שתף קטע נבחר

סערת יועץ המפכ"ל: ח"כ אמסלם טוען ש"הוא קרא לי דודי דו"

בדיון סוער בוועדת הפנים הציג ח"כ אמסלם ציוצים שכתב יועץ התקשורת למפכ"ל אלשיך. הח"כים גרמן וחסון מחו - והוצאו מהאולם. השר ארדן: "חורב מערער את אמון הציבור במשטרה"

 

 

 

דיון סוער נערך הבוקר (יום ד') בוועדת הפנים של הכנסת בעניין המשך העסקתו של ליאור חורב כיועץ התקשורת והאסטרטגיה למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך. הדיון נערך ברקע קביעה של מבקר המשרד לביטחון פנים שלפיה חורב הפר את חוזה ההעסקה שלו בכך שהרבה לצייץ בטוויטר נגד הממשלה.

 

בתחילת הדיון הוקרנה מצגת שבה כמה ציוצים שכתב חורב, ובהם התבטא בחריפות נגד כמה שרים וח"כים, בהם צחי הנגבי, מירי רגב, מיקי זוהר ודודי אמסלם.

 

ח"כ אמסלם: "דבר חמור בהיבט הציבורי" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ אמסלם: "דבר חמור בהיבט הציבורי"(צילום: אוהד צויגנברג)

באחד הציוצים נכתב: "לראות את מיקי זוהר מתרפס בפני הגברת בצורה כל כך מקצועית מעלה חשש שנמצא מחליף לקאיה". בציוץ נוסף כתב חורב: "דודי אמסלם, למה לא עברת בבלפור לצחצח את הנעליים... מאוד כועסים שם".  בציוץ נוסף נגד אמסלם נכתב: "נשארו כרטיסים למופע של דודי דו?". במקרה אחר כתב חורב: "אף אחד לא אמר למירי רגב שהכדורים הכחולים על השולחן זה לא M&M?".

 

"את אותה מצגת הראיתי לפני עשרה חודשים, אבל זה לא עניין אתכם. לא הייתה פוליטיקה אז", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם. "המפכ"ל עצמו אמר 'נזפנו ביועץ שיצא נגד נתניהו'. הוא אמר לי 'דודי, אתה צודק. לא ידענו, אנחנו ננזוף בו ונבדוק אם זה עומד בתנאי ההתקשרות'. אני מאמין למפכ"ל".

 

הדיון בוועדת הפנים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הדיון בוועדת הפנים(צילום: אוהד צויגנברג)

בנקודה זו תקף ח"כ יואל חסון את אמסלם בטענה כי הדיון מיותר: "מה זו ההצגה הזו? מדובר בוועדה בכנסת, לא במופע תיאטרון. מה זה עסק שלך פרטי פה?". אמסלם השיב: "יואל, אתה חצוף".

 

בהמשך פנתה לאמסלם ח"כ יעל גרמן ואמרה: "ברגע שאתה מתחיל לדבר לגופו של אדם, זה כאילו שאנחנו עושים פה משפט שדה לאדם שלא נוכח כאן". אמסלם השיב: "אני רואה בכך דבר חמור בהיבט הציבורי". גרמן שאלה שוב למהות הדיון, ואמסלם סירב לתת לה לדבר והשיב: "אני לא סובל אלימות מילולית, ולא אלימות כמו שאת עושה עכשיו". לאחר דין ודברים ביקש אמסלם להוציא את גרמן וחסון מהאולם.

 

הציוצים של ליאור חורב: 

במהלך הדיון אמר עו"ד יואל הדר, היועץ המשפטי של המשרד לביטחון פנים כי "יש הפרת התחייבות לגבי הציוצים שבוצעו". ח"כ נחמן שי הוסיף וטען: "הציוצים האלו מגוחכים ומיותרים. בשביל הכסף שחורב מקבל, הוא צריך לקבל עליו את המגבלות". עם זאת, ח"כ שי פנה לאמסלם ואמר: "מה שמפריע לי הקמפיין נגד משטרת ישראל. מובילים אותו אתה וחברייך שלא רוצים שהמשטרה תעשה את עבודתה".

 

בתום הדיון ביקש ח"כ אמסלם מהיועמ"ש אביחי מנדלבליט התייחסות לסוגיית חורב - הן באשר להתקשרותו עם המשטרה והן באשר לציוציו.

 

הבוקר פרסם השר לביטחון פנים גלעד ארדן תגובה ראשונה לעמדת מבקר משרדו הגורסת שליאור חורב הפר את חוזהו. "‏ציוץ זו הבעת עמדה - כל יועץ שיש לו פעילות פוליטית במקביל להעסקתו במשטרה, פוגע ומערער את אמון הציבור במשטרה", הבהיר ארדן. "הדו"ח של מבקר המשטרה מדבר בעד עצמו ומצא שחורב הפר חוזה, אני מגבה את המפכ"ל וסומך עליו שיפעל לטובת המשטרה ולטובת אמון הציבור במשטרה".

 

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בחודש שעבר את חורב ואת התנהלות המשטרה על רקע הפרסומים על חידוש החקירות בתיקים שבהם הוא חשוד בשוחד. נתניהו אמר כי "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

 

 

במשטרה הגיבו לנתניהו ומסרו: "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".

 

חורב עצמו גם הגיב לטענות נתניהו ואמר כי "לכולם ברור עיתוי הדברים וברורה המטרה הגדולה והסמויה. אני לא פרשן פוסטים של ראש הממשלה. אני עושה עבודתי נאמנה במקצועיות ובאחריות".

 

בהכנת הכתבה השתתף ישי פורת
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ דודי אמסלם, הבוקר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים