שתף קטע נבחר

אין שום סיבה שכל בתי הספר לא יעבדו כך

רשת בתי הספר להכנה לבחינה הפסיכומטרית ומבחני הבגרויות, HIGH Q, יוצאת במודל לימודי חדשני בישראל: אם לא השגת ציון גבוה בפסיכומטרי, יחזירו לך כסף

HIGH Q - רשת בתי הספר להכנה לבחינה הפסיכומטרית ומבחני הבגרויות, החליטה לצאת במודל לימודי חדשני בישראל: אם לא השגת ציון גבוה בפסיכומטרי, אנו נחזיר לך כסף. במקביל, מתגמלת HIGH Q את המורים שלה על פי הצלחת התלמידים בבחינה על מנת לייצר מחוייבות עמוקה יותר לתוצאות.

 

רון זהבי, המנהל הפדגוגי של HIGH Q: "השיטה החדשה מחזקת את הבטחון של התלמידים שלנו שיש לנו את הניסיון, הידע והמחוייבות להביא אותם להצלחה מקסימלית בבחינה. ואם לא הצלחנו אנחנו מוכנים להחזיר להם כסף. אין עוד חברת השכלה שמוכנה לתת לתלמיד תעודת ביטוח שכזאת".

 

אז מי צריך את המבחן הפסיכומטרי?

 

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד המשוכות אותן צריך לעבור בדרך לקבלה למוסדות אקדמיים. בעבר הוא היה נהוג רק בקבלה לאוניברסיטאות, אך כיום רוב המכללות עושות גם הן שימוש במבחן. בעקבות הביקוש הגבוה לתואר ראשון, העלו גם הגופים האקדמיים את הרף המבוקש.


 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

הביקוש הוביל גם לפריחתם של בתי ספר רבים המכינים את התלמידים לבחינה, שהתאימו עצמם לדרישות המוסדות האקדמיים ולרמת התלמידים. לצורך כך פתחו מסלולי לימוד שונים, המותאמים לתלמידים ולהישג הנדרש מבחינתם.

 

אלא שהשינוי אותו מציעה HIGH Q אינו רק ברמת התוכן, אלא בעיקר ברמת המחויבות. HIGH Q החליטה לצאת במודל לימודי חדשני בישראל: אם לא השגת ציון גבוה בפסיכומטרי, אנו נחזיר לך כסף. בנוסף ולראשונה בישראל הנהגנו נוהל תגמול חדש למורים שלנו שאנו מפעילים בהצלחה במוסדות לימוד נוספים של חברת האם שלנו (GUS) בעולם.

 

HIGH Q מתגמלת את המורים שלה בהתאם להצלחת תלמידהם בבחינה ולא על פי כמות התלמידים בכיתה וע"י כך מייצרת מחוייבות עמוקה יותר של המורה לציונים אותם יקבלו תלמידיו. כך התלמיד מקבל מורה שמחוייב מעל ומעבר להצלחתו והחברה מצליחה לשמר כך את המורים הטובים שלה ולגייס לשורותיה את המורים הטובים בארץ. המהלך עליו הוכרז בתחילת השבוע מציב את החברה כראשונה והיחידה בישראל המחוייבת לתוצאות תלמידיה.

 

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

איך זה מתבצע בפועל?

 

חישוב שכר הלימוד מתבסס על ציון הבחינה, כאשר אם הוא לא עובר את הממוצע הארצי, לדוגמא, הוא מקבל החזר של כ-25% משכר הלימוד המלא, שגם הוא נחשב לאטרקטיבי במיוחד.

 

ב- HIGH Q אומרים כי מדובר במעין 'תנועת מלקחיים' להצלחת התלמיד, מכיוון שגם המורה מתוגמל על פי הציון של התלמידים שלו. ככול שציוני התלמידים בכיתה עלו- כך המענק אותו יקבל המורה יהיה גדול יותר. כך ששני הצדדים בעצם מרוויחים מההצלחה של התלמיד.

 

המהלך המשולב הזה, שבו התלמיד מרגיש בטוח לא רק בסביבת הלימוד שלו, אלא שגם אם לא יצליח הוא יקבל חלק מכספו חזרה, ובמקביל התגמול המובטח למורים המצטיינים- יוצרים מציאות שבה ההישגיות רק עולה. במחשבה נוספת- אין שום סיבה שגם בתי הספר לא יעבדו כך.

 

המהלך נולד, מתוך ההכרה של HIGH Q והבטחון ביכולות ובידע שנצבר, בעקבות 35 שנות ניסיון בתחום.

 

רשת הייקיו הינה חלוצה בתחום הפסיכומטרי שכן היא אחת הרשתות הראשונות, הוותיקות והמוכרות בישראל עם למעלה מ-300,000 בוגרים מרוצים. זו לא הפעם הראשונה שבה HIGH Q משנה את כללי המשחק לטובת הסטודנטים ונותנת להם כלים נוספים להצלחה. למידע נוסף השאירו פרטים בלינק הבא .  

 

 

 

מומלצים