שתף קטע נבחר

מחאה על אי תקצוב כבישים עוקפים ביו"ש: ח"כים משביתים הצבעות בוועדת הכספים

חברי הכנסת חזן, זוהר וסמוטריץ' לא ישתתפו בהצבעות הקואליציה בוועדה, עד שלא יתקצבו את הסעיף. בני המשפחות ששכלו את יקיריהם בפיגועים בכבישים: "שבענו הבטחות. אם הייתה קליטה, אם הייתה תאורה, אולי הם היו ניצלים"

 

 

חברי הקואליציה בוועדת הכספים הודיעו היום (ב') כי לא ישתתפו יותר בהצבעות הקואליציה בוועדה, עד שיועבר התקציב לטובת כבישים עוקפים. לדיון הגיעו גם יו"ר המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ואיתו נציגי המשפחות השכולות שיקיריהן נרצחו בכבישי השומרון. לדבריהם: "לא נהיה יותר אזרחים סוג ב'. דמנו לא הפקר". עם חברי הקואליציה בוועדה נמנים ח"כ אורן חזן וח"כ מיקי זוהר (ליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי).

 

הדיון בוועדת הכספים: "אל תעצמו עיניים" ()
הדיון בוועדת הכספים: "אל תעצמו עיניים"

דגן אמר: "בידיים האלה החזקתי את ילדי הנקין כשהוריהם נרצחו בכביש, שעליו עדיין אין תאורה ואין קליטה סלולרית. אנחנו לא רוצים לפנות שוב גופות כמו שפינינו את בני משפחת פוגל באיתמר. שם כבר שנים מאז הרצח עד היום אין מרכיבי ביטחון".

 

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי, יושבת במאהל המחאה כבר שבועיים. אתמול החלה לשבות רעב, והיום התפרצה לדיון ואמרה: "נשארתי לבד עם ארבעה יתומים, זה פיגוע שאתם יכולתם למנוע! אל תעצמו עיניים בפני הדבר הזה. עד היום שמעתי הבטחות מראש הממשלה, מחברי כנסת בשבעה, בהלוויות שאני הולכת אליהן כשאני מלווה את חבריי. נמאס לנו לשמוע הבטחות. אם הייתה קליטה, אם הייתה תאורה על הכביש, אולי ברוך היה ניצל".

 

אדווה ביטון, אמה של אדל ביטון, הסבירה: "נמאס לנו להיות סוג ב' בכל. שום דבר לא מגיע לנו בדין. כבישים, תשתיות, הגנה ליישובים. למה צריך להתחנן לדברים אלמנטריים?"

 

אוהל המחאה של המשפחות השכולות הוקם כצעד מחאה על כך שלמרות ההחלטה שקיבל הדרג המדיני לתקצוב כבישים עוקפים ואמצעי ביטחון בהתנחלויות, ההבטחות לא גובו בתקציב מתאים. 

 

ראש מועצת בית אריה, אבי נעים, הסביר: "כבר שמונה שנים ראש הממשלה מבטיח לי באופן אישי להשלים את כביש עוקף לובאן רנתיס, כביש שהושקעו בו רבע מיליארד שקל. חסרים 2 ק"מ להשלמתו. שבענו הבטחות, אנו רוצים ודאות ועבודות מיידיות על הכביש ועל מרכיבי הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיון הסוער בוועדת הכספים
מומלצים