שתף קטע נבחר

במשטרה מתייחסים למקורב לנתניהו כעובד ציבור: "חשד שהפר אמונים בשליחות לגרמניה"

לאחר שישב אתמול במשך 15 שעות מול חוקרי להב 433 במסגרת חקירת פרשת הצוללות, צפוי מקורבו של ראש הממשלה להתייצב היום לחקירה נוספת. הוא חשוד בהפרת אמונים. כעת: חקירתו של עו"ד דוד שמרון. גורמים בליכוד: "הניסיון להטיל דופי ברה"מ - ניסיון עקר"

 

 

המקורב לנתניהו ועו"ד שמרון (צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי) (צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי)
המקורב לנתניהו ועו"ד שמרון(צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי)

"אתה פעלת לקידום עסקת הצוללות". כך הטיחו חוקרי המשטרה במקורב לראש הממשלה שנחקר אתמול במשך 15 שעות במשרדי להב 433, יחד עם עו"ד דוד שמרון. היום (ב') התייצב עו"ד שמרון לחקירה נוספת במשרדי להב 433 ובהמשך צפוי להיחקר בשנית גם המקורב. אתמול פורסם לראשונה ב-ynet על ההסתעפות האחרונה בפרשת כלי השיט, המכונה פרשת הצוללות או תיק 3000.

 

על המקורב לנתניהו נאסר לצאת לחו"ל בתקופה הקרובה, ובמשטרה מעריכים כי הפרשה היא הסיבה לכך שהודיע לאחרונה כי הוא פורש מתפקידו הציבורי. "הוא ידע מה אנחנו חוקרים", אמרו גורמים במשטרה. מבחינת המשטרה, המקורב שימש כשליח ציבור והוא חשוד בהפרת אמונים.

 

15 השעות שבמהלכו נחקרו אתמול שני המקורבים לראש הממשלה היו רק ההתחלה של גל החקירות השלישי בפרשת הצוללות, המכונה גם "תיק 3000". בחקירה התמקדו החוקרים בפעילותו הבינלאומית של המקורב לראש הממשלה, ששימש כשליחו, ומבחינת החוקרים היה עובד ציבור לכל דבר בעניין, זאת על אף שלא קיבל שכר.

מעורבים בפרשת הצוללות  (צילום: שאול גולן, דנה קופל) (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
מעורבים בפרשת הצוללות (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
 

על פי המידע שהעביר עד המדינה מיקי גנור, המקורב שנחקר, שקשור בקשרים עסקיים עם עו"ד שמרון, ניצל את מעמדו הבינלאומי על מנת לקדם את עסקת הצוללות עם גורמים פוליטיים בגרמניה, ועל פי החשד סייע בכך לשמרון, שייצג את מיקי גנור.

 

החוקרים הציגו בפני המקורב מספר אירועים שבהם השתתף בחו"ל וביקשו את התייחסותו. יחד עם זאת, במשטרה לא חושדים בשלב זה כי המקורב קיבל באופן ישיר כסף עבור פעילותו.

 

 

לאחרונה פורסם כי המקורב התפטר מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה וגורמים במשטרה העריכו כי הוא צפה את החקירה שאמורה להגיע אליו. "ההערכה שלנו שהוא הבין שלא יוכל לשמש בתפקיד יותר", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק.

 

בתום החקירה וכחלק מההגבלות נאסר על המקורב לצאת מהארץ בשבועיים הקרובים. היום כאמור הוא יתייצב יחד עם עו"ד שמרון בפעם השנייה לחקירה ארוכה, שם יעמתו אותו החוקרים עם עדותו של עד המדינה מיקי גנור, שמחשיד אותו בקידום העסקה.

 

תגובת החשוד באמצעות עורך דינו טרם נמסרה. גורם בליכוד תקף אתמול את מה שהוא הגדיר "הניסיונות" לקשור את ראש הממשלה לפרשה. "למרות הניסיונות לייצר אווירת לינץ' של משפט תקשורתי שתוצאותיו סומנו מראש - היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה חוזרים ומבהירים גם עכשיו שראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בשום צורה בפרשת הצוללות. זה היה נכון, זה נכון עכשיו - וזה יהיה נכון תמיד", אמר הגורם.

 

הוא הוסיף כי "הניסיון התקשורתי להטיל דופי בראש הממשלה כי מי ממקורביו נחקרו הוא ניסיון עקר. רק לאחרונה, שנה לאחר שהמשטרה הודיעה על הגשת המלצות לכתב אישום נגד ראש הסגל לשעבר גיל שפר, הפרקליטות הודיעה שהתיק נגדו נסגר. מי אמר שיקרה אחרת הפעם? איזה ערך יש בכלל להליך המשפטי כאשר כל כולו מתנהל מעל דפי העיתונים ובאולפני הטלוויזיה, באמצעות הדלפות לא חוקיות ומגמתיות?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפרשה מסתעפת
צילום: רויטרס
מומלצים