שתף קטע נבחר

בכיר ברשות המסים הטריד מינית, אך פוטר בגלל "בעיית בריאות"

מנהל מחלקה שהטריד מינית עובדת פוטר בגלל "בעיית בריאות". נציבות שירות המדינה מצאה את תלונת העובדת מוצדקת, אך למרות זאת לא העמידה את המנהל לדין משמעתי במשך יותר משנה

פקידה ברשות המסים בירושלים התלוננה לנציבות שירות המדינה על הטרדה מינית מצד מנהלה הישיר לאחר שהעיר לה על החזה שלה במהלך העבודה ומחוצה לה. למרות שהתלונה נמצאה מוצדקת הוא לא הועמד לדין משמעתי ולבסוף, אחרי לחצים של העובדת, המנהל פוטר בנימוק של "בעיית בריאות".

בניין רשות המסים בירושלים. הבכיר הטריד מינית ובסוף פוטר בגלל "בעית בריאות" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
בניין רשות המסים בירושלים. הבכיר הטריד מינית ובסוף פוטר בגלל "בעית בריאות"(צילום: אלכס קולומויסקי)

על פי התלונה, הבכיר הטריד אותה מילולית בביטויים חוזרים על החזה שלה, תוך שימוש בשפה מינית בוטה בנוכחות עובדים נוספים של האגף. לפי העובדת ההטרדות נמשכו גם לאחר שעות העבודה. באחד המקרים, כשישבה עם חברות לעבודה בחתונה של אחת העובדות, ניגש המנהל לשולחן וליד כולם העלה שאלות בנוגע לחזה שלה, העובדת נפגעה, פרצה בבכי ונטשה את האירוע. כשהגיעה למשרדו למחרת כדי להוכיחו, שמעה אותו שוב מספר לעובדים בדיחות על החזה שלה.

 

העובדת הבהירה למנהל כי בכוונתה להגיש תלונה על הטרדה מינית ומאז הוא החל להתנכל לה ולטעון כי היא מאחרת ואינה משביעה את רצונו. לאחר האיומים הגיעו גם התנכלויות מצד המנהל, שבסופן היא הגישה תלונה על הטרדה מינית.

 

בנציבות שירות המדינה מצאו את התלונה מוצדקת, אך יותר משנה עברה והם נמנעו מלהעמידו לדין משמעתי. רק לאחר שהעובדת נאלצה לבקש העברה לעיר אחרת פוטר המנהל, אך בנימוק של "בעיית בריאות". השבוע הגישה העובדת, באמצעות עו"ד רוני אלוני סדובניק, תביעה לבית הדין לענייני עבודה בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים