שתף קטע נבחר

נערות ונערים בזנות: 3,575 לקוחות ביום, 0 כתבי אישום | תחקיר

חלקן שם מגיל 13, חלקן מגיל 16, לכולן יש קהל שצורך ללא פחד זנות מקטינים, עבירה שדינה חמש שנות מאסר. אבל צרכני הזנות לא מודאגים. על אף שהזירות ידועות ומשרדי הממשלה מודים שמדובר באלפי מקרים ביום, בשנת 2017 לא הוגשו כתבי אישום. אדיר ינקו בילה שבוע במועדונים, ברחובות, באתרים ובאפליקציות, וגילה כמה פשוט לקנות נערים ונערות בישראל. חלק ראשון בתחקיר

 

3,575. זהו מספר האנשים שצורכים בישראל שירותי זנות מקטינים מדי יום על פי חישוב של המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, המבוסס על נתוני משרד העבודה והרווחה. 3,575 בני אדם בישראל קונים סקס עם נערות ונערים מדי יום. מדובר בעבירה חמורה אשר דינה מאסר של חמש שנים, אבל מתחילת 2017 לא הוגש ולו כתב אישום אחד בגין העבירה הזו. מאז 2013 הוגשו בגינה רק 20 כתבי אישום.

 

מהתבוננות בנתון הזה אפשר היה לחשוב שהתופעה לכל הפחות מתקיימת במחשכים באמצעים מתוחכמים. אבל שבוע אחד של שהות בזירות השונות — ברשת, ברחוב, במסיבות — מלמד עד כמה פשוט לצרוך בישראל שירותי זנות מקטינים. מנתונים של משרד העבודה והרווחה והמשרד לביטחון פנים עולה כי כ־1,200 קטינים בישראל מעורבים בזנות. ארגונים ועמותות הפעילים בשטח מעריכים כי זהו רק קצה הקרחון, ומספר הקטינים העוסקים בזנות על גווניה גבוה הרבה יותר בפועל.

  

 

 

חלקם מגיעים ממשפחות הרוסות, נזרקו מביתם ונפלטו מהמסגרות. חלקם טובעים בחובות עתק למרות גילם הצעיר, ורבים מהם עברו התעללות מינית קשה. ובכל זאת, אל מול אלפי הקטינים שעוסקים בזנות ואלפי המפגשים המתרחשים מדי יום, עומד אפס עגול של כתבי אישום בשנה החולפת — וצועק השמימה.

 

במשך שבוע בדקנו כמה קל לקנות יחסי מין עם נערות ונערים, מהם הקודים והשיטות, ואיך כל אחד, בשיא הקלות, יכול לקיים יחסי מין עם קטינים תמורת תשלום מבלי לשאת בתוצאות.

 

קבוצות הוואטסאפ: מבוגרים, צעירות וסרטוני פורנו

המאה ה-21 הפכה את צריכת הזנות לפשוטה הרבה יותר. פונקציית הקבוצות באפליקציית המסרים הפופולרית וואטסאפ משמשת לא רק משפחות, מקומות עבודה וחוגים; היא כר פורה למפגשים בתשלום בין גברים מבוגרים, בני 50 ו-60, לנערות ונערים בגילי העשרה. נכחנו בקבוצת "מבוגרים פלוס", אחת הקבוצות הפופולריות בז'אנר שבה מאות חברים, בתור נערה צעירה. בקבוצה מתפרסמות אין-ספור הודעות שהיו יכולות לפרנס בקלות עשרות תיקים במשטרה, ולא מסובך להיכנס אליה. בקבוצה עוברים סרטוני פורנו בשפע, כולל סרטונים שצולמו ללא ידיעת והסכמת המצולמות, חלקן ללא ספק קטינות. בנוסף לסרטונים נשלחות גם הודעות מפורשות, חלקן על ידי הגברים וחלקן על ידי הנערות.


מדי פעם הגיעו אלינו גם הודעות פרטיות. "ראיתי אותך בקבוצה, יש אפשרות להכיר?" שואל בהודעה פרטית חבר הקבוצה שנראה כבן 60. אחר שולח תמונה של איבר המין שלו ושואל: "אהבת?". עוד הודעה מתקבלת. "בת כמה את?" הוא שואל, גם הוא חבר בקבוצה. גם הודעות קוליות אנחנו מקבלים. "תגידי מה את רוצה לעשות", אומר בקולו מישהו שבתמונתו נראה כבן 50.

 

"מבוגרים פלוס" היא לא הקבוצה היחידה שמשמשת פלטפורמה לחיבור בין גברים ונערות בזנות. יש עוד כמה כאלו, והשיטה היא אותה שיטה.

  

למעשה, הוואטסאפ החליף את הצ'אטים האנונימיים שהיו נפוצים בעשור הקודם. סיור קצר בצ'אטים באינטרנט, זירת זנות שהייתה חזקה מאוד בעבר, מגלה שהיום היא כמעט אינה קיימת. אתרים גדולים כמו וואלה ונענע כבר סגרו את הצ'אטים שלהם. תפוז מפנה לצ'אט ומדגישה כי מדובר באתר חיצוני, והודעה מבשרת למשתתפים כי חל איסור על תקשורת עם קטינים. "בצ'אט נמצאים גם שוטרים אשר יאכפו זאת", מצוין בעמוד הכניסה. במילים אחרות, הלקוחות והנערות עברו דירה. היום הם בוואטסאפ.

 

שדרות הר ציון: לילה על ההר

את מורן (שם בדוי, כמו כל השמות בכתבה) אני פוגש באחת המסעדות הנחשבות בתל אביב. היא עובדת במקום כבר חצי שנה, וזו הפעם הראשונה בחייה שהיא לא מתפרנסת מזנות. "אתה מבין, בגיל 25 אני כבר פאסה בזנות", היא צוחקת - ומתכוונת לכל מילה. "יש לקוחות שקטינות וילדות זה לחלוטין הקטע שלהם".

 

מורן היא טרנסג'נדרית, והיא התחילה לעבוד ברחוב בגיל 15. "אף אחת לא מתחילה בגיל 18. לא מכירה אחת כזאת. זה פשוט לא עובד ככה", היא מספרת. "כולן התחילו כקטינות. בוא נלך להר, אני אראה לך איך זה עובד". "להר?" אני משיב ותוהה לעצמי מה פספסתי. מסתבר ש"הר" הוא שם הקוד של מתחם קריית המלאכה השוכן בקצה שדרות הר ציון בדרום תל אביב. למעשה, זו זירת זנות הרחוב הטרנסית הגדולה בדרום תל אביב, שמצטרפת לזירה גדולה נוספת בחוף תל ברוך ולזירה קטנה יותר באזור התעשייה בחולון. לזירות הללו מגיעות מדי לילה עשרות נשים טרנסיות ומציעות שירותי מין בתשלום.

מורן כבר לא בזנות, אבל הזנות היא גם שפה, ואת השפה הזו היא לא שוכחת. אנחנו נכנסים לאוטו ונוסעים ל"הר". הנוף של הערב הזה, שהתחיל כאמור בשיחה במסעדה נהדרת, משתנה בקיצוניות. אם יש גיהינום עלי אדמות, הוא נמצא ב"הר". אנחנו מחנים את הרכב ממש באמצע ויוצאים לדבר עם הנשים שעומדות שם. הדבר הראשון שאני שם לב אליו הוא לא העובדה שחלקן עומדות בחזייה ותחתונים בלילה הקריר. גם הנערים שמתגוררים באזור ונוהגים להציק לטרנסיות ולצחוק עליהן לא מוציאים אותי משלוותי. אבל אי אפשר להישאר אדיש מול הכמות האדירה והבלתי-נתפסת של הרכבים שפוקדים את המקום. כמו דרייב אין ענק וצפוף, עשרות רכבים חולפים על פנינו בזה אחר זה, עוצרים ליד הבנות ובוחנים אותן.

 

"הגעתי לפה בגיל 16", מספרת לירון, טרנסית בת 27. כן, כבר מעל לעשור היא בזנות רחוב. יש לה שיער בלונדיני חלק, וכשאנחנו מדברים איתה, היא משפילה את מבטה. "אני לא יודעת מי קטינה פה היום, אבל כולן התחילו כקטינות", היא מספרת. "את יודעת שיש דרך אחרת, אפשר לצאת מהמקום הזה", אומרת לה מורן. "תראי, אני פה בסך הכול פעמיים בשבוע. אני כבר הרבה פחות בזנות. זו רק השלמת הכנסה קטנה שאני צריכה לביטוח הלאומי", היא אומרת. בדיוק ברגע הזה יוצאת מהרכב שירלי, בת 21. היא כמעט עירומה, לבושה רק בבגד ים קטן ועקבים גבוהים. שיערה מטופח, אבל מעיניה נשקף עצב גדול וברור. "אני ברחוב מגיל 13, זו האמת", היא מספרת. "אף אחת לא מחכה להיות חוקית בשביל לעבוד בזנות". שירלי, לפי עדותה, "מכורה לכסף". היא לא יכולה לעזוב את הזנות, לדבריה. רכב אדום נעצר כחמישה מטרים מאיתנו. נראה שזה לקוח קבוע של שירלי. היא מסמנת לו להמתין ואז אומרת שהיא חייבת לסיים. היא רצה לרכב, נכנסת אליו בזריזות, והם נוסעים לאחת הפינות החשוכות.

 

לאחר שאנחנו נפרדים משירלי, פוגשת מורן את יסמין, בת 24. מורן ויסמין היו שותפות לדירה בתקופה שמורן הייתה בזנות. יסמין גבוהה ורזה, אבל המראה העדין שלה מתעתע. בזמן שאנחנו מדברים מסתובב סביבנו אחד מאותם נערים על אופניים ומציק לה. היא לא פוחדת ושולפת מיד את הטלפון שלה ומאיימת עליו שתצלם אותו ותעלה את התמונה שלו לפייסבוק. הוא מטה את הראש שלו, נותן גז ונעלם. "למדתי להיות חזקה ורעה, אין אפשרות אחרת כאן", היא אומרת ומספרת שהגיעה לכאן לראשונה בגיל 17. "כולן מתחילות כילדות, זה ברור", היא מגלה. "צאי לדרך חדשה", אומרת לה מורן. "אני רוצה, אבל עוד לא מוכנה לזה. זה יקרה, מתישהו זה יקרה. כבר לא כיף לי פה. כל פעם שאני מגיעה, אני רק מחכה שהלילה ייגמר. אני כבר לא יכולה לראות איברי מין של גברים. לא יכולה יותר", היא אומרת. רכב עוצר במרחק קצר מאיתנו. בשלב הזה אני מניח שהיא נוקבת במחירון שלה. 50 למין אוראלי, 100 למין מלא. "נדבר", היא אומרת לנו, עולה על הרכב ונעלמת.

 

אטרף דייטינג: החצר האחורית של הקהילה

"אטרף דייטינג" הוא אתר ההיכרויות הפופולרי בקהילה הגאה, בייחוד עבור גברים. זוהי אחת הפלטפורמות החזקות בקהילה לחיפוש קשרים רומנטיים, חבריים ומיניים. זה שנים עולות בקהילה טענות על "החצר האחורית" של האתר הפופולרי, על שהפך לזירת זנות פעילה במיוחד. האתר לא מאפשר לקטינים להירשם אליו, אבל קל לעקוף את המכשול הזה, פשוט ממלאים נתונים פיקטיביים בסעיף תאריך הלידה כשפותחים כרטיס. קטינים להט"בים הם טרף קל במיוחד; רבים מהם בארון, אין להם אפשרות להתייעץ עם מבוגרים בסביבתם ולקבל מהם הדרכה שתאפשר להם לתרגל התנהגות מינית בריאה ובטוחה, ואם קרה להם דבר נורא, לרבים מהם אין למי לפנות ולדווח. בנוסף, גם היום צעירים להט"בים רבים נזרקים מהבית ונאלצים למצוא דרך לפרנס את עצמם.

 

בז'רגון המסווה של זירת הזנות בקהילה, "תומך" הוא שם קוד לצרכן זנות, ו"נתמך" הוא מי שמשלמים לו עבור יחסי מין. אני פותח כרטיס ובוחר בכינוי "תומך בשמחה". חיפוש זריז של המילה "תומך" מעלה יותר מ-120 כרטיסים עם הכינוי "תומך" או "מחפש תומך". בין אלו שמחפשים "תומך" ישנם גם כרטיסים של בני 18. "בפועל אנחנו יודעים שרבים מאלו שמציינים שהם בני 18 הם קטינים", אומרת רעות גיא, מנהלת תחום קצה בעלם. אני מחליט לא ליזום ולתת לכינוי הברור והמפורש שבחרתי לעצמי לעשות את שלו. בכרטיס ציינתי שאני בן 45 ומחפש סקס עם צעירים. "תומך?" פונה אליי תוך עשר דקות נער בן 18 מתל אביב, ולהודעה הוא מצרף תמונות עירום וצילומים של איבר מינו. הוא מוסיף כי הוא יכול להגיע אליי. מייד לאחר מכן הוא שולח הודעה נוספת: "500". זה למעשה המחיר שהוא מבקש. "מתי פנוי?" אני עונה לו, ולכאורה מקבל את הצעת המחיר. "אפשר בצהריים". נער נוסף מאזור המרכז שבכרטיסו מופיע כבן 18 פונה אליי לאחר 20 דקות. בכרטיס שלו תמונות שצילם בעצמו, בכולן הוא עירום. "אתה לא יודע מה הפירוש של הכינוי שלי?" אני שואל. "כמה משלם?" הוא מייד משיב. "כסף זו לא הבעיה", אני כותב. אני רשום לאתר בסך הכול שעה, וכבר יכול להיפגש באופן מיידי עם שני נערים, לכאורה בני 18.

 

לפני שאני יוצא מהבית, אני משאיר את המחשב פתוח על האתר. כמה שעות לאחר מכן מחכות לי ארבע הודעות חדשות. במשך שבוע התחקיר קיבלתי בסך הכול 19 פניות. כולן יכלו להבשיל לפגישה באופן מיידי. בשעות הערב אני מפעיל את האפליקציה, הפעם מהנייד. "היי, מה אתה מחפש?" פונה אליי נער מחיפה שמציין בכרטיסו כי הוא בן 18. "לתמוך בכיף וליהנות, מה איתך?" אני משיב. "כמה אתה משלם?" הוא מגיב מייד. שוב אני כותב שכסף זה לא הבעיה. לאחר מכן אני שואל אותו בן כמה בוא. "16", הוא משיב. "צעיר... יש לך ניסיון?" אני עונה לו. "כן, ברור", הוא מגיב. "כמה ניסיון?" אני מתעקש. "שכבתי עד עכשיו 15־20 פעמים עם בני 20, 30 ו-40", מגלה הנער. גם איתו יכולתי לקבוע ולהיפגש כבר באותו ערב.

 

רגע לפני שאני סוגר את הכרטיס אני מקבל הודעה נואשת במיוחד. בכרטיס מצוין כי מדובר בנער בן 18 מאזור הדרום. "היי, אני מאוד צעיר. אני מחפש תמיכה עקב מצב חרא, אעשה הכול", הוא כותב. ככה, פשוט, הכול על השולחן. "כמה צעיר?" אני משיב. "ממש צעיר", הוא משיב ושואל אם אני מחפש מתחת ל־18. "תגיד בן כמה אתה ונראה. בגדול אני מחפש צעירים", אני כותב לו. "17", הוא כותב. "כמה ניסיון יש לך?" אני שואל אותו. "לא כל כך, אבל אני בחובות אז אעשה הכול", הוא עונה. "אתה פנוי היום?" אני שואל. "כן, בכמה תוכל לתמוך בי?" הוא שואל. "כמה אתה רוצה?" אני עונה. "יש לי חוב של 5,000 שקל, אז כמה שיותר", הוא עונה. 20 דקות לאחר מכן אני מקבל ממנו הודעה נוספת: "לא התכוונתי שתביא לי 5,000 שקל".

 

"זו הפלטפורמה שבסופו של יום הכי מסרסרת בבני נוער בקהילה הגאה", אומרת גיא. "אטרף שייך לגזרת האתרים הלגיטימיים כביכול. מה שאנחנו רואים זה שהרבה מאוד בני נוער משתמשים בפלטפורמה הזו למצוא לקוחות, ולהפך. עין שיודעת לזהות, מבינה את השפה; יש כאלו ששמים דולר ליד הכינוי שלהם, או אלו שכותבים שהם בני 18 למרות שברור לכולם שהם קטינים. אנחנו מכירים בני נוער שמפעילים כמה כרטיסים: אחד להיכרויות, אחד לזנות".

 

מ"אטרף" נמסר בתגובה: "אטרף אוסר על פרסום שירותי מין בתשלום ומשקיע משאבים רבים לצמצום התופעה ככל האפשר. מדי יום נחסמים באתר עשרות פרופילים בנושא זה, הן בעקבות דיווח גולשים והן על ידי מערכות אוטומטיות. פרופילים שמתקבלים דיווחים בעניינם נחסמים על ידי המערכת ללא התראה או אפשרות ערעור. רובם הגדול של הפרופילים הפעילים בתחום זה נחסמים או מוגבלים לשימוש כעבור זמן קצר של פעילות.

 

"עם זאת, הרישום לאטרף הוא חופשי. אנחנו לא מבצעים ראיון קבלה לגולש שמעוניין לפתוח פרופיל באתר, ואיננו מבקרים את הודעותיו הפרטיות. הציפייה מרשת חברתית לעשות זאת בשנת 2017 מעידה בעיקר על חוסר הבנה של העולם הדיגיטלי. אנו מאמינים שהפתרון האפקטיבי לנושא זה כרוך בפעולות חינוך והסברה, ואנחנו משתפים פעולה בנושא עם ארגונים קהילתיים רלוונטיים. כאפליקציית ההיכרויות ואתר הגייז הגדולים בישראל, אטרף ימשיך לספק לגולשיו סביבת היכרויות מתקדמת תוך מעורבות ואחריות קהילתית". 

 

רום אוחיון מרכזת את הברנוער, מרחב חברתי לנוער להט"בי בתל אביב. מדי שבוע מגיעים לברנוער בני נוער להט"בים מכל רחבי הארץ, חלקם נערי ונערות קצה. "מהניסיון שלי, זנות קטינים מהסוג הקלאסי זה משהו שהוא יותר נדיר", היא מספרת. "אבל אנחנו נתקלים ב'זנות אפורה', נערים ונערות שמקיימים יחסי מין תמורת מקום לינה או אוכל, או כניסה בחינם למסיבה. זו זנות שאין בה בהכרח תשלום בכסף, אבל היא כן נולדת על הרקע של הצורך בהישרדות. אנחנו רואים לא מעט בני נוער שמגיעים לתל אביב, וכדי להשיג מקום לישון הם מרגישים שהם צריכים לתת משהו בתמורה".

 

מסיבה בתל אביב: משקאות בחינם לנערות

כשחושבים על זנות עולה בראש התמונה של פינה חשוכה ומלוכלכת. קשה לראות איך מסיבה במרכז תל אביב יכולה לשמש כזירת זנות פעילה. אבל צריך להבין שזנות, ובוודאי זנות קטינים, היא רצף. בדרך כלל נער או נערה לא קמים בבוקר ומתחילים לעבוד בשדרות הר ציון. התבוננות במה שמתרחש במסיבה שמתקיימת במועדון בחלק המהוגן של תל אביב יכולה לספק תשובות לגבי תחילת הרצף.

 

מי שבעניינים יודע שבמסיבה הזאת הוא יוכל למצוא את מבוקשו. בחצות אני נכנס למועדון ומתיישב בבר. המקום מתחיל להתמלא, בעיקר בבנות שנראות צעירות במיוחד. שעה לאחר שאני מגיע מקימים אותי מהבר לטובת זוג גברים מבוגרים. הדפוס הדי-מוזר הזה, שלא נתקלתי בו מעולם, חוזר על עצמו: בצד השני של הבר מבקשים מזוג לקום בשביל מישהו אחר, שנראה כבן 50. בעל המסיבה מכיר לגבר שהתיישב עכשיו מישהי שנראית צעירה במיוחד. הם לוחצים ידיים והיא מתיישבת לידו. לאחר מכן הוא שולף את כרטיס האשראי שלו ומזמין אותה לשתות. אני ממשיך להסתכל עליהם מדי פעם, וכעבור חצי שעה הוא שוב שולף את כרטיס האשראי שלו ומזמין אותה לסיבוב נוסף.

 

בינתיים ברחבה רוקדת חבורת בנות שנראות תיכוניסטיות. גבר כבן 40 עם חולצה אדומה צמודה מגיע גם הוא לרחבה. הוא מתחיל לרקוד עם אחת הנערות ברחבה, שלא מפגינה עניין בו. הוא מצידו לא מרפה, הולך וחוזר לרחבה וממשיך לרקוד סביבה. כשעזבתי את המקום, הוא עוד ניסה לרקוד צמוד אליה.

 

"במסיבות מהסוג הזה הסיפור של זנות הוא קצת אחר", אומרת גיא, שמכירה את סצנת ה"מסיבות" הזו מקרוב במסגרת עבודתה עם נוער קצה. "אם התפיסה הכללית היא שזנות זה דבר משפיל, במסיבות הללו לנערות יש תחושה של שליטה. הן יכולות להוציא מהגברים שמגיעים לשם אלפי שקלים בערב בשתייה, בסיגריות ובאוכל. ככה זה עובד". בעבודתה נתקלת גיא בלא מעט קטינות שמגיעות למסיבות מהסוג שהייתי בה. "בתפיסה שלהן הן מנצלות את הגברים. זה הראש, אבל צריך להבין שאין דבר כזה 'חינם' במסיבות האלו, כי הן נותנות משהו בתמורה. יש מטרה ויש חשיבה מאחורי הארגון של המסיבה. אף אחד לא יגיד 'בואו לפה, יש פה בנות קטינות'. אבל זה דברים שכל מי שבסצנה, בקבוצות וואטסאפ, מי שיש לו חברים, מי שמכיר את ההיא שמכירה את ההוא - יודע. למסיבות האלו יש מוניטין. יודעים שאפשר למצוא בהן בנות 'זורמות', כאלו ש'קל לקחת אותן'. הדינמיקה היא שבעל הליין 'מפנק' את הקהל, וזה כולל גם את זה. בעל הליין הוא לא סרסור במובן הקלאסי של המילה, אבל הוא דואג שהבנות הצעירות יגיעו למסיבות שלו, הוא דואג להכיר אותן לבליינים הקבועים, והוא דואג להן למשקאות חינם. זו לגמרי דינמיקה של זנות".

 

אתר הליווי שמתמחה בצעירות: "נערה שתוציא את הבאסה"

אחד מאתרי ה"ליווי" הפופולריים ברשת הישראלית מציע ללקוחות שירות עד הבית. כל אחד יכול לעיין בתמונות הנשים שמופיעות באתר בליווי שם פרטי, ולהזמין בטלפון או דרך הוואטסאפ אחת מהן, שתגיע עד אליו במונית בתוך חצי שעה. יותר פשוט מלהזמין פיצה. האישה המבוגרת ביותר שמופיעה באתר בת 25. הצעירה שבהן מופיעה באתר כבת 18.5. כל התמונות מציגות נשים צעירות מאוד, חלקן בבירור טרם עברו את גיל העשרה, וגם אם אינן עונות מפורשות להגדרה "קטינה", הן לא רחוקות משם.

 

התקשרתי לסוכנות וביקשתי לבצע "הזמנה" לשמונה בערב. "עדיף שתתקשר בסמוך, אני לא יודע מה יהיה המצב עכשיו", עונה לי מי שעונה מעבר לקו. "יאנה תהיה פנויה?" אני שואל על אחד הכרטיסים באתר, שבו מופיעה נערה בת 18.5, ומוסיף: "תגיד, יש יותר צעירות מיאנה?". "יש", הוא עונה. בשלב הזה כמובן שהפסקתי את השיחה בטרם הושלמה ה"עסקה".

 

מספיק לראות איך מתייחסים לאתר הזה בפורום סקס (לשעבר "סקס אדיר"). בפורום הזה חולקים צרכני הזנות זה עם זה את חוויותיהם ומדרגים את הנשים והנערות שמספקות שירותי זנות. "אחרי נפילה שהייתה לי התחלתי לחפש באינטרנט נערה אחרת שתוציא לי את תחושת הבאסה", כותב אחד המשתתפים. המשתתף הגיע לנערת ליווי מאותו אתר והמליץ לשאר החברים בפורום על אותה נערה. "היא נראית ממש כמו בתמונות באתר. אולי העלתה 2 קילו גג, ואני חולה על חטובות אז אני מייד שם לב לדברים האלו".

 

גיא לא מופתעת. בשנים האחרונות, לדבריה, היא כבר נתקלה בשלוש נשים שהופיעו באתר הספציפי הזה בזמן שהיו קטינות. "כשהייתי בפרויקט שאנחנו מפעילים לנוער קצה, שמעתי כמה מהנערות מזכירות את שם האתר. לא שואלים אותן בנות כמה הן, ולפעמים הן פשוט משקרות. מעולם לא שמעתי שמבקשים תעודת זהות כשמדברים איתן על העבודה".


פורסם לראשונה 06/11/2017 06:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים