שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "קשת" בתגובה לפרשת אלכס גלעדי: "העדויות כואבות מאוד, נדבר איתו בהקדם"

  בימים האחרונים תיארו העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה התנהלות פוגענית ומטרידה כלפיהן מצד מנכ"ל הזכיינית לשעבר. ליבנה סיפרה כי נשים נוספות שגלעדי פגע בהן יצרו עמה קשר מאז שפרסמה את הדברים. יו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים מסרה בתגובה: "מחזקת את אחיותיי האמיצות באשר הן"

   

  נרי ליבנה: אלכס גלעדי הטריד אותי    (צילום: אלי סגל)

  נרי ליבנה: אלכס גלעדי הטריד אותי    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בעקבות עדויות של שתי נשות תקשורת על התנהלות פוגענית ומטרידה של מנכ"ל קשת לשעבר, אלכס גלעדי, נמסרה הבוקר (יום ב') תגובה ראשונה של הזכיינית, לאחר חמישה ימים. "עדויותיהן של עיתונאיות לגבי התנהגות בלתי ראויה לכאורה המיוחסת לאלכס גלעדי מצערות וכואבות עד מאוד", מסרה יו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים, בשמה ובשם הנהלת החברה. היא התייחסה לטענותיה של אושרת קטלר בנוגע להטרדה מצדו של גלעדי, ולדבריה של העיתונאית נרי ליבנה שסיפרה אף היא על הטרדה מצדו.

   

  ליבנה אמרה באולפן ynet: "נדהמתי מההתעלמות הראשונית של קשת מהדברים והחלטתי לספק לקוטלר עדות מסייעת, כי אין לי ספק שכל מילה שהיא אומרת היא אמת. אני חושבת שקשת לפחות יכלו להתנצל או לומר שבודקים את זה או מגנים את זה, ורק היום הם עשו את זה.

   

  "בכל אופן, ראיתי את זה ואז אמרתי: טוב, הייתי צריכה לכתוב טור למוסף, ישבתי וכתבתי טור למוסף. אחר הצהריים הודיעו לי שזה לא טור למוסף אלא זה הולך לחדשות, והחדשות הרעות הן שאני צריכה לכתוב עוד טור. ואז זה באמת התפרסם באתר הארץ במקום מאוד בולט, ומאז הטלפונים התחילו". ליבנה הוסיפה: "עדיין לא קיבלתי תגובה שלילית, לא קיבלתי תגובות נבזיות כמו סילבי קשת אבל בטח זה עוד יגיע".

   

  אושרת קוטלר על ההצעה מאלכס גלעדי

  אושרת קוטלר על ההצעה מאלכס גלעדי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדבריה, גלעדי לא הגיב לטענות.

  "קשת מתנהגת כמו שהתנהגו בערוץ הראשון בימיו הטובים, בדיוק כמו שהתנהגו האולד בויז האלה, ככה גם קשת מתנהגים, זה מאוד מאכזב. חלפו בכל אופן שנים, החוק למניעת הטרדה מינית אמנם יעל דיין חוקקה אותו, הוא משנה וחצי לפני הסיפור שלי איתו, אבל אנשים כבר יודעים ששינו את הכללים. מתברר שנשארו אותם ממזרים". עוד הוסיפה, כי נשים נוספות שגלעדי פגע בהן יצרו עמה קשר מאז שפרסמה את הדברים.  

   

  "מבקשת לחזק את אחיותיי"

  בתגובתה של ורטהיים בשם קשת נמסר עוד: "מבלי להידרש לפרטי המקרים עצמם, לנסיבות ולחלוף הזמן, אני מבקשת לחזק כל מי שחשה נפגעת או מבוזה כתוצאה מהתנהגות בלתי ראויה ופסולה. עבור אלה מבינינו שנפגעו מהטרדה מינית, במלל או במעשה, הזמן לא נותן מנוח.

   

  "אני מבקשת לחזק את אחיותיי האמיצות באשר הן. אמשיך לעשות ככל שרק אוכל על מנת שיחד עם הנהלת קשת נאפשר לכל מי שעובדים עמנו סביבת עבודה בטוחה ומוגנת. בכוונתי לבוא בדברים עם אלכס גלעדי בהקדם האפשרי".

  אלכס גלעדי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אלכס גלעדי(צילום: אורן אהרוני)

  נרי ליבנה (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
  נרי ליבנה(צילום: איציק בירן)

  התגובה נמסרה בעקבות עדויות של אושרת קוטלר מערוץ 10 ונרי ליבנה מ"הארץ". ביום חמישי חשפה קוטלר בשידור חי שגלעדי הציע לה הצעה מגונה: "הייתי בחורה צעירה שהגיעה לחדשות 2 בשנת 94'. הגיעה הצעה להגיש את תוכנית הבוקר של ערוץ 2 שהיה אז בתחילת דרכו. גלעדי מקבל אותי לריאיון. הריאיון עובר בהצלחה, תיק העבודות שלי מצא חן בעיניו, ואז אני מקבלת טלפון כמה שעות אחר כך, והוא מזמין אותי לארוחת ערב. ואז אני אומרת לו, 'מר גלעדי - מאוד מחמיא לי שאתה רוצה ארוחת ערב אבל אתה יודע שאני נשואה'. הוא מסביר לי:
  'מה זה קשור, את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד?'".

   

  ליבנה סיפרה אתמול שבסוף שנות ה-90 היא הוזמנה למסעדה על ידי גלעדי בעקבות כתבה שהכינה על ותיקי רשות השידור. לאחר ארוחה במסעדת "מול ים" היוקרתית הוא טען בפניה שהוא מוכרח לצפות בתוכנית אקטואליה בביתו והזמין אותה להתלוות אליו.

   

  בביתו, סיפרה ליבנה, הוא ירד מהקומה השנייה לבוש חלוק משי: "משום מה החליט לפרוש לפתע את שולי החלוק, חשף את עצמו בפני ואמר לי 'דברי אליו'. זה לא היה המיקרופון שרציתי, כמובן. צעקתי עליו שיסגור מהר את החלוק וביקשתי שיזמין לי מונית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים