שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   הנטו של מעמד הביניים יגדל: "בעוד חודשיים נשלם 2%-4% פחות מס הכנסה"

   שר הכלכלה אלי כהן אמר לאולפן ynet כי התוכנית להפחתת מסים, שתצא לפועל בעוד כחודשיים, תכלול הורדת מס הכנסה בשיעור של בין 2%-4%. בעקבותיה הנטו של המשתכרים בין 11 ל-20 אלף שקל בחודש צפוי לגדול באלפי שקלים מדי שנה. "צריך להחזיר את עודפי המס למי שמשלם אותם". צפו בראיון

   עודפי המס בדרך לחלק מהאזרחים: שר הכלכלה אלי כהן, התראיין היום (א') לאולפן ynet בנוגע לתוכנית הגדלת הנטו למעמד הביניים של האוצר בעקבות עודפי המס, ואמר שהחל מבעוד חודשיים "נשלם פחות למס הכנסה, והנטו יגדל באלפי שקלים בשנה למשתכרים בין 20-11 שקל בחודש". צפו בראיון המלא:

    

    

   צפו: בכמה יגדל הנטו שלכם?    (צילום: מתן טורקיה, אלי סגל)

   צפו: בכמה יגדל הנטו שלכם?    (צילום: מתן טורקיה, אלי סגל)

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

    

   כחלון: אפחית את מס ההכנסה למשתכרים 11 אלף שקל בחודש  

    

   תוכנית הורדת המס למעמד הביניים יוצאת לדרך. לדברי כהן, יתווספו אלפי שקלים, כאמור, לנטו המשתכרים בין 11 ל-20 אלף שקל בחודש כבר בעוד חודשיים, "אנחנו פועלים לקדם חוקים לטובת האזרחים".  

    

   כמה מס, באחוזים, בפועל נשלם פחות?

   "מי שמרוויח מעל 11 אלף שקל, יותר מ-40% משכרו התוספתי הולך לטובת המס. ואת זה אנחנו הולכים להוריד במאות שקלים מדי חודש, כך שהתוספת לאותם משתכרים תהיה אלפי שקלים מדי שנה. במהלך השנתיים האחרונות מדיניות הורדת המיסים מוכיחה את עצמה. אנחנו רואים עלייה בצמיחה, שפל ברמת האבטלה, והגיע הזמן שמישהו גם יסתכל למעמד הביניים בעיניים ויגיד להם: אנחנו כאן. עשינו את זה ב'נטו משפחה', עשינו את זה בהגבלת מחירי הצהרונים, בהורדת המכסים ועכשיו גם בנושא הזה.

    

   נשלם פחות לביטוח לאומי. כמה ישתנה המיסוי באחוזים?

   "אנחנו נשלם פחות מס הכנסה. אנחנו מדברים על סדר גודל של בין 2%-4%. זה יקרה או בהורדת המס השולי או באמצעות תוספת נקודות זיכוי. אלא הדברים אליהם אנחנו מתכווננים. יש בידי המדינה עודפי מיסים מאוד משמעותיים, חלקם כתוצאה מגבייה שוטפת, חלקם מעסקאות חד פעמיות וצריך להחזיר אותם למי שמשלם אותם, למי שנושא בנטל".

    

   מה אתה אומר לאנשים שמבקרים ואומרים ששוב הזנחתם את הבריאות, החינוך והרווחה ובמקום לתת כסף למשימות מדוייקות אתם אתם מפזרים מתנות לציבור, למה לא לתת כסף משימתי?

   "גם כסף משימתי ניתן רבות במהלך השנתיים האחרונות. רפורמת הסרדינים, למשל, הורידה את מספר הילדים בכיתות. בנוסף, המדינה הלאימה את בית החולים באשדוד על מנת שכל אחד יוכל לבוא ולקבל שירות. תקציבי החינוך והבריאות נמצאים בשיא".

    

   אמרת אנחנו מחוקקים למען הציבור ולא למען הח"כים. אולי תרצה לזקק את זה.

   "אני שומע שמגוון חוקים כדוגמת החוק הצרפתי, היועצים המשפטיים, חוק ההצהרות, קשורים בדרך כזאת או אחרת לחברי הכנסת. אנחנו נגד הנושא של חקיקה פרסונלית ואנחנו הולכים נגד הזרם. יש לחוקק חוקים לטובת האזרחים. לא אני ולא חבריי מכולנו הגענו לכנסת בשביל לחוקק חוקים עבור 120 אנשים, הגענו כדי לחוקק חוקים עבור הציבור".

    

   למה משה כחלון לא מסוגל לשבת באותה ממשלה ביחד עם אבי גבאי?

   "הפסילה היא על רקע נושא אידיאולוגי. מי שמכיר את השר כחלון יודע שמדובר באיש המחנה הלאומי. אני, אגב, הופתעתי בזמנו שאבי גבאי כאיש שמאל הצטרף לכולנו מכיוון שמי שמוביל את המפלגה ואת הקו שלה זה כמובן יו"ר המפלגה. אגב, יש גם שאלה אם אבי גבאי וזוהיר בהלול יצליחו לשבת ביחד".

    

   אבי גבאי כבר הודיע שהוא לא מתכוון להוריד התנחלויות ושאין פרטנר, יותר ימין מזה כבר לא תמצא.

   "אם הוא ישנה את קווי המדיניות שלו ויהפוך להיות איש המחנה הלאומי, אז זה בהחלט דבר שניתן לבוא ולשקול אותו".

    

   בקיצור זה פרסונלי, עדיין מלקקים את הפצעים על זה שגבאי נטש אתכם ועכשיו הוא יו"ר מפלגה מתחרה.

   "אני חושב שאנחנו במשטר דמוקרטי, כל אחד יכול לבוא ולבחור את הדרך שלו. יחד עם זאת אני חושב שבהחלט יש פער אידיאולוגי, ברמה המדינית, בין המחנה הלאומי לבין מפלגת העבודה ואפשר לתת מספר דוגמאות לטובת הנושא הזה".

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים