שתף קטע נבחר

המלחמה נגד מכחישי השואה ברשת: האו"ם ישיק אתר חדשני ללימודי הנושא

אונסק"ו והקונגרס היהודי העולמי יקימו יחד אתר אינטרנט שיספק מידע על השואה וימנע את הכחשתה ברחבי העולם. באתר יוצגו עובדות, קטעי וידיאו של עדויות ניצולים וחדשות על הכחשת השואה. מזכ"לית אונסק"ו: "תשובה להתפשטות תופעות מדאיגות כמו הכחשת ועיוות השואה"

 

מזכ"לית אונסק"ו ומנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי חותמים על השקת האתר, בפריז (צילום: קריסטל אלקס, אונסק"ו) (צילום: קריסטל אלקס, אונסק
מזכ"לית אונסק"ו ומנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי חותמים על השקת האתר, בפריז(צילום: קריסטל אלקס, אונסק"ו)

 

מידע על השואה ישירות למייל הפרטי: אונסק"ו ישיק יחד עם הקונגרס היהודי העולמי אתר אינטרנט חדש שיוקדש ללימוד השואה. "האתר יהווה תשובה מספקת נגד התפשטות תופעות מדאיגות כמו הכחשת ועיוות השואה", אמרה אירנה בוקובה, מזכ"לית אונסק"ו במעמד חתימה על ההסכם להקמת האתר.

 

בוקובה חתמה עם ההסכם יחד עם מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, על הפרויקט המשותף - מתוך רצון לחנך צעירים ונוער על היסטוריית השואה, ולמנוע את הכחשתה ברחבי העולם. באתר יוצגו "עובדות יסוד" שעל כל תלמיד וסטודנט לדעת, ומגוון רחב של תכנים - ציר זמן של השואה, קטעי וידאו עם עדויות של ניצולי שואה, וכן חדשות ועדכונים הנוגעים להכחשת השואה. בלב האתר יופיע יישום חדשני שייקרא "חנך את חברך" ויאפשר למשתמשים לרשום את חבריהם, כך שיוכלו לקבל מיילים אוטומטיים המכילים מידע ועובדות חיוניות.

 

הצורך באתר עם גושפנקא של ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם נולד בשל הנוכחות הגדולה של מכחישי שואה ברשתות החברתיות ומנועי חיפוש בכל פעם שמקלידים את המילה "שואה". עליית האתר תלווה בקמפיין רחב ברשתות החברתיות, שמטרתו להגיע למאות אלפי צעירים ברחבי העולם ולחשוף אותם לממדיה האמיתיים של טרגדיית השואה. "מטרת היוזמה היא שכל צעיר וצעירה ברחבי העולם ייחשפו לתכנים דרך תוכנית הלימודים", אמר זינגר.

 

"הקונגרס היהודי העולמי מחויב לקידום החינוך בנושא השואה בכל העולם", הוסיף זינגר. "אני בטוח שהמזכ"לית בוקובה שותפה להתחייבות זו. תחת הנהגתה של בוקובה, אונסק"ו עבדה בשקדנות לקידום תוכניות בינלאומיות ללימוד השואה כדי להעצים את הנוער להילחם נגד שנאת זרים, גזענות ואנטישמיות. אנו מצפים מאוד להמשיך ולעבוד יחד עם אונסק"ו בנוגע ליוזמות חשובות אלה". זינגר שוחח אתמול בפריז גם עם עם מזכל"ית אונסק"ו הבאה, אודרי אזולאי, על האתר. 

 

לרגל חתימת ההסכם, אמרה בוקובה: "אנו שמחים ונרגשים לתמוך בקונגרס היהודי העולמי בפרויקט חשוב זה. המנדט של אונסק"ו הוא לעודד אנשים להפוך לאזרחים פעילים שיוכלו להתנגד לאידיאולוגיות של שנאה, הן באינטרנט והן בחיי היומיום. אני משוכנעת שהאתר האינטראקטיבי, יחד עם הקמפיין הנלווה לו אשר מכוון בעיקר לדור הצעיר, יהווה תשובה מספקת כנגד התפשטות תופעות מדאיגות כמו הכחשת ועיוות השואה, יחד עם תופעות עכשוויות של אנטישמיות וגזענות".

 

בתחילה האתר יהיה זמין באנגלית, צרפתית וספרדית, מתוך כוונה להרחיב את מגוון השפות לערבית, סינית, ועוד.

 

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונלד לאודר, אירח את בוקובה בספטמבר האחרון בניו יורק כמחווה לסיום תפקידה, ואמר: "על מעשים טובים ראוי לתגמל, ואירנה אכן עשתה במהלך כהונתה מעשים טובים רבים. היא נלחמה במאבקים קריטיים, לעיתים ניצחה ולעיתים הפסידה, אך תמיד עמדה בצד הנכון. היא עשתה ניסים רבים בכל הקשור ללימוד השואה. אונסק"ו ידועה בהשפעתה על החינוך, ועם החינוך הנכון נוכל לכבוש כל דבר, הודות למסירותך ומחויבותך". 


פורסם לראשונה 07/11/2017 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קריסטל אלקס, אונסק"ו
מזכ"לית אנוסק"ו אירנה בוקובה
צילום: קריסטל אלקס, אונסק"ו
מומלצים