שתף קטע נבחר

ברקת ל-ynet: "ירושלים מקופחת - וכחלון מסנן אותי"

ראש העיר מתוסכל מ"הפער האדיר בין הדיבורים על ירושלים לתקצוב בפועל", ובראיון לאולפן ynet טען ששר האוצר מתעלם ממנו: "הלוואי והוא היה מחזיר טלפון. מתחילת הקדנציה שלו הוא לא התקשר אליי". בלשכת כחלון סירבו להגיב

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת דורש מהכנסת "לתקן את האפליה" בתקציב הבירה, וטוען ששר האוצר משה כחלון לא רק מתעלם מדרישותיו - אלא גם נמנע מיצירת קשר איתו.

 

בראיון לאולפן ynet הביע ברקת צעיר על "הפער האדיר בין "הדיבורים על ירושלים לתקצוב בפועל". ברקת אמר: "נכון להיום, אחרי שנים של מאבק, תושבי ירושלים עדיין מקופחים בכל קנה מידה להשוואה". לפי ראש העיר ההשקעה שנעשית פר תושב בירושלים היא 30% פחות מהממוצע הארצי.

ניר ברקת בראיון לאולפן ynet (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
ניר ברקת בראיון לאולפן ynet(צילום: עפר מאיר)
 

"אני בא לממשלה, בעיקר לאוצר, ושואל: לזה הכוונה שלכם כשאתם מדברים על כך שצריך לשים את ירושלים על ראש שמחתנו? לשים אותנו בממוצע שמחתנו", אמר ברקן. "מדובר על משאבים מאוד גדולים שחסרים לעיר ירושלים ואם לא משקיעים את המשאבים הללו, ירושלמים מקופחים ואל תתפלאו שירושלים לא מספיק חזקה כפי שהיינו רוצים שתהיה".

 

ברקת סיפר כי הוא ושר האוצר בנתק. "הלוואי והוא היה מחזיר טלפון. הלוואי ואנשי האוצר היו יושבים בחדר ומתעמקים, כי הם מבינים היטב את האתגר", אמר ראש העיר.

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)
 

"ראש העיר ירושלים מצלצל לשר האוצר והשר מסנן אותו?", נשאל השר ואמר: "לצערי הרב אתה צודק. מאז תחילת הקדנציה של שר האוצר הוא לא התקשר אליי. אבל אותי פחות מעניין אם הוא מדבר איתי או לא מדבר. מעניין אותי רק דבר אחד: מה המתווה שמאפשר לירושלים לצמצם פער מול ערים אחרות".

 

"אם זה לא נעשה באמצעות הבנה עם משרד האוצר, מכל מיני שיקולים, אז אני מציע לחוקק חקיקה מסודרת ברמת הכנסת, בתמיכת הממשלה, ולהסדיר את זה", הוסיף ברקת.

 

בלשכתו של כחלון סירבו להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
ברקת בראיון לאולפן ynet
צילום: עפר מאיר
מומלצים