שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ליברמן פנה לנשיא: הענק חנינה לאלאור אזריה

  בניגוד להמלצות של גורמי צה"ל, שמסרו לריבלין כי יש להסתפק בהקלה בעונש שקיבל אזריה מהרמטכ"ל, ביקש שר הביטחון להעניק חנינה לחייל היורה: "הוא ומשפחתו שילמו מחיר כבד"

   

   

  אביגדור ליברמן, שר הביטחון (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  אביגדור ליברמן, שר הביטחון(צילום: אבי רוקח)

  שר הביטחון מממש את הבטחתו להמליץ על חנינה לחייל היורה: השר אביגדור ליברמן פנה הבוקר (יום א') לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בהמלצה להעניק חנינה לאלאור אזריה שהורשע בהריגה ובהתנהגות שאינה הולמת ונשלח ל-18 חודשי מאסר. "יש לשים קץ לפרשה שטלטלה את החברה הישראלית ולנהוג בעת הזו עם החייל במידת החסד והרחמים", כתב ליברמן.

   

  המלצת ליברמן לחון את אזריה נשלחה בניגוד להמלצות גורמי צה"ל שמסרו לנשיא כי יש להסתפק בהקלה שקיבל אזריה מהרמטכ"ל - קיצור העונש בארבעה חודשים. אם הנשיא ייעתר, ולו חלקית, לבקשתו של אזריה, הוא עשוי להשתחרר תוך חודשים ספורים. הסיבה: "ועדת השליש" הצבאית, שבסמכותה לקצר אף עד מחצית את תקופת המאסר בכפוף להתנהגות טובה בכלא, צפויה אף היא לקצר את עונשו של אזריה, שנכנס לכלא בתחילת חודש אוגוסט האחרון.

   

  "אדוני הנשיא, מעטות הן הפרשות שבהן עניינו של אדם בודד הופך להיות מראה של החברה הישראלית כולה, כמו הפרשה שלפנינו", כתב ליברמן לנשיא. "החברה הישראלית עמדה בפרשה זו למבחן אשר המחיש, אפשר שיותר מכל אירוע בשנים האחרונות, את השסעים והמחלוקות בקרבה".

   

   

  ינואר: ליברמן מתייחס להכרעת הדין    (צילום: בראל אפרים)

  ינואר: ליברמן מתייחס להכרעת הדין    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במכתבו כתב שר הביטחון: "הייתי מקרב הרבים שסברו כי נוכח הנסיבות אין מקום להעמיד לדין פלילי את החייל. מדובר בחייל מצטיין ובמחבל שבא להרוג. אולם משעה שעמד למשפט, ומשעה שפסק בית הדין את פסיקתו, עמדתי לצידה של מערכת המשפט הצבאית ועל אף ביקורת חריפה שהוטחה בי הצהרתי כי במדינת חוק אנו חיים ויש לכבד את פסיקות בית הדין הצבאי. אלאור ומשפחתו שילמו מחיר אישי ומשפחתי כבד בהתמודדות עם משפטו של אלאור ובחשיפה ציבורית ארוכה וחסרת תקדים, שדומה כי אף תבעה מהם מחיר בריאותי קשה".

   

  לדברי ליברמן, "יש לשקול במקרה ייחודי זה גם את האינטרס הציבורי, את הצורך באיחוי הקרעים בחברה ואת השפעת האירוע והמשפט על אזרחי המדינה ועל חיילי צה"ל נוכח פני האויב. אנו שולחים את בנותינו ובנינו להגן כלוחמים על ביטחון המדינה ועל שלום הציבור, מעמידים אותם בסיטואציות מורכבות שאין דומה להן בעולם כולו, ודורשים מהם - ונוסיף לדרוש - כי יפעלו באומץ, בנחישות, במקצועיות ובמוסריות. אני סבור כי חנינתו של אלאור אזריה לא תגרע מדרישות אלה ותאזן נכונה בין חשיבותו הרבה של שלטון החוק לבין השיקולים הציבוריים והאישיים הנוגעים לעניין".

   

  לסיכום כתב שר הביטחון לנשיא ריבלין כי "לאור כל אלה, ואף לאור היותנו חודשים ספורים לפני יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, אני סבור כי יש לשים קץ לפרשה זו אשר טלטלה את החברה הישראלית, לנהוג בעת הזו עם החייל ועם משפחתו במידת החסד והרחמים ולהיעתר בחיוב לבקשת החנינה של אלאור אזריה".

   

  מבית הנשיא נמסר בתגובה למכתבו של שר הביטחון כי ריבלין "קיבל את חוות הדעת הרלוונטיות להמשך בחינת בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה.

  הוא עתיד לבחון את חוות הדעת שהוגשו לו, לצד כל החומרים המצויים בתיק עם שובו מחו"ל. אז ידון בדברים יחד עם גורמי המקצוע כמקובל".

   

  בינואר האחרון הרשיע בית הדין הצבאי את אזריה בהריגתו של מחבל מנוטרל ב-24 במרס 2016, כאשר ירה בראשו 11 דקות לאחר שאירוע הפיגוע שביצע המחבל הסתיים. כחודש וחצי לאחר אותה הכרעת דין נחרצת הגיע שלב גזר הדין, שבו קבעו השופטים עונש מקל - בהתחשב בנסיבות - ושלחו את אזריה לשנה וחצי של מאסר. אזריה בחר לערער על הכרעת הדין ועל גזר הדין, אך השופטים דחו את הערעור.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים