שתף קטע נבחר

אחרי החנינה: צבי בר שוחרר מהכלא

ועדת השחרורים קיבלה את בקשתו של ראש העיר רמת גן לשעבר, שריצה מאסר על עבירות שוחד. "המקום הזה מאחוריי", אמר בר עם צאתו מהכלא. במסגרת תנאי השחרור יתייצב בר במשטרה אחת לשבועיים וישהה במעצר בית בשעות הלילה

 

 

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט החליטה היום (יום ג') לקבל את בקשתו לשחרורו המוקדם מן הכלא של ראש העיר רמת גן לשעבר, צבי בר, שריצה מאסר על עבירות שוחד. בר החל לרצות את עונשו בחודש פברואר האחרון, ובעקבות ההחלטה שוחרר אחר הצהריים מכלא מעשיהו. "אני בדרך הביתה למשפחה, ליום-יום. המקום הזה מאחוריי", אמר בר עם צאתו.

 

ההחלטה המלאה - לחצו כאן

 

במסגרת תנאי שחרורו יתייצב בר אחת לשבועיים במשטרה. בנוסף לזה יהיה עליו לקיים את כל התנאים שנקבעו בתוכנית השיקום של הרשות לשיקום האסיר. בר הביע לפני רש"א את רצונו להשתלב במסגרת התנדבותית, ומקום ההתנדבות ייבדק על ידי יועץ התעסוקה של רש"א. כמו כן, בר ישהה במעצר בית בין השעות עשר בלילה עד שש בבוקר למחרת.

 

צבי בר בצאתו מכלא מעשיהו, היום (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
צבי בר בצאתו מכלא מעשיהו, היום(צילום: יריב כץ)
 

באוקטובר השנה החליט נשיא המדינה ראובן ריבלין לקצר את עונשו של בר - משלוש שנים ל-15 חודשים. הנשיא החליט שיתרת מאסרו תהיה על תנאי בעקבות גילו המתקדם של בר (83) ובעקבות מצבו הקשה של אחד מבני משפחתו.

 

בלשכת הנשיא אמרו אז: "לאור נסיבות רפואיות חריגות הנוגעות לצבי בר ולמשפחתו, שאירעו לאחר מתן גזר הדין בעניינו, החליט נשיא המדינה לאמץ את המלצת שרת המשפטים ולהמיר חלק מעונש המאסר בפועל שהוטל על בר בעונש של מאסר על תנאי, כך שעונשו יעמוד על 15 חודשי מאסר בפועל".

 

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)
 

בלשכתו של הנשיא הסבירו כי ההחלטה נובעת מהנסיבות החריגות - למרות החומרה הרבה שמייחס הנשיא למעשים שבהם הורשע בר.

 

בר החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בחודש פברואר האחרון בכלא מעשיהו - באגף 10, שבו גם שהה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

 

עורכי הדין של בר: נבות תל-צור ושני אילוז (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
עורכי הדין של בר: נבות תל-צור ושני אילוז(צילום: עמית שעל)

 

בר הורשע בעבירות של שוחד, הלבנת הון ושיבוש הליכי חקירה ונידון תחילה לחמש שנות מאסר וחצי. אחרי שהגיש ערעור לבית המשפט העליון קבעו השופטים כי יש לדחות את הערעור, אך החליטו לקצר את עונשו לשלוש שנות מאסר.

 

בר כיהן בראשות העיר רמת גן 24 שנים. בעבר היה גם מפקד מג"ב ובצבא פיקד בין היתר על בה"ד 1.

 

עורכי הדין של בר, נבות תל-צור ושני אילוז, מסרו: "אנחנו מברכים על שחרורו המוקדם של צבי בר. שחרורו מתבקש נוכח נתוני התיק. אנו מבקשים להודות לפרקליטות על הסכמתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
צבי בר בצאתו מהכלא, היום
צילום: יריב כץ
מומלצים