שתף קטע נבחר

גנור הגיע לעימות; הפרקליט המקורב לרה"מ: "עשיתי רק למען המדינה"

בצילום מבעד לשמשות בניין יחידת להב 433 בלוד נראה אמש עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, ממתין לכניסה לעימות עם נחקר או נחקרים בפרשה. עורך הדין המקורב לנתניהו הגיב לראשונה באמצעות פרקליטו: "מעולם לא עשה למען עצמו, אלא רק למען המדינה. אין לו כל קשר לפרשה"

 

מצד שמאל: מיקי גנור שהתייצב לעימות במשטרה  (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
מצד שמאל: מיקי גנור שהתייצב לעימות במשטרה (צילום: עמית שעל)

 

התייחסות ראשונה של עורך הדין המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו שנחקר בפרשת הצוללות. עורך דינו, צביקה אגמון, אמר כי "הוא היה שליח במשך שנים רבות, ומעולם לא עשה למען עצמו אלא רק למען המדינה. אין לו כל קשר לפרשת הצוללות". אמש (ב') תועד עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור מבעד לחלונות יחידת להב 433 בלוד לפני שנכנס לעימות עם נחקר או נחקרים בפרשה.

 

יש להניח כי גנור יתעמת עם עו"ד דוד שמרון, פרקליטו ואיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, החשוד בפרשה ואולי עם נחקרים נוספים.

 

גנור צפוי להטיח בשמרון את החשדות שמסר עליו בעדות בעת שחתם על הסכם עד המדינה. בין היתר טען גנור כי שמרון הבטיח לקדם את עסקת הצוללות עם הגרמנים בתמורה לאחוזים. גנור הביא לחוקרי המשטרה גם הודעות טקסט והקלטות. החוקרים מקווים שיוכלו להשיג הודאה משמרון על כך שפעל לקדם את העסקה באמצעות שמו וקרבתו לראש הממשלה.

 

חקירה נוספת לשמרון והמקורב לראש הממשלה

שמרון ומקורבו של ראש הממשלה, שנחקרו שלשום במשטרה במשך 15 שעות, זומנו לחקירה נוספת גם אתמול. במשטרה מתייחסים למקורב של נתניהו, עורך דין ששמו יותר לפרסום רק לאחר 48 שעות מרגע תחילת חקירתו הראשונה, כאל עובד ציבור - ומייחסים לו חשד בהפרת אמונים. לפי המידע שהעביר עד המדינה מיקי גנור, הקרוב לראש הממשלה שקשור בקשרים עסקיים עם עו"ד שמרון, ניצל את מעמדו הבינלאומי לקדם את עסקת הצוללות עם גורמים פוליטיים בגרמניה, ועל פי החשד סייע בכך לשמרון, שייצג את גנור.

 

"פעלת לקידום עסקת הצוללות", הטיחו שלשום חוקרי המשטרה במקורב לראש הממשלה. על המקורב לנתניהו נאסר לצאת לחו"ל בתקופה הקרובה, ובמשטרה מעריכים כי הפרשה היא הסיבה לכך שהודיע לאחרונה כי הוא פורש מתפקידו הציבורי. "הוא ידע מה אנחנו חוקרים", אמרו גורמים במשטרה. מבחינת המשטרה, המקורב שימש כשליח ציבור והוא חשוד כאמור בהפרת אמונים.

דוד  שמרון ו מקורב ל בנימין נתניהו חקירה תיק 3000 צוללות חצי (צילום: לע
עו"ד שמרון והמקורב הנוסף לראש הממשלה(צילום: לע"מ, אוהד צויגנברג)
 

15 השעות שבמהלכן נחקרו שלשום שני המקורבים לראש הממשלה היו רק ההתחלה של גל החקירות השלישי בפרשת הצוללות. בחקירה התמקדו החוקרים בפעילותו הבינלאומית של המקורב לראש הממשלה, ששימש כשליחו, ומבחינת החוקרים היה עובד ציבור לכל דבר בעניין, זאת על אף שלא קיבל שכר.

 

החוקרים הציגו בפני המקורב כמה אירועים שבהם השתתף בחו"ל וביקשו את התייחסותו. יחד עם זאת, במשטרה לא חושדים בשלב זה כי המקורב קיבל באופן ישיר כסף עבור פעילותו.

 

באחרונה פורסם כי המקורב התפטר מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה וגורמים במשטרה העריכו כי הוא צפה את החקירה שאמורה להגיע אליו. "ההערכה שלנו שהוא הבין שלא יוכל לשמש בתפקיד יותר", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק.


פורסם לראשונה 06/11/2017 21:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
מיקי גנור הגיע למשטרה
צילום: עמית שעל
מומלצים