שתף קטע נבחר

פיץ' הורידה את דירוג החוב של טבע לרמת "זבל"

בשורות רעות על רקע הדוחות המאכזבים: סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה את הדירוג של טבע מרמת BBB מינוס לרמת BB עם אופק שלילי. הורדת הדירוג עלולה לפגוע ביכולת של טבע להנפיק אגרות חוב חדשות, כיוון שיש פחות משקיעים המוכנים להיחשף לחוב בדירוג של אג"ח זבל

הצרות בטבע רק מחמירות: חברת דירוג האשראי פיץ הורידה אמש (ב') את דירוג האשראי של החברה בשתי רמות: מ-BBB מינוס ל-BB עם אופק שלילי. הורדת הדירוג מעבירה את אגרות החוב של טבע לסטטוס של אג"ח זבל (Junk Bonds).

 

עד להורדת הדירוג, אגרות החוב של טבע נמצאו בתחתית הסולם שמוגדר בדירוג השקעה. משמעות הורדת הדירוג היא שטבע עברה לקבוצה המוגדרת כ"non investment grade".

 

להורדת הדירוג צפויה השפעה שלילית על היכולת של טבע לגייס חוב חדש מכיוון שיש פחות משקיעים שמוכנים להיחשף לחוב בדירוג של אג"ח זבל, והמשמעות היא שטבע תאלץ לשלם ריביות גבוהות יותר אם תנסה להנפיק אגרות חוב חדשות. הורדת הדירוג עלולה להשליך לרעה גם על החוב הקיים של טבע למערכת הבנקאית שמסתכם בכ-6 מיליארד דולר.

מנכ"ל טבע החדש קור שולץ (צילום: twitter) (צילום: twitter)
מנכ"ל טבע החדש קור שולץ(צילום: twitter)
 

אגרות החוב של טבע מדורגות גם על ידי שתי סוכנויות הדירוג הגדולות, S&P בדירוג BBB מינוס ומודי'ס בדירוג Baa3. שני הדירוגים הללו מקבילים ברמתם ונמצאים עדיין ברמה שמוגדרת בדירוג השקעה, דרגה אחת מעל אג"ח זבל.

 

יממה אחרי שטבע פרסמה את הדו"חות המאכזבים לרבעון השלישי שכללו הפחתת תחזיות, S&P שינתה את תחזית הדירוג לשלילית. במקביל עדכנה חברת דירוג האשראי את הערכת הנזילות של טבע מ"חזקה" ל"נאותה", וזאת על רקע תזרים מזומנים חלש מהצפוי ופירעונות חוב משמעותיים בשנים הקרובים.  

 

את S&P הקדימה חברת דירוג האשראי מודי'ס, שבדיוק לפני שלושה חודשים הפחיתה את דירוג האשראי של טבע ל־Baa3 עם תחזית דירוג שלילית. החוב הפיננסי של טבע הסתכם בסוף הרבעון השלישי ב-34.7 מיליארד דולר, מתוך 2.7 מיליארד דולר לטווח קצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: twitter
מנכ"ל טבע החדש קור שולץ
צילום: twitter
מומלצים