שתף קטע נבחר

לפיד: "נתניהו מקודקודי פרשת הצוללות". גבאי: "חוק ההמלצות - נגד העם"

יו"ר מפלגת יש עתיד תקף את ראש הממשלה על רקע חקירות עו"ד שמרון ומקורב נוסף אליו בתיק 3000: "אין מצב שנתניהו לא יוזמן לחקירה". על חוק ההמלצות הוסיף: "זה חוק להגן על עבריינים". אבי גבאי: "החוק אושר ביום שבו שני האנשים הכי קרובים לנתניהו נחקרו"

 

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, תקף היום (ב') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע חקירתם של עו"ד דוד שמרון ומקורב נוסף לרה"מ בפרשת הצוללות. "שני האנשים הכי קרובים לראש הממשלה עוכבו לחקירה בפרשת הצוללות. זו כבר עליית מדרגה, לא הזמנה מנומסת למשרדי 433", אמר לפיד. "כל הכוורת הכי קרובה של נתניהו נגועה בפרשה - שמרון ראשון, אחר כך המקורב השני, אחר כך ראש הממשלה נתניהו. אלה שלושת קודקודי המשולש של פרשת הצוללות.

 

"אני יודע מה שעוד לא פורסם", המשיך לפיד והכריז: "אין תסריט, אין מצב, שנתניהו לא יוזמן לחקירה בפרשת הצוללות. זה לא חמגשיות. זה לא בקבוקים. זה ביטחון המדינה. זה קודש הקודשים".

 

 
ח"כ לפיד בישיבת סיעת יש עתיד (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ח"כ לפיד בישיבת סיעת יש עתיד(צילום: יואב דודקביץ)
באשר לחוק לאיסור המלצות משטרה שאושר אתמול בוועדת השרים לחקיקה בכפוף להסכמה של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אמר לפיד: "זה לא חוק המלצות, זה חוק להגנה על העבריינים. מה שראיתם אתמול זו התנהגות עבריינית. נחקרים שמנסים לאיים על החוקרים ולחבל בחקירה זו התנהגות עבריינית. נתניהו מוביל את המהלך הזה בגלל החקירות שלו. זו הסיבה היחידה.

 

"נתניהו צריך להגיד: 'אני מפנה הכול. הולך ויושב עם החוקרים, מספר להם כל מה שאני יודע. אם מישהו מהאנשים הקרובים אליי לקח כסף על חשבון ביטחון המדינה, אני הראשון שישלח אותו לכלא'. במקום זה הוא שולח את ביטן ואמסלם לאיים על החוקרים. לאיים על כולנו. לא יילך להם. אנחנו פה. אנחנו נילחם בשחיתות הזו".

גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת(צילום: יואב דודקביץ)

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס גם הוא לחוק ההמלצות בישיבת סיעתו והבהיר: "ממשלה בראשותנו לא תחוקק חוקים נגד העם. מדובר בחוק נגד העם במובן הזה שהאדם שפורצים את דירתו ומצפה שהמשטרה תטפל בזה, עכשיו שמים לה מקלות בגלגלים.

 

"אלו חוקים שאומרים 'כדי להגן עלינו האצילים, אנחנו נפגע בכם, העם' - הם עושים הכול כדי לשמור על ההישרדות שלהם", הוסיף גבאי. "שימו לב מה קרה אתמול, ביום ששני האנשים הכי קרובים לראש הממשלה נחקרים. לא עושים את זה באותו היום. לפחות הייתם מחכים עם כך".

 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון אמר בישיבת סיעתו בכנסת כי "ההחלטה לא להחזיר את הגופות של המחבלים לרצועת עזה היא ההחלטה הנכונה, לא יחסרו משאבים כדי להגן על תושבי ישראל. כל זמן שיש לנו חיילים ואזרחים בתוך רצועת עזה, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתנהל כרגיל. לפני כשנתיים התקבלה החלטה במשרד האוצר ובמערכת הביטחון והיא לבנות את המכשול. העלות הייתה גבוהה ואני כשר אוצר התחייבתי שנממן את המכשול הזה כי הוא חשוב וחיוני. אני שמח שהוא הוכיח את עצמו כמה הוא היה הכרחי. למרות העלות הגבוהה, ההחלטה הייתה נכונה".

 

בשעות הצהריים התייצב עו"ד שמרון לחקירה במשרדי להב 433. אתמול נחקר כ-15 שעות. באשר למקורב השני, שהתפטר לאחרונה מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה - במשטרה מתייחסים אליו כאל עובד ציבור ומייחסים לו חשד בהפרת אמונים. על פי המידע שהעביר עד המדינה מיקי גנור, המקורב שנחקר, שקשור בקשרים עסקיים עם עו"ד שמרון, ניצל את מעמדו הבינלאומי לקדם את עסקת הצוללות עם גורמים פוליטיים בגרמניה, ועל פי החשד סייע בזאת לשמרון, שייצג את מיקי גנור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד ואבי גבאי, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים