שתף קטע נבחר

גנור: "הבטחת לקדם את העסקה, היית אמור לקבל 20 אחוז". עו"ד שמרון: "אין הסכם כזה"

בעימות שערכה המשטרה ונמשך שעות חזר וטען מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, כי עו"ד דוד שמרון פעל כמקורבו של ראש הממשלה על מנת לקדם את העסקה. "נפגשת עם השגריר הגרמני במסעדה בת"א. היית אמור לפתור את הבעיות שצצות", הטיח גנור. שמרון דבק בגרסתו: "לא קידמנו שום עסקה"

 

עו"ד דוד שמרון בצאתו מהחקירה (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
עו"ד דוד שמרון בצאתו מהחקירה(צילום: יריב כץ)
 

 

"אתה קיימת פגישות איתי ועם אנשים כדי לקדם את העסקה" - כך חזר פעם אחר פעם מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, בעימות שקיימה המשטרה בינו לבין עו"ד דוד שמרון - פרקליטו, בן דודו ואיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעימות בין השניים טען גנור כי שמרון לא פעל כעורך דין ובפועל היה כמו לוביסט שמקדם את העסקה על מנת לקבל רווחים. "היית אמור לקבל 20 אחוז מהתמורה של העסקה", הטיח בו עד המדינה. שמרון לא נשאר אדיש והשיב: "זה לא נכון, אין הסכם כזה".

 

העימות בין גנור לבין שמרון, מי שבעבר היה עורך דינו, ארך מספר שעות והיה די מאופק. אחרי שחתם על הסכם עד מדינה סיפר גנור לחוקרים עד כמה היה משמעותי הקשר שלו עם שמרון. "אתה קיימת עוד ועוד פגישות, כמו זו עם השגריר הגרמני במסעדת יפו-תל אביב של חיים כהן. שם גם דיברנו על קידום העסקה". שמרון לא הכחיש את דבר הפגישה, אך השיב: "לא קידמנו שום עסקה".

 

יצחק מולכו יוצא מביתו לחקירה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
יצחק מולכו יוצא מביתו לחקירה(צילום: אוהד צויגנברג)

מצד שמאל: מיקי גנור שהתייצב לעימות במשטרה (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
מצד שמאל: מיקי גנור שהתייצב לעימות במשטרה(צילום: עמית שעל)

"אתה הבטחת לקדם לי את העסקה עם הגרמנים. היית אמור להרוויח מכך", טען גנור. "לא נכון", ענה לו שמרון. גנור המשיך להטיח בשמרון כיצד פעל כמקורבו של ראש הממשלה על מנת לקדם את העסקה. "אתה היית אמור לפתור את הבעיות שצצות. עשינו כמה וכמה פגישות בירושלים עם אנשים שונים. זה לא היה בתפקידך כעורך דין. זה היה במטרה לקדם את העסקה".

 

גם עם עו"ד יצחק מולכו קיים גנור עימות קצר ומינורי יותר, שבו אישר מקורבו של ראש הממשלה כי פגש את גנור מספר פעמים כאשר זה הגיע למשרד של שמרון. "מולכו אמור היה לטפל מול הגרמנים", טען גנור.

 

גם אמש זומנו עו"ד שמרון ועו"ד מולכו לחקירה ארוכה שארכה מספר שעות - השלישית במספר שלהם השבוע. 

 

שמו של מולכו הותר לפרסום אתמול, עם חלוף 48 שעות מעיכובו לחקירה. מולכו (72) הוא שותפו של עו"ד שמרון, והשניים נחשבים ליועציו ואנשי סודו הקרובים ביותר של רה"מ, בנימין נתניהו. הקשר בין השלושה נמשך עשרות שנים. מולכו הוא בן למשפחת אצולה ירושלמית ברחביה, והכיר את נתניהו מנערותו. לאחר מלחמת ששת הימים נישא לשלומית שמרון, בתו של הפרקליט הבכיר ארווין שמרון ואחותו של מי שהפך לשותפו, דוד. לזוג שתי בנות. מולכו למד משפטים באוניברסיטה העברית, עבד בארה"ב וחזר למשרד של חותנו. אחרי מותו של שמרון האב, הפך מולכו לשותף הבכיר.

 

באחרונה פורסם כי עו"ד מולכו התפטר מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה. גורמים במשטרה העריכו, כי הוא צפה שהחקירה עלולה להגיע אליו. "ההערכה שלנו שהוא הבין שלא יוכל לשמש בתפקיד יותר", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק. למרות שבמשך שנותיו כשליחו של ראש הממשלה לא קיבל שכר, בשל אופיו של התפקיד במשטרה רואים בעו"ד מולכו עובד ציבור לכל דבר, ומייחסים לו חשד בהפרת אמונים.


פורסם לראשונה 08/11/2017 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ
דוד שמרון ויצחק מולכו
צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ
מומלצים