שתף קטע נבחר

פולין קוראת לאזרחיה להתרבות כמו שפנים

ממשלת פולין השמרנית מודאגת משיעור הילודה הנמוך, ויוצאת בקמפיין שמהלל את השפנים: "רוצים להיות הורים? קחו מהם דוגמה"

בשנים האחרונות מפרסמות מדינות אירופאיות שמודאגות משיעור הילודה קמפיינים משעשעים, כדי להעלות את המודעות ולעודד את האזרחים לעשות ילדים. אחד הקמפיינים הזכורים הוא של דנמרק, שקראה לזוגות לצאת לחופשה כדי לקיים יחסי מין ולהיכנס להריון. עכשיו מגיע תורה של פולין. 

שיעור הילודה בפולין הוא מהנמוכים באירופה, והממשלה המודאגת פרסמה סרטון שקורא לאזרחים להתרבות כמו שפנים. בקמפיין של משרד הבריאות מהלל הקריין (שפן) את השפנים על יכולות ההתרבות שלהם.

 

כשהשפנים בסרטון מכרסמים להנאתם חסה וגזר חושף הקריין את הסוד למשפחות מרובות ילדים: תאכלו בריא, תתעמלו ואל תהיו במתח. כשעל המסך מופיעים בחורה ובחור בפיקניק, רומז הקריין שגם רומנטיקה יכולה לעזור. "אם אתם רוצים להיות הורים קחו דוגמה מהשפנים", אומר הקריין.

מתוך הסרטון ()
מתוך הסרטון
 

מדובר בניסיון האחרון של הממשלה השמרנית להגדיל את שיעור הילודה בפולין, שבה חיים 38 מיליון תושבים. במדינה הקתולית ברובה יש הגבלות קשות על הפלות, והן מותרות במקרים נדירים - כשיש חשש לחיי האם או כשההריון הוא תוצאה של אונס.

 

בשנה שעברה סערה פולין בעקבות כוונת הממשלה להטיל איסור מוחלט על הפלות. נשים הפגינו ברחבי המדינה, במחאה שכונתה "ההפגנה השחורה". אותה מחאה נגמרה בניצחון של המפגינות, שיצאו לרחובות גם באוקטובר האחרון לציון שנה למחאה הגדולה. הן טוענות שהמאבק עדיין לא הסתיים, במדינה שאוסרת על הפלות כמעט בכל המקרים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים