שתף קטע נבחר

מאות פעילי ימין קיצוני בעצרת לזכר כהנא: "שב"כ - ארגון טרור"

יו"ר ארגון להב"ה גופשטיין, עו"ד בן גביר, החתן מחתונה השנאה ומאות פעילי ימין ונערי גבעות ציינו 27 שנים לרצח הרב מאיר כהנא. נכדו של כהנא, שנחשב יעד מרכזי של השב"כ, נאם: "כשאנשי השב"כ שמעו את השם כהנא - הם השתגעו". מחיאות כפיים נשמעו כשהוקרנה דמותו של ברוך גולדשטיין

 

 

 

מאות אנשי ימין-קיצוני ותנועת "כך" לדורותיה השתתפו הערב (ג') בעצרת בירושלים לזכרו של פעיל הימין הקיצוני שנרצח בניו יורק לפני 27 שנים, הרב מאיר כהנא. בין הנוכחים היו הדמויות הבולטות בימין הקיצוני, בהם אנשי "עוצמה יהודית", עו"ד איתמר בן גביר, ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי ויו"ר ארגון "להב"ה" בנצי גופשטיין.

 

בקהל נכחו פעילים ונערי גבעות, בהם יקיר אשבל - החתן מחתונת השנאה ומאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא - שנחשב יעד מרכזי של המחלקה היהודית בשב"כ. בהופעה נדירה, אטינגר נשא דברים: "אזכרות 27 שנה עושים רק למי שעדיין חי איתנו", אמר על סבו. "פוחדים מכהנא כי יודעים שהוא צדק. לפני כשנתיים כשביליתי בכלא אחרי שנעצרתי על ידי ארגון הטרור השב"כ בכלא קישון, אני זוכר שבכל פעם ששמעו אנשי השב"כ את המילה כהנא הם השתגעו. כי הם מפחדים מהאמת. כהנא צדק כי אכפת לו מעם ישראל והוא לא ויתר. יש אנשים שיודעים את האמת אך מפחדים לומר אותה".

 

במהלך הטקס הוקרן סרט, והקהל מחא כפיים כשהופיעה דמותו של ברוך גולדשטיין שרצח 29 מתפללים מוסלמים במערת המכפלה בחברון, בחג פורים בפברואר 1994.

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין(צילום: גל ארבל)
 

מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא(צילום: גל ארבל)

נואמים בעצרת: ח"כ לשעבר בן ארי, עו"ד בן גביר ויו"ר להב"ה גופשטיין (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
נואמים בעצרת: ח"כ לשעבר בן ארי, עו"ד בן גביר ויו"ר להב"ה גופשטיין(צילום: גל ארבל)
 

בנצי גופשטיין, יו"ר "להב"ה" נשא דברים: "כשהייתי במעצר חלמתי חלום שבו אנחנו מקימים מיליציה. חבורה של יהודים עם פאות, בקבוקי זירו ומחבטי בייסבול, שיוצאת לרחובות ומחפשת את חנין זועבי וחבריה מהרשימה המשותפת כדי לכלות בהם את זעמה. אחרי שאנחנו מסיימים איתם, והם נמלטים מאיתנו מדממים וצולעים, אנחנו מטפלים בארגון 'שוברים שתיקה' ורודפים גם אחרי זהבה גלאון הפסיכופתית.

 

"מפרקים את כל הבוגדים. דופקים את החוליגנים השמאלנים. מחסלים את הטרוריסטים השמאלנים. וגם אילן גילאון יחטוף איזו סטירה או שתיים. אני לא אעשה את זה בעצמי, כמובן. אני עסוק. יש לי משהו באותו יום. מה אתם אומרים על החלום הזה? אהבתם אותו? מה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה יגידו על החלום הזה, חוקי או לא?".

 

גופשטיין המשיך: "אז אני אגלה לכם. את הדבר הזה, מילה במילה, כמובן רק עם שמות אחרים, כתב ניסן שור בעיתון 'הארץ'. הוא כתב את זה עליי - שהחלום שלו לתפוס אותי ואת פעילי להבה ולהכות אותנו. ואת סמוטריץ' ואת לה-פמיליה ואטינגר ועוד. ואני הגשתי תלונה במשטרה, שהרי אותי חוקרים על דברים הרבה יותר פשוטים, על "תיקון הכללי" יומיים מעצר ומעצר בית. ואחרי שנה הגיעה תשובה ממשרד המשפטים, הגברת נורית ליטמן, משנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים. ומה היא כותבת? 'שאין אפשרות ממשית' שהדברים יובילו לאלימות נגד מר גופשטיין. שהרי הוא כותב שמדובר בחלום. אז אם לכם מותר לחלום גם לנו מותר לחלום! תחלמו רבותיי".

 

הרב מאיר כהנא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב מאיר כהנא(צילום: גיל יוחנן)
 

גם עו"ד איתמר בן גביר נאם. כבכל שנה הוא תקף פוליטיקאים ואישי ציבור - והפעם תקף את ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), שביקשה להוריד שלט שנתלה בכניסה לירושלים לציון העצרת: "אולי קודם תמחקי את הליפסטיק מהרכב של החברה שלך, לפני שאת מבקשת להוריד שלטים של הרב כהנא", אמר כשהוא מתייחס לתקרית בחניית הכנסת.

 

בן גביר תקף גם את אנשי "הקרן החדשה", ואמר כי מדובר בארגון "שמשחד כל מה שזז בישראל". גם מחברי הכנסת מהימין לא נחסכה ביקורת: "אנחנו אומרים את האמת, לא כמו נפתלי בנט שאומר ש-99% מהערבים נאמנים". בן גביר טען עוד כי השר אורי אריאל "מתחנף לשמאל".

 

פעיל לשעבר בארגון "כך", טירן פולק, הוסיף ואמר בעצרת: "הלוואי שהיינו ארגון טרור, הלוואי שהיינו פוגעים בכל פעם שנפגע יהודי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גל ארבל
עצרת לזכרו של כהנא
צילום: גל ארבל
מומלצים