שתף קטע נבחר

מבקר המשרד לביטחון הפנים: היועץ למפכ"ל הפר את החוזה בציוציו

מהבדיקה עולה כי ההתקשרות עם ליאור חורב, יועץ התקשורת למפכ"ל אלשיך, הייתה חוקית. עם זאת, התבטאויותיו נגד הממשלה וחברי כנסת הפרו את התחייבויותיו במסגרת חוזה העסקתו

הפר את החוזה כשצייץ נגד הממשלה. חורב ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם) (צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם)
הפר את החוזה כשצייץ נגד הממשלה. חורב ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם)
 

 

מבקר המשרד לביטחון פנים קבע כי ליאור חורב, יועץ התקשורת והאסטרטגיה למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, הפר את התחייבויותיו במסגרת חוזה ההעסקה שלו כשצייץ נגד הממשלה. הבוקר (יום ד') צפוי להתקיים בוועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם דיון בעניין העסקתו של חורב כיועץ למפכ"ל.

 

לפני כחודש פתח מבקר המשרד והמשטרה בבדיקה בעניין ההתקשרות של המשטרה עם חברת גולדפינגר וליאור חורב, בעקבות בקשתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. הבדיקה עסקה בבחינת התבטאויותיו של חורב נגד הממשלה וחברי כנסת, והאם התבטאויות אלו מהווים הפרה של חוזה ההתקשרות עם חברת גולדפינגר - שם חורב עצמו חתם על כתב התחייבות שבו הצהיר שיחדל מהתבטאויות אלו.

 

 

בבדיקה עלה כי ההתקשרות עם חורב הייתה על פי כללי המינהל התקין. מנגד, מבדיקת המבקר עולה כי התבטאויותיו של חורב בטוויטר אכן מהוות הפרה של החוזה ואי עמידה בהתחייבות בכתב באשר לתנאי העסקה וניגוד העניינים. המבקר יפנה את הדו"ח שכתב למשטרה על מנת שזאת תחליט האם להמשיך בהעסקתו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בחודש שעבר את חורב ואת התנהלות המשטרה על רקע הפרסומים על חידוש החקירות בתיקים שבהם הוא חשוד בשוחד. נתניהו אמר כי "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

 

במשטרה הגיבו לנתניהו ומסרו: "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".

 

חורב עצמו גם הגיב לטענות נתניהו ואמר כי "לכולם ברור עיתוי הדברים וברורה המטרה הגדולה והסמויה. אני לא פרשן פוסטים של ראש הממשלה. אני עושה עבודתי נאמנה במקצועיות ובאחריות". במקביל פנה השר ארדן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה שיבדוק את הטענות שהטיח נתניהו במשטרה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
חורב ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
מומלצים