שתף קטע נבחר

הובלת חיות לשחיטה: חשש למשבר ביחסים עם אוסטרליה

הצעת חוק שתעלה היום בכנסת ומציגה את אוסטרליה כמתעללת בבעלי חיים, הביאה את ראש ממשלתה למחות עליה בפני ראש הממשלה נתניהו. חשש מקרע ביחסי ישראל־אוסטרליה בסוגיית הובלת מאות אלפי עגלים וטלאים מאוסטרליה לפיטום ושחיטה בישראל

 

 

הצעת חוק של חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני) להגביל את המשלוחים של בעלי חיים לשחיטה מאוסטרליה, שזוכה לתמיכה רחבה של חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, מאיימת לחולל משבר דיפלומטי בין ישראל לבין אוסטרליה ימים ספורים בלבד לאחר ביקורו המוצלח של ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול בישראל.

 

 (צילום: צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים) (צילום: צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים)
(צילום: צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים)

 

היום (א') צפויה לעלות לדיון בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק צער בעלי חיים (תיקון הגבלת משלוחים חיים לשחיטה) שמטילה מגבלות על ייבוא בקר מחו"ל לישראל. בדברי ההסבר להצעה כתב ברושי: "הצעת החוק נועדה להפסיק את הסבל החמור והמיותר שנגרם למאות אלפי בעלי חיים שמיובאים לישראל במסעות קשים ואכזריים — רק כדי להישחט בסוף הדרך. בעלי החיים מיובאים מאוסטרליה ומאירופה במסעות ימיים ממושכים, שעשויים להימשך שבועות. במהלך המסע בעלי החיים מוחזקים בצפיפות קשה, מתבוססים בצואתם ובצואת חבריהם וסובלים מעומסי חום, מטלטלות הדרך ומפגיעות קשות נוספות, ורבים אינם שורדים".

 

(צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים) (צילום: צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים) (צילום: צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים)
(צילום: אנונימוס לזכויות בעלי חיים)

 

דבריו של ברושי הרתיחו את האוסטרלים שכן לטענתם לאוסטרליה יש את התקנים המחמירים ביותר בעולם בייצוא בעלי חיים, והם זועמים על ניסוח ההצעה שמצייר את אוסטרליה כמקום שפוגע בבעלי חיים. שגריר אוסטרליה בישראל, כריס קנאן, פנה במכתב חריף מאוד לשר החקלאות אורי אריאל והביע דאגה עמוקה בשם ממשלת אוסטרליה מהצעת החוק ומדברי ההסבר, שבהם לטענתו הוכפשה אוסטרליה שהיא המדינה מספר אחת בעולם בדאגה לרווחת בעלי חיים שמיוצאים לשחיטה לחו"ל. השגריר האוסטרלי כתב לשר החקלאות אריאל שממשלתו אינה סובלנית לטיפול לא הומני בבעלי חיים במסע שלהם, וככל הידוע גם ראש ממשלת אוסטרליה, טרנבול, העלה את הנושא בפגישה שקיים בארבע עיניים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים