שתף קטע נבחר

שירי סובול שהורשעה בפרשת רצח אחותה נכנסה לכלא בדמעות

הצעירה, שהורשעה בין היתר בסיוע לאחר רצח אחותה התאומה הילי, החלה לרצות מאסר של שש שנים. לפני הכניסה בשערי כלא נווה תרצה היא הייתה נסערת מאוד וניסתה להפיג את התחושות הקשות בגן השעשועים הסמוך

 

 

שירי סובול, שנידונה לשש שנות מאסר בגין שידול לחבלה בכוונה מחמירה ובסיוע לאחר רצח אחותה התאומה הילי סובול, החלה לרצות הבוקר (יום ד') את עונשה בכלא נווה תרצה ברמלה. היא לוותה עד דלת הכניסה לכלא, ומיד לאחר מכן החלה את הליך הקליטה והמיון.

 

לפני הכניסה לכלא סובול הייתה נסערת מאוד ובכתה בקול רם. היא גם הלכה לגן השעשועים הסמוך וגלשה במגלשה. הליך הקליטה בבית הכלא כולל זיהוי ודאי, רישום, שיחות עם עובדת סוציאלית וקצין מודיעין וקבלת ערכת אסירה. בסיום התהליך יוחלט באיזה אגף היא תיכלא ומי תהיה שותפתה לתא. במסגרת התנאים החדשים בחייה תהיה סובול בהשגחה.

 

פרקליטיה של סובול - עורכי הדין אלי כהן, גיל פרידמן ואיריס טוביאנה - מסרו: "זה יום עצוב לשירי סובול ולאמה. נקווה שהיא תצליח להשתלב בטיפול בין כותלי הכלא".

סובול בגן השעשועים (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
סובול בגן השעשועים(צילום: יאיר שגיא)

ובכניסה לכלא נווה תרצה (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ובכניסה לכלא נווה תרצה(צילום: יאיר שגיא)

עונשה של סובול בגין המעורבות ברצח אחותה התאומה בספטמבר 2016 נגזר בהסדר טיעון לפני חודשיים. על בן זוגה לשעבר, דוד ערן, נגזרו בהסדר טיעון בגין ביצוע הרצח 20 שנות מאסר (עם סעיף נפשי של אחריות מופחתת).

 

לפי כתב האישום המתוקן, שבו הודתה שירי ושלפיו היא הורשעה, בינה לאחותה היו מריבות וסכסוכים. ב-18 בפברואר 2016 היא וערן ביצעו פעולות מקדימות מתוך כוונה של שירי שהחבר יפגע באחותה ויגרום לה חבלה חמורה. שירי התקשרה למוקד 100 כדי להרחיק כל חשד מעצמה ובן זוגה ומסרה כי אחותה נדקרת כנראה בידי ערבי.

הנרצחת הילי סובול ()
הנרצחת הילי סובול

הרוצח דוד ערן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרוצח דוד ערן(צילום: מוטי קמחי)

עורכי הדין כהן ופרידמן (צילום: צביקה טישלר, אלי גיטלמן) (צילום: צביקה טישלר, אלי גיטלמן)
עורכי הדין כהן ופרידמן(צילום: צביקה טישלר, אלי גיטלמן)

לאחר הרצח הכניסה שירי את ערן לדירה וסיפקה לו מגבונים. לאחר מכן הוציאה את הידית מדלת מהחדר שבו הסתתר ואף הסתירה את בגדיו ואת אחד משני כלי הרצח - סכין. היא גם סימסה לו כי השוטרים בדרכם אליו.

 

בתחילה הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום חמור נגד האחות התאומה ובן זוגה בגין רצח, אולם בהמשך הגיעו הצדדים להסדרי טיעון בטרם התחיל שלב ההוכחות במשפט. בית המשפט אישר את ההסדרים בינואר השנה. ערן הורשע כאמור ברצח של הילי, אולם להסדר צורף סעיף נפשי של אחריות מופחתת, מה שאפשר מניעה של השתת מאסר עולם. כמו כן נקבע כי הוא יפצה את אימהּ של המנוחה ב-258 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שירי סובול על המגלשה
צילום: יאיר שגיא
מומלצים