שתף קטע נבחר

מנכ"ל אל על דוד מימון הודיע על התפטרותו

מימון כיהן בתפקיד 4 שנים, ובסך הכול כיהן בתפקידים שונים בחברה אל על במשך 12 שנים וחצי. "זכיתי להיות חלק מארגון מיוחד ויוצא דופן"

מנכ"ל אל על  דוד מימון, הודיע היום (ג') לדירקטוריון החברה על החלטתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל אל על, לאחר כהונה של כארבע שנים בתפקיד המנכ"ל וכ-12.5 שנים בהן הועסק בחברה בתפקידים שונים.

 

מנכ"ל אל על (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מנכ"ל אל על(צילום: מוטי קמחי)
 

 

במכתבו לדירקטוריון כתב מימון: "זכיתי להיות חלק מארגון מיוחד ויוצא דופן, בעל משמעות אדירה בישראל ובעולם כולו. אני מבקש להודות לכם, חברי הדירקטוריון, על התמיכה המתמדת במשך תקופת כהונתי, אשר בזכות שיתוף הפעולה ההדוק והמקצועי עמכם זכינו להוביל את אל על להישגים ראויים ולהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניה. אבקש להודות לכם על כך שאפשרתם לי לממש את החזון והתוכנית העסקית שהצגתי עם כניסתי לתפקיד המנכ"ל, אשר כללו הצטיידות במטוסים חדשים, הרחבת רשת הנתיבים, השקת כרטיס האשראי Fly Card, הרחבת הפעילות החוץ תעופתית (לרבות בתחום שירותי הקרקע) תוך מתן דגש על התייעלות".

 

מימון פנה לעובדי החברה ואמר כי "זכיתי לעבוד עם אנשים רבים בחברה במיוחד במהלך תפקידיי השונים בתחומי השירות, המכירות, המסחר וכמובן במשך שנות כהונתי כמנכ"ל החברה. העבודה היומיומית הקשה והמקצועית של כל אחת ואחד מעובדי אל על, בארץ וברחבי העולם, הם בסיס איתן להמשך שגשוגה של חברת אל על".

 

מימון, שהגיע לחברת התעופה מתפקיד מנכ"ל האגודה למען החייל, החל את דרכו כסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים. בתוך זמן קצר הפך לאחד המנהלי המשפיעים בחברת התעופה כשאחד היעדים המרכזיים הוא התייעלות. בתקופת 4 שנות כהונתו רכשה אל על 16 מטוסי דרימליינר ששניים כבר נכנסו לצי החברה, פתיחת יעדים חדשים לאירופה ולטווח הארוך כדוגמת בוסטון ומיאמי, רכישת חברת ישראייר על ידי חברת הבת "סאן דור" והכנסת החברה למדד ת"א 125.

 

על פי ההודעה ההחלטה על סיום הכהונה אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בניירות הערך של החברה. בשלב זה טרם נקבע מועד ספציפי לסיום הכהונה.

  

אל על צפויה לפרסם בקרוב את דוחות הרבעון השלישי שלה. את הרבעון השני של 2017 סיימה חברת התעופה עם עלייה מזערית בשורת ההכנסות ונסיגה חזקה בשורת הרווח. אל על רשמה ברבעון רווח נקי רבעוני של 16 מיליון דולר, בהשוואה ל-35 מיליון דולר ברבעון המקביל - ירידה של 54%. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-541 מיליון דולר, עלייה קלה של 0.6% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל שעמדו על 537 מיליון דולר.

 

"כלכליסט" השתתפו בהכנת הידיעה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים