחות מהדגם היוצא) והטרווארס המציע מקום לעד שמונה נוסעים יוצע במחיר התחלתי של 250 אלף שקל (20 אלף שקל יותר מהדגם הקודם).

   

   

  האקווינוקס החדש מתבסס על פלטפורמת דלתא (המשותפת לקרוז הקומפקטית) ומציע מידות צנועות מהדגם היוצא - קצר ב-12 ס"מ (465 ס"מ) נמוך בשני ס"מ (166 ס"מ) ובעל בסיס גלגלים קצר ב-13 ס"מ (272.5 ס"מ) בעוד הרוחב נותר זהה (184 ס"מ). תא המטען הצטמצם ב-46 ליטר והמשקל העצמי נמוך כעת במידה ניכרת - עד כ-185 ק"ג בהשוואה לדגם היוצא.

   

   (צילום: הלל פוסק) (צילום: הלל פוסק)
  (צילום: הלל פוסק)

   

  החידוש המרכזי נוגע למנוע טורבו-בנזין חדש בנפח 1.5 ליטר המחליף את ה-2.4 ליטר הוותיק. הוא מפיק 170 כ"ס (12 כ"ס פחות) אך זמינות הכוח שופרה משמעותית עם 28 קג"מ ב-2,000 סל"ד (4.4 קג"מ יותר ב-2,900 סל"ד פחות). המנוע משודך לאותה תיבת 6 הילוכים אוטומטית (עם יחס סופי קצר יותר) וההנעה קדמית בלבד (בעבר הייתה אופציה להנעה כפולה-קבועה). הזינוק מעמידה ל-60 מייל לשעה (96 קמ"ש) אורך 0.8 שניות פחות (9 שניות) וצריכת הדלק טובה במעט ועומדת על 11.9 ק"מ לליטר בממוצע.

   

   (צילום: הלל פוסק) (צילום: הלל פוסק)
  (צילום: הלל פוסק)

   

  האקווינוקס יוצע בשתי רמות גימור - LS (ב-150 אלף שקל) פשוטה למדי עם מזגן מכאני, בקרת שיוט ומסך מגע בגודל "7 וצימוד לסמארטפון דרך Apple CarPlay ו-Android Auto. גרסת LT (ב-160 אלף שקל) כוללת מושב נהג מתכוון חשמלית מסך מגע בגודל "8 ארבעה שקעי USB ודלת תא מטען חשמלית.

   

   (צילום: הלל פוסק) (צילום: הלל פוסק)
  (צילום: הלל פוסק)

   

  מפרט הבטיחות של צמד הגרסאות כולל שש כריות אוויר ומערכת מקורית למניעת שכחת ילדים. חבל שמערכות הבטיחות המתקדמות הכוללות בלימה אוטונומית במהירויות נמוכות, שמירה על נתיב, התראה על התנגשות ושטחים מתים כולל תנועה חוצה מאחור המוצעות בצפון אמריקה, לא יוצעו אצלנו כלל. במקומן תותקן מערכת התראה של מובילאיי.

   

   

  הטראוורס החדש שומר על מידות דומות לדגם היוצא, למעט בסיס גלגלים שגדל ב-5 ס"מ (307 ס"מ) ומאפשר לדברי היצרנית את תא הנוסעים הגדול בקטגוריה (שבעה נוסעים בגרסאות ההנעה הכפולה ושמונה בקדמית). זאת על חשבון תא המטען שקטן ב-40 ליטר. המשקל העצמי הופחת ב-156 ק"ג.

   

   

  מנוע V6 בנזין בנפח 3.6 ליטר עבר בירושה מהדגם הקודם ומפיק כעת 310 כ"ס (29 כ"ס יותר). זמינות הכוח שופרה עם שיא מומנט של זהה של 36.7 קג"מ אך בסל"ד נמוך יותר. המנוע משודך לתיבת תשעה הילוכים חדשה שפותחה בשיתוף פורד. כבעבר הוא יוצע עם הנעה קדמית או כפולה-קבועה עם מערכת של שני מצמדים המאפשרים ניתוק מוחלט של מכלולי ההנעה האחורית, על מנת לצמצם את צריכת הדלק.


   (צילום: הלל פוסק) (צילום: הלל פוסק)
  (צילום: הלל פוסק)

   

  הטראוורס יוצע בארבע רמות גימור. LS הבסיסית (ב-250 אלף שקל) כוללת מסך מגע בגודל "7 עם צימוד לסמארטפון דרך Apple CarPlay ו-Android Auto, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורים עם פתחים גם לשורת המושבים השלישית, בקרת שיוט, מפתח חכם, חישוקי "18 קלים ושבע כריות אוויר. גרסת LT (ב-275 אלף שקל) מוסיפה מסך מגע בגודל "8, מושב נהג מתכוון חשמלית, חימום למושבים הקדמיים, דלת תא מטען חשמלית והתראה על שטחים מתים.


   

  גרסת LT בעלת ההנעה הכפולה (ב-305 אלף שקל) מוסיפה ריפודי עור, מצלמה היקפית, כיוון חשמלי גם למושב נוסע, חלון שמש וחישוקי "20 קלים. גרסת פרימייר הבכירה (ב-330 אלף שקל) כוללת בנוסף אוורור למושבים הקדמיים וחימום לאחוריים, הגה מתכוון חשמלית ובעיקר את מערכת בטיחות מתקדמת הכוללת בלימה אוטונומית במהירות עירונית (עם זיהוי הולכי רגל), התראה על סטייה מנתיב כולל תיקון אקטיבי ותאורה אדפטיבית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הלל פוסק
  שברולט טראוורס אקווינוקס
  צילום: הלל פוסק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים