שתף קטע נבחר

תיעוד מ"טיסת היין": התפרע 11 שעות בטיסת אל על, צעק ודרש משקאות

במהלך טיסה שיצאה מטורונטו לישראל הפריע אחד הנוסעים ללא הפסקה, ביקש עוד ועוד יין - עד שככל הנראה השתכר. "הוא נטפל לדיילות, לנוסעים ולכל מי שניסה להרגיע אותו. חששנו שזה יתפתח לאלימות פיזית", שחזר הנוסע ערן פרץ. האיש עוכב לחקירה עם הנחיתה בנתב"ג

 

 

"טיסת היין": נוסע בשנות ה-40 לחייו התפרע במהלך טיסת אל על (LY30) מטורנטו לנמל התעופה בן-גוריון ועוכב לחקירה עם נחיתת המטוס בשעות הצהריים (יום ד') בישראל. "הוא נטפל לדיילות, לנוסעים ולכל מי שניסה להרגיע אותו. זה היה סיוט שלא נגמר", שחזר אחד הנוסעים.

 

"כמו חיות שנלחמות": המאבקים על משענת היד במטוס

 

הנוסעים במטוס הבואינג 767 סיפרו כי האיש לא הפסיק להפריע את מנוחתם, לצעוק, לקלל ולהטריד את הדיילות ואנשי הצוות. כבר בתחילת הטיסה, שהמריאה מטורנטו בשעה 18:00 שעון קנדה, ביקש הנוסע מהדיילות שתייה קלה. אחר כך ביקש גם יין ושב ודרש עוד ועוד כוסות. לבסוף סירבו הדיילות לבקשתו כיוון שהתרשמו שהשתכר.

מתפרע במטוס (צילום: ערן פרץ) (צילום: ערן פרץ)
מתפרע במטוס(צילום: ערן פרץ)

 (צילום: ערן פרץ) (צילום: ערן פרץ)
(צילום: ערן פרץ)

הנוסע נעצר עם הנחיתה בנתב"ג (צילום: ערן פרץ) (צילום: ערן פרץ)
הנוסע נעצר עם הנחיתה בנתב"ג(צילום: ערן פרץ)
 

"אני מבקש ממך כבר שלוש שעות", צעק הנוסע לאחת הדיילות. נוסעים ביקשו ממנו להירגע, אך הוא המשיך להתפרץ. "שלוש שעות אני מבקש. מה אתן, צדיקות מבני ברק? אני רק רוצה כוס יין ואתן אומרות שאתן עכשיו מחלקות תה. מה, נסעתי בחינם? זאת המנטליות שלי לדבר ככה, אני רוצה יין, כולן מסתובבות כאן כאילו הן במרקש. תביאו לי כבר יין".

 

בתיעוד שהגיע לידי ynet נראית מנהלת השירות בטיסה מזהירה את הנוסע שאם ימשיך בהתנהגותו הוא ייעצר, אך דבר לא עזר. "תביאי לי עכשיו בקבוק יין", אמר הנוסע. "אני כיבדתי אותך, נתתי לך כבוד וביקשתי ממך סליחה, את רוצה לחרבן עליי?" לפני נחיתת המטוס פתח הנוסע שוב בנאום לפני הנוסעים: "יודעים מי אני? זה אני, הצדיק מסדום. זה אני הצדיק". לאחר נחיתת המטוס המתינו שוטרים לנוסע בשרוול והוא נעצר מייד ועוכב לחקירה.

 

ערן פרץ, שהיה על הטיסה, סיפר בשיחה עם ynet: "כשאתה רואה את זה ברשת אתה חושב שזה הזוי ודמיוני, אבל כשזה במציאות זה מכניס אותך להלם קרב. זאת הייתה נסיעה ארוכה של יותר מעשר שעות, הוא נטפל לדיילות, לנוסעים ולכל מי שניסה להרגיע אותו. זה היה סיוט שלא נגמר. חששנו שזה יתפתח לאלימות פיזית".

 

מאל על נמסר בתגובה: "נוסע בטיסת LY30 מטורונטו לתל אביב התפרע במהלך הטיסה ונהג בצורה שאינה מקובלת בשום צורה ואופן. חברת אל על לא תקבל אלימות בטיסותיה מצד שום גורם ועל כן הוזמנה משטרה למועד הנחיתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן פרץ
תיעוד הנוסע המתפרע
צילום: ערן פרץ
מומלצים