שתף קטע נבחר

נגד הסטיגמה: מסעדה שכל עובדיה נשאי HIV

גם בעידן שבו יש טיפול ל-HIV שמאפשר לנדבקים לקיים אורח חיים כמעט רגיל - רבים טועים לחשוב שנשא עלול להדביק אותם במגע פשוט. מסעדה חדשה בקנדה מסבירה להם שלא: "'נדבקתי ב-HIV מפסטה' - אמר אף אחד אף פעם"

קבוצה של חובבי מזון גורמה קנדים מקווה לשבור את הסטיגמות בנוגע לנשאי HIV – הנגיף שאם אינו מטופל גורם לאיידס – ובנוגע לדרכי ההידבקות בו. היא מצאה דרך מקורית וטעימה לעשות את זה: פתיחת מסעדה שכל עובדיה הם נשאי הנגיף.

 

המסעדה, June's שמה, נפתחה אתמול (ג') בטורנטו. טבחים נשאי HIV הכינו בה לראשונה מנות ללקוחות – דרך מוחשית להילחם בהנחה המוטעית שאפשר להידבק בנגיף אם אוכלים מזון שאותו הכין נשא HIV.

"לא ככה נדבקים". בקנדה רוצים לשבור את הסטיגמה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"לא ככה נדבקים". בקנדה רוצים לשבור את הסטיגמה(צילום: shutterstock)

14 הטבחים של המסעדה עטו סינרים שעליהם נכתב "נשקו את ה-HIV ואת הטבח" ו"'נדבקתי ב-HIV מפסטה' – אמר אף אחד אף פעם". הרעיון לפתוח את המסעדה נהגה בעקבות סקר שפורסם בחודש שעבר ושחשף שרק חצי מהקנדים יסכימו לאכול אוכל שהוכן על-ידי נשא HIV.

 

בפועל אפשר להידבק ב-HIV רק כשנוזל גוף נגוע נכנס למחזור הדם – למשל ביחסי מין לא מוגנים. הוא אינו יכול לעבור מגוף לגוף בפעולות יום-יומיות שגרתיות כמו אכילה או שתייה ממזון או מכלים של אדם הנושא את הנגיף – וגם לא בחיבוק או נשיקה.

 

המסעדה החדשה תהיה פתוחה רק יומיים. היא תשרת 200 לקוחות שקנו כרטיס מראש ב-125 דולר קנדי (98 דולר אמריקני). כל הכרטיסים שהועמדו למכירה נמכרו בתוך פחות משבועיים.


פורסם לראשונה 07/11/2017 23:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"נשיקה גם לטבח"
צילום: shutterstock
מומלצים